PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe DPP



jinks
17-06-2014, 10:49
Zapowiada się odświeżone DPP canona :) Canon Japan announces Digital Photo Professional and EOS Utility updates: Digital Photography Review (http://www.dpreview.com/news/2014/06/16/canon-japan-announces-digital-photo-professional-and-eos-utility-updates?utm_campaign=internal-link&utm_source=news-list&utm_medium=text&ref=title_0_1)

szwayko
17-06-2014, 11:30
Tutaj instrukcja
http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300015460/01/dpp-4-0-00-w-im-en.pdf

zaczynam przegladać, nowa seria 4 - to zwiastuje nowe duże zmiany.

underhand
17-06-2014, 11:38
W koncu, super.

szwayko
17-06-2014, 12:16
Szkoda, że jednak ciągle nie ma odzyskiwania świateł - rozjaśniam obraz, ale mogę wrócić ze światłami, ale i tak ostatnio w DPP rozjaśnianie działa mniej degradujący sposób na światła.
Checki ciągle tylko od 1 do 5 co za problem zrobić od 1 do 9.

Super bo można sortować po wartości przysłony lub ogniskowej.
Jest tez jakiś filtr, ale nie piszą co za opcje zawiera - może po ogniskowej i przysłonie. Do tego muszę używać bridga, żeby sobie wyfiltrować a potem zaznaczyć w DPP zdjęcia do np. DLO.

--- Kolejny post ---

Dobra można pobrać z Canon HK
http://support-hk.canon-asia.com/contents/HK/EN/0200372802.html

Trzeba podać serial np. 5D3
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRc4HIrqUnTUISIFLw6UNda5VkgmNlrR X0dI09c6FFrJB8JYyv1

tomphoto
17-06-2014, 12:37
Rewelacji chyba nie będzie. Poczekamy zobaczymy.

becekpl
17-06-2014, 12:40
zasysyam....

szwayko
17-06-2014, 12:44
Zainstalowałem, DPP 3xxx zostaje, to inna instalacja.
No i pierwsze rozczarowanie - nie dla psa kiełbasa, to DPP 4 - jest tylko dla 1Dx, 1Dc, 5D3, 6D
Rawy z 5D1 są zablokowane od obróbki.
Przy okazji w filtrze nie ma filtrowania po przysłonie, szkle, itd. tylko checking i ranking.

becekpl
17-06-2014, 12:48
ale baza szkiel do korekcji rozbudowana

szwayko
17-06-2014, 12:55
ale baza szkiel do korekcji rozbudowana

Chyba nie co było ostatnio
masz w instrukcji str. 70
http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300015460/01/dpp-4-0-00-w-im-en.pdf#page=71

jinks
17-06-2014, 13:59
No i pierwsze rozczarowanie - nie dla psa kiełbasa, to DPP 4 - jest tylko dla 1Dx, 1Dc, 5D3, 6D
Rawy z 5D1 są zablokowane od obróbki.


Faktycznie lipa. Rozumiem, że np. adobe mogłoby nie wspierać starszych aparatów, ale żeby canon ...i to swoich:)

underhand
17-06-2014, 15:12
Pewnie zrobią wsparcie niebawem za opłatą cwaniaczki ;)

tkosiada
17-06-2014, 15:31
Ucieszyłem sie bardzo ze zmian bo dużo i bardzo dobre posunięcie, ale... no mogliby dodac choć jeszcze 5D II
ehhh :(

jinks
17-06-2014, 18:43
Jeszcze tak sobie pomyślałem, że jak ktoś kupuje 6d albo 5dmkIII to teraz od jakiegoś czasu jest promocja i adobe lightroom gratis więc nikt nie będzie nawet zaglądał do DPP ...a użytkownicy 1DX i 1Dc tym bardziej;)

Bangi
17-06-2014, 19:28
Skąd ściągnąć?

kaindox
17-06-2014, 19:47
Skąd ściągnąć?
#4 post tego wątku

Bangi
17-06-2014, 21:28
No tak, wstydzę się :oops:

jaś
17-06-2014, 21:33
zainstalowałem, włączyłem, wygląda odrobinę lepiej ale nie trawię tego interfejsu, projektant chyba zbyt wybitny był, następne uruchomienie pewnie przy wersji 5 :)

Merde
17-06-2014, 21:42
Wygląda jak wczesna beta... Mam nadzieję, że support tylko dla nowszych puszek jest tymczasowy...

latant
17-06-2014, 22:12
- If using 32-bit version of Windows 8.1 / Windows 8 / Windows 7, use Digital Photo Professional 3.14.

