PDA

Zobacz pełną wersję : Kalibracja w serwisie sigmy - jak długo trzymają sprzęt?



RTSiak
28-06-2014, 10:40
Nie wiem czy w dobrym dziale zakładam ten temat, czy raczej powinno to trafić do tego ząbek niżej ;)

Wiem, że pewnie spora część użytkowników wysyłała swoje puszki razem z obiektywami do serwisu sigmy na kalibracje. Czy ktoś może mi powiedzieć ile mniej więcej czasu trwa taki zabieg? Generalnie chodzi mi bardziej o to, żeby zaktualizowali mi firmware w jednym ze szkieł :D ale przy okazji jak już tam będzie to podeśle oba szkła i niech zerkną czy wszystko jest ok (nigdy nie może być tak dobrze żeby nie mogło być lepiej?). Szkoda, że ta aktualizacja nie pojawiła się chociaż ze 2 tydz. temu, wtedy nie miałbym problemu i spokojnie bym wysłał, ale w tej chwili troche zaczyna gonić mnie czas.

Przy okazji zapytam też jak wygląda wysyłka do nich? Ładuje cały sprzęt (z gwarancjami i dowodami zakupu?), dzwonie po kuriera i tyle ? W 2 strone odsyłają to na mój koszt czy oni to pokrywają?

salas
28-06-2014, 11:50
Gwarancja i serwis towarów - Obiektywy - Sklep z obiektywami - sigma-sklep.pl (http://www.sigma-sklep.pl/gwarancja-i-serwis-towarow,sp.html)
Sigma Foto::Sigma ProCentrum (http://www.sigma-foto.pl/umowa-gwarancji,s.html)

tlustyx
28-06-2014, 12:51
...
Wiem, że pewnie spora część użytkowników wysyłała swoje puszki razem z obiektywami do serwisu sigmy na kalibracje. Czy ktoś może mi powiedzieć ile mniej więcej czasu trwa taki zabieg? ...

Wysyłałem 2x najpierw z 500D potem z 50D. Pierwszym razem wysłałem w czwartek, a odebrałem od kuriera we wtorek, natomiast drugi raz czekałem 1,5 tygodnia. Do kalibracji (na gwarancji) wysyłka na koszt własny, a odsyłają na ich koszt. Wysyłałem przez "strefę paczki" (DPD). Ubezpieczenie mają na max. 5000zł. Wysyłka kosztowała mnie coś koło 24zł. Była to najtańsza i jedyna paczka z tak wysokim ubezpieczeniem jaką udało mi się znaleźć (choć może źle szukałem), choć szczerze to nie znam dokładnych warunków tego ubezpieczenia.

cobalt
28-06-2014, 12:58
...nigdy nie może być tak dobrze żeby nie mogło być lepiej...
To prawda, ale "lepsze jest wrogiem dobrego".

--- Kolejny post ---


... Do kalibracji (na gwarancji) wysyłka na koszt własny, a odsyłają na ich koszt....
Tamron na gwarancji. Zamawiałem przesyłkę przez firmę kurierską na koszt serwisu. Odesłali mi też na ich koszt. Wysyłka w poniedziałek do południa. Powrót w piątek w tym samym tygodniu. Przeprowadzono aktualizację softu i kalibrację 17-50/2,8 VC.

słowiczek
30-06-2014, 11:02
Napisz do farmera z naszego forum, on niedawno wysyłał nową sigmę do kalibracji, będziesz miał info z pierwszej ręki co i jak.

ds74
30-06-2014, 18:45
Mnie trzymali 3 dni.

RTSiak
30-06-2014, 20:53
Już się spakowałem, pozaklejałem... i tak pomyślałem czy warto zrobić film z pakowania tego sprzętu ? Wysyłam body + 2 szkła z czego jedno warte prawie tyle co moje auto :P

dziobolek
01-07-2014, 02:19
...Tamron na gwarancji. Zamawiałem przesyłkę przez firmę kurierską na koszt serwisu. Odesłali mi też na ich koszt...

Sigma także pokrywa koszty przesyłki w obie strony, za wyjątkiem kalibracji...

"* UWAGA! Informacja dotycząca kalibracji obiektywu względem korpusu, z którym występuje błąd "front focus / back focus".

