PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcia ślubne



ryhu
16-09-2004, 11:39
szukałem alejakoś nie udało me się znaleść czegos w tym stylu tutaj ani w necie(może źle to robiłem). w sobote znajomy bierze mnie na ślub do robienia fot na mały test czy nadaje się do takiej roboty (a przyznam się że mi na niej zależy bo zawsze coś). i chcoałem prosić was jako bardziej oblatanych w tematyce fotograficznej o jakieś uwagi co robić a czego nie robić...niestety nie będe miał jeszcze mojego 10d bo znajomy jeszcze ze stanów nie wrocil i jedyne co mi udało się załatwic to fuji s5000 :(

gietrzy
16-09-2004, 11:43
szukałem...

na dobry początek http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=1122

TomaszQ
16-09-2004, 14:54
Ale bedzie również doświadczony fotograf?
Bo jak nie to ja na Twoim miejscu bym wiał ... szczególnie z kompletnie niewyczutym sprzetem pod tytułem hybryda ... brrrrrrrrr
Nie wiem też co z lampą błyskową, która przy tym rodzaju fotografi jest podstawą.
Jeśli jesteś jako wolny strzelec na ślubie to OK ... zawsze to nowe doświadczenie ... jeśli tylko Ty masz robić foty to przemyśl to raz jeszcze.

ryhu
16-09-2004, 18:27
nie no tomku nie jest tak zle!! bedzie normalny etatowy fotograf...ja jestem na test. i piekle sie bo mialem miec canonca za tydzien a bedzie za miesiac. mam nadzieje ze s5000 jest choc troche podobne do s602 ktorym przez ostatni rok pstrykalem. a co do zdjec A&B przegladnalem... ;] chodzilo mi bardziej o troche teorii o ile taka istnieje, bo na wlasnedoswiadczenie zdac sie nie moge ;]

Vitez
16-09-2004, 21:23
http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&scoring=r&as_drrb=q&q=%C5%9Blubne+group%3Apl.rec .foto

TomaszQ
16-09-2004, 22:32
nie no tomku nie jest tak zle!! bedzie normalny etatowy fotograf...ja jestem na test.

No to OK.
Poćwicz sobie współpracę z lampą.
Weź pod uwagę różne odległości oraz pomiar ekspozycji na "białą suknię i czarny garnitur"
Zapamiętaj ewentualne korekcje i to, że lepiej niedoświetlić niż przepalić.
Z resztą powinieneś sobie poradzić bez większych problemów.

Możesz sobie wcześniej pójść do kościoła i pałacu ślubów i dokładnie przyglądnąć się innej ceremonii.
W ten sposób będziesz wcześniej wiedział co się będzie działo za chwilę i jak się za wczasu ustawić.

Anonymous
17-09-2004, 11:40
ryhu,

pamietaj zeby zdjecie nie bylo plaskie to troche dluzszy czas naswietlania ustaw. sprobuj na manualu 1/30 f5 i ISO 400 z lampa ale to zalezy od tego jak ciemny bedzie kosciol i jaka ogniskowa. Do lampy albo odblysnik albo dyfuzor bo sufit zazwyczaj jest zbyt wysoko aby od niego moc odbic. powodzenia. pozdrawiam.

ryhu
17-09-2004, 12:14
absolut chyba niedoczytales ze to bedzie badziwne fuji s5000.... mam juz je od wczoraj wieczor w domu i powiem jedno....porzazka!! moj wojek powiedzialby IDIOTEN BILD CAMERA!! nawet ostrosci recznie ustawiac sie nie da....bede musial dac z siebie wszystko :(

eternus
17-09-2004, 14:33
A czy mi sie tylko wydaje, czy tez rzeczywiscie, co weselsi ludzie ten sprzet nazywaja lustrzanka hybrydowa :)

Voytas
23-09-2004, 12:47
absolut chyba niedoczytales ze to bedzie badziwne fuji s5000

ale tryb manulany ma

http://www.fujifilm.pl/183.htm