Ciężko było przygotować dwie wersje?

tomphoto
18-06-2014, 11:28
Jeszcze tak sobie pomyślałem, że jak ktoś kupuje 6d albo 5dmkIII to teraz od jakiegoś czasu jest promocja i adobe lightroom gratis więc nikt nie będzie nawet zaglądał do DPP ...a użytkownicy 1DX i 1Dc tym bardziej;)

--- Kolejny post ---

Jeszcze tak sobie pomyślałem, że jak ktoś kupuje 6d albo 5dmkIII to teraz od jakiegoś czasu jest promocja i adobe lightroom gratis więc nikt nie będzie nawet zaglądał do DPP ...a użytkownicy 1DX i 1Dc tym bardziej;)

Masz rację, ja korzystałem z tego programu tylko sporadycznie. Zawsze po update, sprawdzałem co nowego, ale możliwości nie były wystarczające. Sadze że tym razem też nie ma co porównywać do kombajnów typu LR co do obróbki, jak i katalogowania.
Odświeżyć soft i dodać coś więcej wypadałoby. Wsparcie na pewno również będzie do starszych puszek

PMP
19-06-2014, 17:23
Nie mogę edytować RAWów z 70D. Czy ktoś ma tak samo, albo wie dlaczego tak jest?

latant
19-06-2014, 23:34
Nie mogę edytować RAWów z 70D. Czy ktoś ma tak samo, albo wie dlaczego tak jest?


dlatego:
4. Supported Models
EOS-1D X, EOS-1D C, EOS 5D Mark III, EOS 6D

RobertON
20-06-2014, 08:10
Mam nadzieję, że po oficjalnej premierze DPP lista aparatów będzie kompletna, bo to jakieś nieporozumienie aby soft do RAW-ów obsługiwał tylko wybrane modele FF.

pepey
21-06-2014, 18:35
A ja mam nadzieję że będzie możliwy do uruchomienia w WinXP. Chyba znaczna część, jeśli nie większość posiadaczy Canona, ma pecety z tym systemem.

addarek
21-06-2014, 19:00
W nowym DPP 4 nie ma modułu HDR i modułu kompozycji - nakładania wielu fotek na siebie.

--- Kolejny post ---

Jedyna ciekawa nowość, przydatna do obróbki fotek to Color Adjustment z dokładną obsługą 8 kolorów - ustawianie H, S, L.

tkosiada
22-06-2014, 14:12
jest juz dostepny tutaj : Canon U.S.A. : Support & Drivers : EOS 5D Mark III (http://www.usa.canon.com/cusa/support/professional/professional_cameras/eos_digital_slr_cameras/eos_5d_mark_iii#DriversAndSoftware)

szwayko
24-06-2014, 10:52
DPP4 wygląd ana to że dużo lepiej radzi sobie z przepaleniami/jasnymi partiami. Wiadomo, że w DPP3 po rozjaśnieniu zdjęciu brak jest suwaka powrotu świateł jak w ACR. W DPP4 tez nie ma, ale jest inny algorytm i światła tak nie uciekają z histrogramu w prawo.

https://canon-board.info/imgimported/2014/06/dpp3rh-1.jpg
źródło (http://digitol.free.fr/images/dpp3rh.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2014/06/dpp4rh-1.jpg
źródło (http://digitol.free.fr/images/dpp4rh.jpg)

Tutaj porównania.
http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=1384169&page=2

jan pawlak
25-06-2014, 08:46
DPP (4.0) czy ACR oto jest ?

Z grubsza, jak na razie, dla mnie główne różnice pomiędzy wywołaczkami :

1. DPP
Kluczowym modułem dającym przewagę nad ACR (przynajmniej w teorii/opisie) jest Digital Lens Opitimizer.
A całe oprogramowanie jest zoptymalizowane dla konkretnych modeli puszek i obiektywów

2. ACR
Można uzyskać/zastosować "automatycznie" przy pomocy wzornika kolorów profile konkretnej sesji (puszki) co umożliwia uzyskanie takie "jak widział wtedy człowiek" kolory, oczywiście w granicach możliwości monitora, drukarki

Picture Style Editor nie daje takiej możliwości

Mam nadzieję, że 26.06 będzie końcowa wersja, bedzie można porównać uzyskiwane wyniki.

jp

esensja
02-07-2014, 23:23
No to powiem Wam, że ode mnie mają szacun za nowy dpp. Mi się program bardzo podoba i narazie nie zauważyłem nic co by mi przeszkadzało/brakowało. Nowy design ładny i program wygląda dobrze. Mimo, że na codzień używam Lightrooma do którego też mam pełno presetów i używam go też do katalogowania zdjęć to więcej mam zaufanie do oprogramowania Canona jeśli chodzi o zgodność kolorów i inne parametry odpowiedzialne za obrazek.