Od dn. 01.04.2010 roku koszt wysyłki sprzętu nadanego do serwisu celem kalibracji ponosi użytkownik."

miki450
01-07-2014, 07:51
Serwis trzyma sprzęt bardzo krótko, do tego gdyby nie naklejki i ledwo widoczne ryski na dekielku, to można odnieść wrażenie, że w ogóle nie jest wyjmowany z paczki.
Tu wielki plus dla serwisu.
Co z tego, skoro jest nieskuteczny?
2x wysyłałem S17-50 do kalibracji i usunięcia rozmycia lewej części kadru.
Za drugim razem napisali, że nic nie trzeba robić i jeśli wyślę im obiektyw jeszcze raz to mnie obciążą kosztami przesyłki i ekspertyzy.
Sprzedałem to cudo.
Sprawdzałem niedawno inną S17-50, w tym porównaniu moja miała ewidentną nieostrość kadru i chimeryczny AF.
Serwis z Gdyni stwierdził na piśmie, że obiektyw jest optycznie skorygowany prawidłowo a telefonicznie zapewniali, że jest po prostu super.
Dla mnie nie mają już żadnej wiarygodności.

Sunders
01-07-2014, 08:08
Niestety z kalibracją zoomów sobie najwyraźniej nie radzą ;)

Jago
01-07-2014, 08:34
Jak najdalej od Sigmy !!!

cobalt
01-07-2014, 08:44
Niestety z kalibracją zoomów sobie najwyraźniej nie radzą ;)
Kalibracja zoomów typu 17-50(55) to trudna sprawa i takie same kłopoty ma Tamron, Sigma i Canon. Z tym, że w Canonie potrzeba kalibracji jest sporadyczna, a w T i S 50/50%.
O wiele lepiej ma się sprawa z 70-200. Generalnie im dłuższa ogniskowa tym lepiej. Tak twierdzi serwis Canona. Zostawiłem 70-200/2,8 L USM, ale wystarczyło tylko sprawdzenie (bez kalibracji).

--- Kolejny post ---


Sigma także pokrywa koszty przesyłki w obie strony, za wyjątkiem kalibracji...
Cały czas właśnie mówimy tylko o kalibracji :).
Krótko mówiąc w Tamronie wysyłka do kalibracji nic klienta nie kosztuje (w obie strony). Przesyłka kurierska i sprzęt jest ubezpieczony.
Certyfikat upoważnia do kalibracji obiektywu z konkretnym aparatem przez 5 lat.
Nie wiem tylko czy następny posiadacz tego obiektywu i korpusu tez może z tego skorzystać. W przypadku gdybym sprzedawał komplet body i obiektyw.

dj_exon
01-07-2014, 08:55
W Sigmie 10-20mm padła mi jakaś soczewka w środku od AF i rozmazywało górę zdjęcia !
Serwis po miesiącu odesłał i było dalej to samo, no to ja do nich !
Po miesiącu stwierdzili że takiej kalibracji nie są wstanie zrobić w L i wysyłają do Japan !
po miesiącu podesłali obiektyw zastępczy.
po 6 miesiącach obiektyw trafił do mnie naprawiony!

po miesiącu padł znowu ! dokładnie to samo !
wysłałem do nich z żądaniem wymiany obiektywu bo to już rok jak nie mam obiektywu !
napisali mi że nie ma takiej możliwości a obiektyw jest OK !
Wqrwiony uderzyłem do dystrybutora, który w ciągu 3 dni podesłał mi NOWY OBIEKTYW !

takie tam z własnego doświadczenia ! :D

cobalt
01-07-2014, 08:59
....wysłałem do nich z żądaniem wymiany obiektywu bo to już rok jak nie mam obiektywu !
napisali mi że nie ma takiej możliwości a obiektyw jest OK !
Wqrwiony uderzyłem do dystrybutora, który w ciągu 3 dni podesłał mi NOWY OBIEKTYW !...
Kolega miał podobną przygodę z Sigmą 17-50/2,8.
Serwis nie wymienia sprzętu na nowy. Ale sklep albo dystrybutor owszem. Tylko, że przeważnie jest potrzebna opinia serwisu o usterce nie do usunięcia.
Tak przynajmniej było w jego przypadku.

