PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka tania lampa zewnętrzna TTL YN-500EX vs YN-568EX II



lukass1094
21-06-2014, 00:50
Witam
Zdjęcia robię dość długo, ale dopiero teraz chce kupić zewnętrzną lampę błyskową.
Na początek nie chce wydać zbyt wiele pieniędzy i zastanawiam się nad lampami Yongnuo modelem YN-500EX i YN-568EX II.
Lampy będę używał do delikatnego doświetlania modelki w plenerze przez softbox oraz też chce zakładać ją na body i robić zdjęcia powiedzmy reporterskie , jakieś przyjęcia itp.
I teraz która lampa będzie lepsza , czy może polecacie coś innego w tej cenie . Czy warto dopłacać do YN-568EX II ok 150 zł czy lepiej YN-500EX, bo z tego co przeczytałem różnią się jedynie minimalnie mocą?
Lampe w plenerach chcę wyzwalać przez kabel, i zależy mi na HSS żeby można było mocno otworzyć przysłonę. Mam canona 70d.

Pozdrawiam

karp29
21-06-2014, 06:34
Polecam YN-568EX II mam i jest swietna , tania, wyzwalcz yn622n --> przenosi ttl i obsługuje hss.

robhary
21-06-2014, 11:13
Witam
Zdjęcia robię dość długo, ale dopiero teraz chce kupić zewnętrzną lampę błyskową.
Na początek nie chce wydać zbyt wiele pieniędzy i zastanawiam się nad lampami Yongnuo modelem YN-500EX i YN-568EX II.
Lampy będę używał do delikatnego doświetlania modelki w plenerze przez softbox oraz też chce zakładać ją na body i robić zdjęcia powiedzmy reporterskie , jakieś przyjęcia itp.
I teraz która lampa będzie lepsza , czy może polecacie coś innego w tej cenie . Czy warto dopłacać do YN-568EX II ok 150 zł czy lepiej YN-500EX, bo z tego co przeczytałem różnią się jedynie minimalnie mocą?



Lampe w plenerach chcę wyzwalać przez kabel, i zależy mi na HSS żeby można było mocno otworzyć przysłonę. Mam canona 70d.

Pozdrawiam


Proponuje jeszcze rozważyć zakup nowej lampy Phottix Mitros+ TTL Canon + Sterownik ODIN (combo) cena ok 1700zł
Lampa jest sama w sobie zarówno odbiornikiem i nadajnikiem ,co się rzadko spotyka , pracuje radiowo a nie na podczerwień co daje możliwość sterowania lampa pod każdym kontem za pomocą Sterownika ODIN . Posiada to co powinna lampa reporterska w terenie czyli HSS - czasy 1/8000s . Gorąco polecam - posiadam 2 szt.

lukass1094
21-06-2014, 18:53
Narazie niestety 1700 zł to za dużo i mam max do wydania 800zl dlatego też zastanawiam się nad tymi dwoma lampami

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

jamada202
21-06-2014, 20:05
Głos za YN-568EX II Kup na ebay.com i zapłacisz około 530 zł :) bardzo dobra lampa jest przyrównywana do Canon Speedlite 580EX II Myślę, że sprawdzi się w większości sytuacji :)

dziobolek
21-06-2014, 20:43
Narazie niestety 1700 zł to za dużo i mam max do wydania 800zl...

W tym budżecie spokojnie się mieści NISSIN Speedlite Di866 PROFESSIONAL MARK II.

Bardzo fajna lampka, no i posiada "kukułkę" ;)

blade-mrn
21-06-2014, 21:16
Jeśli chodzi o YN-568EX to w większości wypadków się sprawdza ale przynajmniej moja ma drobną wadę. W trybie seryjnym da się zazwyczaj zrobić tylko 2 zdjęcia, przy trzecim zawiesza się aparat (C 60D) ale tylko gdy lampa jest na gorącej stopce. Gdy wyzwalam ją foto celą albo wyzwalaczem (akurat również używam yn622n) wszystko jest w porządku.

tomphoto
23-06-2014, 11:15
U mnie na podobnym zestawie problem nie występuje przy fotografii seryjnej.
Nie reklamowałeś ?

cobalt
23-06-2014, 13:18
Jeżeli z czasem będziesz chciał rozszerzać zestaw o dodatkowe lampy, to YN-568EX II jest OK. Pracuje jako master w systemie Speedlite z lampami YN serii EX i niektórymi lampami Canona (np 580 EX II).

blade-mrn
25-06-2014, 12:51
Więc najwyraźniej to moja ma jakąś wadę. Reklamacji nie zlożyłem bo bardzo rzadko strzelam serią i jakoś tak się złożyło, że zauważyłem to już po upływie gwarancji. Ale po za tym lampa jak najbardziej godna polecenia.

tomphoto
25-06-2014, 13:07
Więc najwyraźniej to moja ma jakąś wadę. Reklamacji nie zlożyłem bo bardzo rzadko strzelam serią i jakoś tak się złożyło, że zauważyłem to już po upływie gwarancji. Ale po za tym lampa jak najbardziej godna polecenia.
Może akumulatory zmień, to w trybie hss ?

banan82
25-06-2014, 16:00
Dobre Eneloopy akumulatory i wszystko bedzie dzialalo jak nalezy.