A jeśli chodzi o dostępność dla nowych puszek - myślę Canon w ten sposób chce zapewne promowac zakup nowych aparatów i domniemam, że nie będzie wspierał poprzednich - obym się mylił...

kulek855
06-07-2014, 12:50
Dobra wiadomość niestety jestem rozczarowany jak i inni użytkownicy sprzętu canon.
Już przy pobieraniu programu można się domyślić, że firma niema zamiaru udostępniać programu posiadaczom starszych puszek gdyż wpisując serial np. z EOS 40d wyskakuje błąd - nieodpowiedni produkt.

esensja
12-07-2014, 15:31
Jak sama nazwa programu wskazuje DPP - Canon kieruje go dla Profesjonalistow wiec moze zaklada ze ponizej 5tki to aparaty amatorskie i ludzie fotografuja glownie w jpg :-)

kulek855
19-07-2014, 21:05
Jeżeli kwestia pieniędzy (droższych puszek) to wyznacznik między amatorem a profesjonalistom to faktycznie tak może być. :-D
Z drugiej strony stary poczciwy DPP też jest dla profesjonalistów ale działa z plikami z 40d. :-)

esensja
23-07-2014, 19:07
Mam takie pytanko: Orientuje się ktoś czy jest jakaś opcja presetów do DPP? Pracuję w llightroomie już tylko tylko dlatego, że mam tam właśnie te presety i to mnie jeszcze trzyma przy sofcie Adobe. to co wypluwa nowe DPP podoba mi się bardziej. No właśnie tylko te presety....

jan pawlak
23-07-2014, 20:41
Mam takie pytanko: Orientuje się ktoś czy jest jakaś opcja presetów do DPP? Pracuję w llightroomie już tylko tylko dlatego, że mam tam właśnie te presety i to mnie jeszcze trzyma przy sofcie Adobe. to co wypluwa nowe DPP podoba mi się bardziej. No właśnie tylko te presety....

Chodzi Ci o gotowy zestaw przepisów (recipe), zamianie automatycznej presetów na recipe czy jak samemu tworzyć owe przepisy ?

jp

esensja
23-07-2014, 22:58
Chodzi mi o zapisane informacje o*poszczególnych ustawieniach modułu develop, a*mówiąc kolokwialnie – zapisane informacje o*suwakach i*innych elementach, które po połączeniu w*określony sposób przynoszą konkretny efekt.

jan pawlak
24-07-2014, 04:17
Chodzi mi o zapisane informacje o*poszczególnych ustawieniach modułu develop, a*mówiąc kolokwialnie – zapisane informacje o*suwakach i*innych elementach, które po połączeniu w*określony sposób przynoszą konkretny efekt.

To z instrukcji DPP

All the adjustment contents (recipe) made using the tool palette can be saved as an individual recipe file (extension ".vrd") and loaded and applied to another image. You can edit images efficiently by selecting and adjusting one image from images shot with the same shooting environment and batch applying the adjustment results to a large number of images

czyli, wszystkie ustawienia które wykonałeś przy obróbce zdjęcia mogą być zapisane jako recipe/przepis i zastosowany może być cały przepis automatycznie do następnego zdjęcia.

jp

tkosiada
24-07-2014, 15:41
jan pawlak = czyli, wszystkie ustawienia które wykonałeś przy obróbce zdjęcia mogą być zapisane jako recipe/przepis i zastosowany może być cały przepis automatycznie do następnego zdjęcia.

owszem, ale tylko w obrebie jednego programu,
działa to w obu wersjach DPP 3 i zarówno DPP 4, jest to bardzo wygodne i często z tego korzystam
ale zapisując pewne ustawia/zmiany/krzywe zdjecia w DPP 3 i powtórnie owierając je w DPP 4, nowy program tego nie widzi, zdjecie jest nie tknięte
to samo w drugą stronę
DPP 4 ma mozliowści importu fotki do Ps, ale z Lr do DPP zachowując presety nie wiem, a nawet wątpie by się to udało
niestety nie posiadam Lr by to sprawdzić

esensja
25-07-2014, 19:52
Mam taki problem - w dpp jest opcja save a tam resize. Zależy mi na 1440px na krótszym boku. Po zaznaczeniu lock apect ratio drugi rozmiar jest automatycznie dobierany ale nie widzę żadnej opcji dla zdjęć pionowych i jeśli wywołujemy serię to poziome są ok ale pionowe rozciąga na wymiar poziomych. Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć?

Merde
25-07-2014, 20:35
Mam taki problem - w dpp jest opcja save a tam resize. Zależy mi na 1440px na krótszym boku. Po zaznaczeniu lock apect ratio drugi rozmiar jest automatycznie dobierany ale nie widzę żadnej opcji dla zdjęć pionowych i jeśli wywołujemy serię to poziome są ok ale pionowe rozciąga na wymiar poziomych. Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć?

Wywoływać osobno pionowe i osobno poziome?

jan pawlak
25-07-2014, 20:52
Mam taki problem - w dpp jest opcja save a tam resize. Zależy mi na 1440px na krótszym boku. Po zaznaczeniu lock apect ratio drugi rozmiar jest automatycznie dobierany ale nie widzę żadnej opcji dla zdjęć pionowych i jeśli wywołujemy serię to poziome są ok ale pionowe rozciąga na wymiar poziomych. Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć?

