PDA

Zobacz pełną wersję : [canon g3]soft



gall
26-03-2006, 00:14
WItam. Mam problem z softem do canona g3. Problem polega na tym, ze jak podpinam aparat do kompa poprzez usb to w ekploratorze windows nie widzi go jako dysk i zdjecia moge pobrac jedynie przy pomocy PS import. Jednak kiedys normalnie bylo go widac. Czego to moze byc wina ? Moze mam jakis badziewny soft ?

Jac
26-03-2006, 00:24
Moze wystraczy przeczytac instukcje do aparatu!

Vitez
26-03-2006, 04:28
Czego to moze byc wina ?

Tego ze nie masz czytnika kart CF - szybciej, zero problemow ze sterownikami niezaleznie od systemu operacyjnego.

Gizzmo
26-03-2006, 21:10
Przelaczyc aparat w tryb PTP

marabut199
26-03-2006, 21:20
Tego ze nie masz czytnika kart CF - szybciej, zero problemow ze sterownikami niezaleznie od systemu operacyjnego.

Nie bylbym az tak stanowczy...:D W przypadku duzych plikow z DSLR to absolutna prawda, ale male pliki bezposrednio z aparatu to juz nie taki problem. A nie przerzucajac kart co chwila zmniejsza sie ryzyko uszkodzenia stykow w kaerze. Takie przypadki niestety byly juz opisywane (ktos mial nawet taki problem tu na forum).

Wyglada ze kolega mial najpierw ustawiony PTP a pozniej wylaczony.

Vitez
27-03-2006, 00:19
Nie bylbym az tak stanowczy...:D W przypadku duzych plikow z DSLR to absolutna prawda, ale male pliki bezposrednio z aparatu to juz nie taki problem.

Chodzilo mi glownie o problem ze sterownikami. Jak sie cos zle zainstaluje albo windowsy sie zkaprysza to potem powstaja takie watki.


A nie przerzucajac kart co chwila zmniejsza sie ryzyko uszkodzenia stykow w kamerze.

Uszkodzenie stykow powstaje z proby wkladania karty odwrotnie - takie wrazenie odnosze po przeczytaniu wielu opisow tego typu uszkodzen. Hmmm... dla tak nieostroznych osob moze rzeczywiscie czytnik to nienajlepsze rozwiazanie ;)