słowiczek
01-07-2014, 10:18
Skoro nawet autoryzowany serwis nie jest w stanie naprawić obiektywu, to chyba lepiej dać sobie spokój...też miałem przeprawę z produktami z oznaczeniem EX i jeżeli ktoś ma i chwali to niech ma.

miki450
01-07-2014, 11:14
Bo obiektyw Sigma trzeba sprawdzić przed zakupem i kupić jak nie ma FF/BF i innych wad.
Niedawno sprawdzałem S17-50 i gdyby nie FF, już bym ją miał.
Niestety nigdy już nie oddam obiektywu do kalibracji, w serwisie w Gdyni.
Chyba nawet wolałbym dołożyć kasę i kupić C17-55 lub S18-35 z usb dockiem, byle nie wysyłać do serwisu.

dj_exon
01-07-2014, 11:39
Bo obiektyw Sigma trzeba sprawdzić przed zakupem i kupić jak nie ma FF/BF i innych wad.
.

Nie koniecznie, po za moim przykrym przykładem z 10-20, wysyłałem jeszcze do kalibracji FF/BF EX 70mm 2.8, 70-200 2.8 i 150-500mm !
Wszystkie po paru dniach wracały idealnie skalibrowane! jedyny minus to że trzeba im z body wysyłać !

cobalt
01-07-2014, 11:50
... jedyny minus to że trzeba im z body wysyłać !
A jak inaczej chciałbyś skalibrować obiektyw do korpusu. Przez Internet - może kiedyś w niedalekiej przyszłości :).
Jak ktoś ma dwa lub trzy aparaty (i używa tego samego biektywu ze wszystkimi), to najpierw radzę sprawdzić ustawienie AF korpusów do wzorca.

słowiczek
01-07-2014, 11:59
Bo obiektyw Sigma trzeba sprawdzić przed zakupem i kupić jak nie ma FF/BF i innych wad.
Niedawno sprawdzałem S17-50 i gdyby nie FF, już bym ją miał.
Niestety nigdy już nie oddam obiektywu do kalibracji, w serwisie w Gdyni.
Chyba nawet wolałbym dołożyć kasę i kupić C17-55 lub S18-35 z usb dockiem, byle nie wysyłać do serwisu.

Chyba że się nie da sprawdzić przed zakupem

RTSiak
01-07-2014, 12:01
Generalnie ja nie narzekam na BF czy FF ale przy okazji mogliby to sprawdzić od tak :P głównie chodziło mi o update firmware w 120-300 ale chyba jednak ogólnie daruje sobie wysyłke i podskocze gdzies do sklepu w Łodzi i moze uda mi sie podpiać na chwile i na miejscu sobie wgram nowy sofcik

cobalt
01-07-2014, 12:08
Generalnie ja nie narzekam na BF czy FF ale przy okazji mogliby to sprawdzić od tak :P głównie chodziło mi o update firmware w 120-300 ale chyba jednak ogólnie daruje sobie wysyłke i podskocze gdzies do sklepu w Łodzi i moze uda mi sie podpiać na chwile i na miejscu sobie wgram nowy sofcik
Też bym tak zrobił.
Bo po powrocie z serwisu dopiero kłopoty mogą się zacząć.
Masz przecież możliwość mikrokalibracji w body :).
Nie wiem jak jest z 7D i Sigmami, ale Canonem 650D robiłem aktualizację kumplowi Canona 40/2,8.

krisnrj
01-07-2014, 14:18
Ja sigmaka także nie polecam, była dwa razy w kalibracji i nic nie pomogło, odesłali z notką że to wina body. obiektyw to 30stka więc nie zoom, jak trafi jest cudownie, urywa tyłęk, ale no właśnie musi trafić... Nie polecam Sigmy. niestety.

Żwirek
05-03-2015, 20:34
A czy istnieje jakaś alternatywa dla serwisu w Gdyni ?

daris
07-03-2015, 23:21
Mi trzymali body z obiektywem tydzień, zero problemów.

trothlik
07-03-2015, 23:31
A czy istnieje jakaś alternatywa dla serwisu w Gdyni ?
UNIKAJ SYFIARZY, NACIĄGACZY, OSZUSTÓW Z
Foto-Service
Fleszarowej-Muskat 3
81-589 Gdynia


Jak najdalej od Sigmy !!!
Podpisuję się wszystkimi kończynami