Tam są 2 pola, szerokość i wysokość.
Wpisuj swój wymiar albo do jednego pola albo do drugiego, będziesz miał go albo jako szerokość albo jako wysokość

jp

zysk
25-07-2014, 21:02
Tak to wygląda

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://simen.nazwa.pl/chwale/canon/convert.jpg)
musisz zaznaczyć:RESIZE i wpisać żądane przeskalowanie .

jinks
25-07-2014, 23:08
Kilka uwag odnośnie nowego DPP v4:

- wreszcie nie gubi szczegółów w światłach przy rozjaśnianiu. Krok milowy w rozwoju DPP:)
- ciągle nie można normalnie ustawić balansu bieli, bo brakuje suwaka "tint". Niby jest "fine-tune", ale tam skok "magenta-green" tylko od -10 do +10. (Mimo wszystko bardzo mnie cieszy, to że jednak to "fine-tune" jest ;) )
- stary interface dużo bardziej mi się podobał:)
- straszna lipa z tym wsparciem tylko dla nowych puszek
- kolory ciągle te same, charakterystyczne dla DPP, czyli bardzo dobrze:)
- wcześniej "saturation" było w zakładce z krzywymi. Teraz w nowej zakładce o rozszerzonych możliwościach. Niestety trzeba bardziej skakać między zakładkami.
- nie wiem dlaczego nie działa mi "Transfer to photoshop". Komunikat "Failed to start photoshop" nawet z włączonym PS-em.

Miło, że program jest ciągle rozwijany. Bardzo go lubię i używam (chociażby sporadycznie) od zakupu pierwszego lustra canona wiele lat temu:)

PS.
Czy ktoś ma pomysł jak wywołać wielokrotnie jeden plik z różnymi ustawieniami? np. zdjęcie krajobrazowe - chcę oddzielnie ustawić jasność dla nieba i ziemi a potem połączyć w PS. Przy "batch process" nie można kolejny raz wywołać pliku, bo jest konflikt nazwy. Pozostaje tylko "Transfer to photoshop" (który mi niestety nie działa w nowej wersji), ale takie rozwiązanie ma kilka wad - nie można wybrać folderu do którego wywołuje pliki robocze, wywołanie tylko do tiff-a a ja potrzebuję jpg.

tkosiada
25-07-2014, 23:31
Ja bym rozwiazł to poprez połączenie 3 zdjec w HDR, ale bez hadeerowych udziwnień
niestety, ale to robie w poprzedniej wersji DPP 3.14...

jinks
26-07-2014, 00:11
Dzięki,ale nie o to pytałem.
Czy ktoś ma pomysł jak wywołać wielokrotnie jeden plik z różnymi ustawieniami?

esensja
26-07-2014, 01:02
Jinks mi tez nie dzial transfer do Psa ale jak wpiszesz w google komunikat ktory sie pojawia to znajdziesz strony z rozwiazaniem (po ang) trzeba lekko pogrzebac w rejestrze. Wczoraj to robilem i dziala

jan pawlak
26-07-2014, 03:06
jinks

Najprościej chyba z jednego pliku xxxxx.CR2 zrobić (przekopiować ze zmianą nazwy) np. 3 pliki xxxxxA.CR2, xxxxxB.CR2, xxxxxC.CR2

U mnie transfer do PS CC działa (działało w 8.0 (64), działa w 8.1 (64), mam dużo pamięci więc może o to chodzi)
Wczoraj zrobiłem pierwszy swój styl (*.pf3) "w świetle księżyca", trochę bardziej rozbudowany sposób niż w świecie Adobe, ale nic trudnego.

Porównałem wywołanie w CR z DPP4, w obu ustawienie odszumiania i ostrości na 0, styl neutral.
Przy dużych powiększeniach obraz z DPP4 ostrzejszy i zdecydowanie mniejsza aberracja chromatyczna (mam obiektyw wspierany przez DPP4) o ile w ogóle jest, szum przy ISO 10000 mniejszy i bardziej "bezkolorowy"

jp

jinks
26-07-2014, 10:39
jinks
Najprościej chyba z jednego pliku xxxxx.CR2 zrobić (przekopiować ze zmianą nazwy) np. 3 pliki xxxxxA.CR2, xxxxxB.CR2, xxxxxC.CR2

Dzięki! To chyba jedyne rozwiązanie. Myślałem o tym wcześniej, ale uznałem, że będzie to bardzo upierdliwe. Zapomniałem, że można to zrobić bardzo szybko skrótem "ctrl+c" "ctrl+v". Nazwa nowego pliku tworzy się sama przez dodanie przyrostka "kopia" (zupełnie jak w windowsie). Mała wada - niepotrzebnie tracimy przestrzeń na dysku dublując pliki. No, ale nie jest źle;)

jan pawlak
26-07-2014, 16:44
Dzięki! To chyba jedyne rozwiązanie. Myślałem o tym wcześniej, ale uznałem, że będzie to bardzo upierdliwe. Zapomniałem, że można to zrobić bardzo szybko skrótem "ctrl+c" "ctrl+v". Nazwa nowego pliku tworzy się sama przez dodanie przyrostka "kopia" (zupełnie jak w windowsie). Mała wada - niepotrzebnie tracimy przestrzeń na dysku dublując pliki. No, ale nie jest źle;)

Te kopie nie zawierają żadnej nowej informacji, po wykorzystaniu (innym potraktowaniu w wywoływarce by osiągnąć jakiś "w sumie" efekt w pliku *.tif lub *.jpg) możesz swobodnie usunąć. Zawsze, mając tylko oryginał, możesz sytuację powtórzyć.

jp

esensja
08-08-2014, 20:23
DPP nie ma historii obróbki tak jak Lightroom prawda i można się cofnąć tylko o ostani krok? Lub jest a tego nie znalazłem?

szwayko
29-10-2014, 12:28
Jest nowe DPP 4.1 - wraz z wejsciem 7D2.

