PDA

Zobacz pełną wersję : torba, plecak, pas biodrowy



dexter77
18-06-2014, 11:36
Witam, ostatnio mam pewien problem z dostępnością szkieł na ślubach. Generalnie staram się zostawiać sprzęt w jednym miejscu przy zaufanej osobie i tam wymieniać szkła w razie potrzeby, ewentualnie mała torba na ramię. Często jednak widzę osoby z pasem biodrowym, do tego ok. 3/4 pokrowce na szkła. Wygląda to bardzo funkcjonalnie, bezpośredni dostęp do szkła bez zbędnego otwierania torby itp. itd., ale nie korzystałem także nie mam za bardzo rozeznania u siebie. Jak sytuacja wygląda u was? Czy uważacie, że pas biodrowy to dobra opcja?

becekpl
18-06-2014, 11:54
tak to dobra opcja
mam tez plecak, torby i futerały na szkła
nie ma jednego rozwiązania do wszystkiego
zamiast zakładać nowy temat poczytaj już te istniejące
ameryki nie odkrywasz

--- Kolejny post ---

tak to dobra opcja
mam tez plecak, torby i futerały na szkła
nie ma jednego rozwiązania do wszystkiego
zamiast zakładać nowy temat poczytaj już te istniejące
ameryki nie odkrywasz

dexter77
18-06-2014, 12:51
Dlatego pytam o rozwiązanie na ślubie, w kościele : )

--- Kolejny post ---

Dlatego pytam o rozwiązanie na ślubie, w kościele : )

GalaktycznyMuczaczo
21-06-2014, 00:01
dwa body na szelkach z podpiętymi odpowiednimi szkłami 35 i 85, na obu załozona lampa, plecak zostawiam zazwyczaj przy DJ lub orkiestrze gdyż jest podpięcie do gniazdka a i tam raczej nikt nie będzie się szwędał celem szukania mojego sprzętu. zręsztą w torbie zostaje raptem 50mm i jakies zapasowe aku lub karty itp rzeczy. Jezeli pracujesz na dwa body polecam szelki jezeli na jedno i uzywasz względnie 2 szkieł to cokolwiek donieś sprzęt na sale a potem na pas swój zaczep pokrowiec ktory pomieście jeden oraz drugi obiektyw, dzięki temu możesz przerzucać nimi bez potrzeby latania do torby co kilka minut

--- Kolejny post ---

dwa body na szelkach z podpiętymi odpowiednimi szkłami 35 i 85, na obu załozona lampa, plecak zostawiam zazwyczaj przy DJ lub orkiestrze gdyż jest podpięcie do gniazdka a i tam raczej nikt nie będzie się szwędał celem szukania mojego sprzętu. zręsztą w torbie zostaje raptem 50mm i jakies zapasowe aku lub karty itp rzeczy. Jezeli pracujesz na dwa body polecam szelki jezeli na jedno i uzywasz względnie 2 szkieł to cokolwiek donieś sprzęt na sale a potem na pas swój zaczep pokrowiec ktory pomieście jeden oraz drugi obiektyw, dzięki temu możesz przerzucać nimi bez potrzeby latania do torby co kilka minut

karp29
21-06-2014, 15:41
Z pasów polecam Think Tank , do tego Think Tank modular pokrowce na szkła. Zestaw jest super, trzeba tylko odpowiednio dobrac wielkosc pokrowca, ja kupilem jeden za mały i sie zle wklada szkło.

sebfoto
22-06-2014, 13:47
Ja korzystam z Newswear i ThinkTank (skin). Pracuję na dwa body, na pasie 3 szkła, lampa i drobiazgi. Plecak / torba w zasadzie pozostaje pusta.

darekPolsztyn
20-07-2014, 23:08
To też kwestia jak pracujesz - czy na dwa czy na jedno body, ilu szkieł używasz podczas ślubu/wesela itd. Myślę, że pas biodrowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem przy pracy na jedno body i używaniu naprzemiennie 2, max 3 obiektywów. Jeśli pracujesz na dwa body i używasz powszechnie stosowanej kombinacji 35 na jednym, 85 na drugim, to uważam że wystarcza torba pozostawiona w pobliżu. Ja dotychczas męczyłem się z jednym body, torbą i żonglerką między obiektywami. Ten sezon już z pasem biodrowym :)

Wojtko
21-07-2014, 01:36
Skopiuję swój post z innego wątku :) Obecnie używam plecaka Lowepro Fastpack 250 Video (jedna klamara). Plecak mieści dwa duże korpusy, dwie lampy, 3 szkła i sporo dodatków. Obecnie pracuję na reden korpus i rzeczywiście plecak nie sprawdza się jeśli często miałbym otwierać komorę główną i szukać obiektywu, ale uskuteczniłem pewien patent. Otóż w komorze głównej schowałem dwie lampy, dodatki i dwa korpusy (główny z podpiętym szkłem zlokalizowany intuicyjnie), natomist w górnej części umieściłem torbę Lowepro Rezo (bodajże 140 AW) z dwiema stałkami. Rozwiązanie to zabiera trochę więcej miejsca, ale jest bardzo komfortowym rozwiązaniem (na zleceniu aparat na szyję, torba na dedykowany pasek, a plecak z boku lub jeśli taka konieczność na plecach). Torba Rezo jest niewielka, a można przytroczyć ją do pasa biodrowego jak i nosić na dedykowanym pasku, otwiera się na zewnątrz i mimo że niewielkich rozmiarów, to jest bardzo stabilna. Świetnie sprawdza się jako futerał i torba w jednym. W torbie mam też zapasowe aku do lampy, do aparatu oraz karty pamięci. Ogólnie dobrze jest mieć sprzęt przy sobie.

blumarine
13-08-2014, 19:03
Sam kiedyś kiedyś nosiłem 2 aparaty na szyi (stałki), ale 2 lata temu zainwestowałem w szelki pewnego polskiego producenta - od tamtego czasu to tylko powiem w skrócie ziemia a niebo.. a raczej piekło a niebo.. prócz tego nosiłem torbę, która gdzieś tam sobie w kościele zostawiałem i jedną lub 2 sakwy przypięte do szlufek od spodni.. niby ok, ale nieraz mi to ciążyło na pasku i było średnio wygodnie, niestabilne.. marzyłem wiec o jakiejś zmianie.. za 2 dni przyjdzie mi podstawowy (najcieńszy ale i najmniej widoczny) pas tego samego producenta i liczę że to już będzie "wsio" - dlaczego? Bo do lepiej zamocowanych małych sakw, włożę trzeci obiektyw, 2 lampy, zapasowe akumulatory i karty, oraz dokumenty do auta i kluczyki i oleje wreszcie noszenie tych torb, które mnie tak męczą od kilku lat :D