+1 za Yongnuo 568EX II - nie ma lepszej alternatywy. Jest to troche tani chinczyk ale jak sie zepsuje to kupisz kolejny:) Mozesz miec 4 takie lampy w cenie 600EX:)

blade-mrn
25-06-2014, 21:01
Mam dwa różne komplety akumlatorów GP, z obydwoma dzieje się to samo. W obecnej chwili nie mam możliwości sprawdzić innych. Nie wiem/nie pamiętam czy dzieje się to również w trybie hss ale w zwykłym na pewno. Zazwyczaj można zrobić dwa zdjęcia w serii a przy trzecim aparat się wiesza i potrzebne jest wyjęcie akumlatora.

tomphoto
25-06-2014, 21:15
zasilanie obstawiam, styki na stopce aparatu przeczyść. Sprawdź jak działa seria przy zdalnym wyzwalaniu

blade-mrn
26-06-2014, 18:09
Zrobiłem kilka prób aby sobie przypomnieć jak to wygląda dokładnie. Gdy lampa jest założona na stopce aparatu, przy robieniu zdjęć serią może nie przy trzecim zdjęciu ale trochę później aparat sygnalizuje następujący błąd: Err 20 Nie można fotografować ze względu na błąd. Wyłącz i włącz lub wyjmij i ponownie włóż akumulator.
Natomiast jeśli odpalam lampę przez radiowy wyzwalacz aparat działa jak należy. Natomiast lampa po zrobieniu kilku zdjęć w serii przestaje błyskać na krótką chwilę po czym działa dalej. Sądzę, że jest to spowodowane tym, że akumulatory nie nadążają jej ładować. Specjalnie mnie to nie dziwi bo to logiczne ale czemu w takim razie w analogicznej sytuacji aparat wyrzuca błąd zamiast spokojnie strzelać foty bez błysku?

P.S. Czyszczenie styków nie pomaga.

tomphoto
27-06-2014, 09:25
Erorr 20 - informacja o usterce mechanizmu.
Przetestowałem to u siebie, występuje ten sam błąd. Najczęściej gdy lampa błyska z pełną mocą. Przy dobrym oświetleniu gdy nie jest potrzebna moc lampa robi bez problemu serią. W miejscach nie doświetlonych przy iso do 400 i czasach 1/200 f5.6 po kilku klatkach zielona dioda ładowania na lampie i error 20.
Aparat powinien dalej robić bez lampy, zdarza się i tak, że jeszcze dwie klatki zrobi i wyskoczy błąd, wynika to chyba z braku synchronizacji migawki z lampą i aparat może to widzieć jako błąd (usterkę).
Podbij iso wyżej, i zobacz czy problem występuje. Obserwuj diodę gotowości lampy. Problem u mnie występuje w momencie gdy zapala się zielona dioda (brak gotowości lampy) 8-)

blade-mrn
27-06-2014, 17:07
Wszytko się zgadza. U mnie też tak to wygląda. Aparat wyrzuca błąd gdy na lampie świeci się zielona dioda a im mocniejszy błysk tym szybciej się zacina, zapewne dlatego że dłużej się ładuje i łatwiej "trafić zdjęciem" na nie gotową lampę.
Myślałem, że to z moim egzemplarzem jest coś nie tak a tu się okazuje, że nie. Ciekawe czy winny tu jest aparat, lampa czy połączenie akurat tych modeli ze sobą.

tomphoto
27-06-2014, 18:36
Aparat i lampa, aparat powinien robić dalej bez lampy... ale w zasadzie jaki sens...
W ciemnych miejscach używam iso 1600 lub 800 z lampą, czasem wyżej i czasów do 200 i owy problem nie występuje, lampa nie używa pełnej mocy, przesłona do 6.3.
Mało kiedy błyskam pełną mocą, raz że to brzydko wygląda a wda pełna moc w serii, to raczej 2,3 fotografie i zielona dioda nie tylko YN.
Test jeden tak na szybko ciemny obiekt, przy słabym świetle iso 800, czas 1/200 i f5.6 robi seria H plus lampa hss (choć nie używa przy czasie 1/200) 16 klatek i bez błędów.