W sumie wsparcie dla: EOS 7D Mark II, EOS-1D X, EOS-1D C, EOS 5D Mark III, EOS 6D.

Chyba już nie ma co liczyć że cofną się ze wsparciem dla starszych puszek :-(

jotes25
29-10-2014, 12:33
Eeeee, spoko. Obiecali to będzie. Przy okazji pytanie: czy w DPP 4.1 jest może DLO dla obiektywu 500/4 L IS? Podejrzewam, że nadal nie ma, ale nie będę instalować tylko po to, żeby się rozczarować. Nadal używam 3.14.xx.

becekpl
29-10-2014, 12:40
Ja bym rozwiazł to poprez połączenie 3 zdjec w HDR, ale bez hadeerowych udziwnień
niestety, ale to robie w poprzedniej wersji DPP 3.14...
dokladnie,bardzo mi tego brakuje w 4

kulek855
17-11-2014, 19:39
Jeżeli kogoś interesuje to jest sposób na otwarcie plików CR2 z SL1/100D, T4i/650D, EOS M, 70D, T5i/700D w DPP 4. przy pomocy pewnej sztuczki:
dpp Archives - CanonWatch (http://www.canonwatch.com/tag/dpp/)

Pobieramy dwa programy z powyższego odnośnik (exiftool(-k).exe (http://www.sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/exiftool-9.76.zip) i ExifToolGUI.exe (http://u88.n24.queensu.ca/~bogdan/exiftoolgui515.zip)) :

1. zmienić oryginalna nazwę pliku : exiftool(-k).exe na exiftool.exe
2. Umieścić plik exiftool.exe w katalogu gdzie jest ExifToolGUI.exe
3. Uruchamiamy oczywiście ExifToolGUI.exe

Dalsze kroki opisane na powyższej stronie:

select the CR2 file to modify
click the “ExifTool direct” button
Enter the following command: -Canon:CanonModelID=”EOS 5D Mark III”
Ignore the warning

Nie wiem co robię źle ale mi nie chce zmienić exifa w pliku z 70d. Jeżeli komuś się uda będę wdzięczny za podpowiedź.

Bechamot
18-11-2014, 19:24
PS.
Czy ktoś ma pomysł jak wywołać wielokrotnie jeden plik z różnymi ustawieniami? np. zdjęcie krajobrazowe - chcę oddzielnie ustawić jasność dla nieba i ziemi a potem połączyć w PS. Przy "batch process" nie można kolejny raz wywołać pliku, bo jest konflikt nazwy. Pozostaje tylko "Transfer to photoshop" (który mi niestety nie działa w nowej wersji), ale takie rozwiązanie ma kilka wad - nie można wybrać folderu do którego wywołuje pliki robocze, wywołanie tylko do tiff-a a ja potrzebuję jpg.

nie wiem czy jest aktualne pytanie ale to mozna zrobic b. prosto

wpisujesz wlasna nazwe do rozszerzenia.
znakujesz w batch Current file name
i wpisujesz np do pierwszuej serii "a"

do drugiej serii "b"
do trzeciej -"c"

zostana zdjecia zapisane w tym samym folderze , beda obok siebie w kolejnosci a ,b , c.

nie wiem teraz , ale mozna latwo sprawdzic , czy zmian w ustawieniach suwakow mozna dokonac dopiero po zapisaniu uprzedniej serii , czy jeszcze przed zakonczeniem zapisania.
Latwiej chyba sie nie da.

jotes25
17-12-2014, 18:11
No to się doczekaliśmy :) :) :)

Canon Has Released an Updated Version of its Digital Photo Professional Software ÂŤ Canon Rumors (http://www.canonrumors.com/2014/12/canon-has-released-an-updated-version-of-its-digital-photo-professional/)



P.S. Są też nowe profile DLO, np. 500/4 L IS + konwertery.

szwayko
17-12-2014, 21:06
Ale o staruszku 5D już zapomnieli.

Merde
17-12-2014, 21:08
Ale o staruszku 5D już zapomnieli.
To taka delikatna sugestia, byś wreszcie zrobił upgrade.

szwayko
17-12-2014, 21:50
To taka delikatna sugestia, byś wreszcie zrobił upgrade.

Pewnie tak ;-)
Wolałem zainwestować w optykę, bo to co daje mi 5D1 starcza. Dopóki się nie rozpadną będę nimi robił. Może następny upgrade ;-(

kupisk3
17-12-2014, 22:19
Jaka jest różnica między DPP 3.14 a wersją DPP 4,1

tkosiada
17-12-2014, 22:52
Jaka jest różnica między DPP 3.14 a wersją DPP 4,1
powiedzmy że scalili DPP i Picture style editor w jedno, ale różnic jest wiecej i działa to bardzo dobrze

jan pawlak
18-12-2014, 03:44
Pewnie tak ;-)
Wolałem zainwestować w optykę, bo to co daje mi 5D1 starcza. Dopóki się nie rozpadną będę nimi robił. Może następny upgrade ;-(

To jest "trudna" decyzja kiedy robić upgrade.
W Twoim przypadku, ogranicza Cię rozdzielczość matrycy (60 lpmm) możesz nie widzieć jaką dobrą masz optykę

jp

Merde
18-12-2014, 10:29
To jest "trudna" decyzja kiedy robić upgrade.
W Twoim przypadku, ogranicza Cię rozdzielczość matrycy (60 lpmm) możesz nie widzieć jaką dobrą masz optykę
Albo jaką złą.
Mnie przed kupnem classica powstrzymuje wyłącznie brak czyszczenia matrycy i LV.

jan pawlak
18-12-2014, 13:28
Albo jaką złą.
Mnie przed kupnem classica powstrzymuje wyłącznie brak czyszczenia matrycy i LV.

Dla mnie czyszczenie matrycy nie jest tak istotne, mało zmieniam obiektywy a gdy miałem poprzednie puszki to sam (z duszą na ramieniu) to robiłem. "Nie udało mi się" nic uszkodzić a doszedłem do dużej skuteczności.

Natomiast gdy ze statywu to zawsze LV, to rozwiązanie idealne, byłoby mi trudno bez tej funkcji.

Zacząłem wczoraj pracę na nowym DPP.
Już wiem, że szybciej się otwiera i szybciej działa od 4.1.10. Zobaczymy co dalej.

Dla mnie LR służy tylko do wczytywania z karty na dyski zewnętrzne i do obsługi tej bazy danych, podglądu zdjęć. Wybrane wczytuję do dysku C i wywołuję w DPP

jp

Fotopstryczek
18-12-2014, 15:29
Pobrałem ten nowy DPP poklikałem trochę, nie wiem nad czym się tu zachwycać. ACR/LR wiele lepszy ;)

Kolekcjoner
18-12-2014, 16:07
No... tylko trzeba go jeszcze kupić ;).

tkosiada
18-12-2014, 16:37
DPP 4.0 bardzo mi sie podoba i lubię nim pracować, jedyne co bym poprawił to mocniejsze lub wiekszy zakres działania suwaczków HSL, czasem mam wrażenie że nic się nie zmieniło
a tak zabawa z W&B, średnie tony, detale w światłach i wszelakie kombinacje z krzywymi RGB bardzo mi sie podoba
na minus - nie ma retuszu skóry, co wg nie których jest podstawą

jan pawlak
18-12-2014, 17:54
No... tylko trzeba go jeszcze kupić ;).

Do wersji DPP 4 korzystałem tylko z ACR/LR, DPP było zainstalowane, ale...
Teraz uważam że od wersji 4 DPP jako wywoływaczka RAW sprzętu Canona jest niezastąpiona.

Dla podstawowej obsługi już teraz wystarczy

Oczywiście jest wiele funkcji które można by dodać/ulepszyć ale i tak PS to nie zastąpi.

jp

Merde
18-12-2014, 21:56
Pobrałem ten nowy DPP poklikałem trochę, nie wiem nad czym się tu zachwycać. ACR/LR wiele lepszy ;)
Z wyjątkiem kolorów...

Fotopstryczek
18-12-2014, 22:47
Z wyjątkiem kolorów...
Porównywałem kolor skóry w oświetleniu błyskowym, DPP dawał jakieś dziwne przebarwienia w cieniach skóry.

Profil kolorów Adobe Standard może nie jest najlepszy, ale ogólnie i tak jest lepiej od DPP.

szwayko
19-12-2014, 10:12
Ja natomiast ze względu właśnie na kolor skóry wolę DPP.

Bechamot
19-12-2014, 10:27
Porównywałem kolor skóry w oświetleniu błyskowym, DPP dawał jakieś dziwne przebarwienia w cieniach skóry.

Profil kolorów Adobe Standard może nie jest najlepszy, ale ogólnie i tak jest lepiej od DPP.

roznie z tym bywa .



jakis czas temu najpierw wolalem raw w dpp
po otrzymaniu zdjecia szukalem podobnych wynikow w LT.
udawalo sie - byla to glownie sprawa nastaw kontrastow.
Kolory " od reki" z DPP byly jakby lepsze od tych " od reki " z LT.
Za to LT ma zdecydowanie lepsze odszumianie , ladniejesze wyostrzanie - w sumie wiecej mozliwosci , choc ergonomia DPP nieporownywalnie lepsza ( takze przez to , ze mniej mozliwosci).

Generalnie to kazda wolarka dochodze do takich samych wynikow , z tym ze w jednej udaje sie uzyskac zadawalajacy wynik natychmiast , w innej trzeba poszukac , z kolei na innym zdjeciu jest odwrotnie.

Merde
19-12-2014, 14:04
Generalnie to kazda wolarka dochodze do takich samych wynikow
W wyciąganiu z cieni i świateł również (bo tu DPP kuleje)? Szacun!

Bechamot
19-12-2014, 14:22
W wyciąganiu z cieni i świateł również (bo tu DPP kuleje)? Szacun!

w sumie staram sie nie wyciagac cieni zbyt intensywnie. + 1 to raczej jest normalne , staram sie nie wychodzic w ostatecznosci poza +2.

LT ma lepsza ochrone swiatel , pozwala troche lepiej niwelowac przepaly - to ma dla mnie wieksze znaczenie niz wyciaganie cieni w przypadku canona, ktory ma raczej "waskawy" zakres tonalny " ku gorze" .

Jesli lt nie pomaga na przepalenie swiatel , to sa inne metody.
Rozumiem ludzi , ktorzy uzywaja DPP. Wprawdzie nie ma takich mozliwosci jak LT , ale tez nie zawsze sa wszystkie potrzebne.
Silna strona LT jest odszumianie , ostrzenie , ochrona swiatel.
W sumie jest lepszy , ale dpp tez jest wystarczajaco dobry.
jak ktos zauwazyl - DPP potrafi dac dobre kolory.

Fotopstryczek
19-12-2014, 14:51
choc ergonomia DPP nieporownywalnie lepsza
Kwestia przyzwyczajeń, tak samo ja nie mogłem przestawić się z ACR na DXO (choć ten drugi wydaje mi się lepszy) ;)

jaś
19-12-2014, 15:20
Zawsze jak wychodzi nowa wersja DPP to instaluję włączam i żegnam się do następnej wersji interfejs mnie zawsze odrzucał, korzyści ze słynnych korekcji obiektywów są mniejsze niż reklamowane szczególnie na dobrych obiektywach (może na jakiejś budżetowej paści to pomaga ale im lepszy obiektyw tym mniej widać działanie), ale tym razem jest zdecydowanie lepiej, stabilność jakby się poprawiła, interfejs jest jaki był ale jakby trochę lepszy - używał nie będę ale tragedii nie ma.

jotes25
19-12-2014, 15:30
Zawsze jak wychodzi nowa wersja DPP to instaluję włączam i żegnam się do następnej wersji interfejs mnie zawsze odrzucał, korzyści ze słynnych korekcji obiektywów są mniejsze niż reklamowane szczególnie na dobrych obiektywach (może na jakiejś budżetowej paści to pomaga ale im lepszy obiektyw tym mniej widać działanie), ale tym razem jest zdecydowanie lepiej, stabilność jakby się poprawiła, interfejs jest jaki był ale jakby trochę lepszy - używał nie będę ale tragedii nie ma.

Z tą "budżetową paścią", to się niekoniecznie zgodzę. Raz, że tania optyka Canona powoli przestaje ustępować tej z literką L w kategoriach stricte optycznych, a nie obudowy czy AF. Dwa, że wspomniane DLO daje fajne efekty np. dla 85/1.2 czy supertele w połączeniu z TC 2x. Trudno te obiektywy nazwać "budżetowymi" :lol:

PMP
01-01-2015, 19:42
Po wykadrowaniu zdjęcia, nie mogę nigdzie tego zaakceptować. W starszej wersji był przycisk 'save' a tu nie widzę. Czy może mi ktoś podpowiedzieć?

set21
01-01-2015, 20:32
Wystarczy kliknąć na ikonkę kadrowania

PMP
02-01-2015, 00:52
Wystarczy kliknąć na ikonkę kadrowania Faktyzcnie :) albo przejść do innego okna. dzięki.

Paul80
03-01-2015, 18:52
Profil kolorów Adobe Standard może nie jest najlepszy, ale ogólnie i tak jest lepiej od DPP.

Ja mam inne spostrzeżenia, mnie najlepiej wypada zmodyfikowany w HSL profil Camera Standard, skóra jest na nim jak z DPP, na innych profilach nie mogę dojść do ładu.

rauf
06-01-2015, 14:01
Jest nowe DPP 4.1 - wraz z wejsciem 7D2.

W sumie wsparcie dla: EOS 7D Mark II, EOS-1D X, EOS-1D C, EOS 5D Mark III, EOS 6D.

Chyba już nie ma co liczyć że cofną się ze wsparciem dla starszych puszek :-(

Szkoda, że upadł dobry zwyczaj linkowania do alternatywnych hostingów :oops:

1glider
08-01-2015, 10:26
W wersji DPP 4.1.50 (http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_7D.aspx) jest obsługa kilku starszych puszek (7D 70D...).;)

namoamo
08-01-2015, 10:42
Kurde. Z ciekawości zainstalowałem, wyskoczyło jakieś okno z listą obiektywów więc zatwierdziłem. Efekt pierwszy - LR w zakładce Korekcja Obiektywu, widzi zły obiektyw (tamrona 24-70). Efekt drugi - po podłączeniu aparatu windows nie widzi rawów, tylko jakies pliki systemowe 0kB :?

cobalt
08-01-2015, 12:23
Kurde. Z ciekawości zainstalowałem, wyskoczyło jakieś okno z listą obiektywów więc zatwierdziłem. Efekt pierwszy - LR w zakładce Korekcja Obiektywu, widzi zły obiektyw (tamrona 24-70). Efekt drugi - po podłączeniu aparatu windows nie widzi rawów, tylko jakies pliki systemowe 0kB :?
Zaznaczyłeś korektę obiektywu w DPP i po przejściu do LR widzi zły obiektyw.
Nie mam w pracy możliwości odpalenia DPP. Nie wiem, czy nie musisz sobie najpierw ściągnąć z listy interesujących Cię obiektywów. chyba tak robiłem z Canonem 70-200/2,8 L USM.

namoamo
08-01-2015, 12:32
Niepotrzebnie tutaj pisałem, bo widzę że to jednak sprawka eos utility a nie samego dpp. W wolnej chwily bedę musiał usiąść i pogłowkować jak to odkręcić.

Leon007
08-02-2015, 16:15
Mam aparat - konkretnie 7D - z którego zdjęcia można wywoływać i w nowym, i w starym DPP. No i nie widzę różnicy w efektach między DPP4 i DPP3. Czwórka ma oczywiście inny interfejs.
Czy ktoś z Was miał również okazję to porównać i doszedł do podobnego wniosku, czy może ja jestem tak mało wymagający?
Mam drugi stary aparat, który można obrabiać tylko w DPP3 i wolałbym wszystkie zdjęcia robić w jednym programie. Zwłaszcza że 4 i 3 nie są kompatybilne w żadną stronę - to znaczy, że nie widzą nawzajem swoich obróbek, recept itp.

RobertON
08-02-2015, 22:50
Czy ktoś z Was miał również okazję to porównać i doszedł do podobnego wniosku, czy może ja jestem tak mało wymagający?

Porównywałem na RAW-ach z 5D2. Mam wrażenie, że DLO działa szybciej w nowszej wersji, ale jakiejś różnicy efektywnego obrazka nie dostrzegłem.
Może również nie mam zbyt wielkich wymagań co do DPP i wymaga to dalszych doświadczeń :)

Daniel C.
16-02-2015, 22:13
Porównywałem na RAW-ach z 5D2. Mam wrażenie, że DLO działa szybciej w nowszej wersji, ale jakiejś różnicy efektywnego obrazka nie dostrzegłem.
Może również nie mam zbyt wielkich wymagań co do DPP i wymaga to dalszych doświadczeń :)

W DPPP4 jest dużo większa możliwość kształtowania krzywej Gamma (sekcja Gamma adjustment w zakładce Basic Adjustment).
Dzięki temu DPP stało się dużo mocniejszym narzędziem.

Zastanawiam się tylko czy dla RAW-ów z puszek starszych niż 5dIII ta funkcjonalność jest pełna (początkowo w ogóle nie były obsługiwane).

szwayko
09-03-2015, 14:56
Będzie nowe DPP 4.2.0. wraz z nowymi "puszkami" jak np. EOS M3.
Niestety w instrukcji wsparcie dla tych samych aparatów co w DPP 4.1.50 plus EOS M3.
EOS 5DI brak :-(, ale co dziwne i 5DR i 5DS - brak ?
http://gdlp01.c-wss.com/gds/5/0300018075/01/dpp-4-2-0-w-im-en.pdf#page=4

jotes25
09-03-2015, 15:40
750d, 760d, 5ds i 5dr będą dodawać "małymi" update'ami 4.2.x

jan pawlak
09-03-2015, 21:43
Będzie nowe DPP 4.2.0. wraz z nowymi "puszkami" jak np. EOS M3.
Niestety w instrukcji wsparcie dla tych samych aparatów co w DPP 4.1.50 plus EOS M3.
EOS 5DI brak :-(, ale co dziwne i 5DR i 5DS - brak ?
http://gdlp01.c-wss.com/gds/5/0300018075/01/dpp-4-2-0-w-im-en.pdf#page=4

jest
EOS Digital Solution Disk Software 30.0A for Windows (http://support-asia.canon-asia.com/contents/ASIA/EN/0200433802.html)

jp

szwayko
09-03-2015, 21:48
Dam bezpośredni link żeby seriala nie szukać
http://gdlp01.c-wss.com/gds/8/0200004338/01/ksd300a_installer.zip

jotes25
10-03-2015, 20:07
Jakie wrażenia/nowości z wersji 4.2?

jan pawlak
11-03-2015, 08:52
Jakie wrażenia/nowości z wersji 4.2?

Nie potrafię (jeszcze ?) znaleźć różnicy z wersją 4.1.15.

jp

szwayko
20-04-2015, 09:58
Jest nowe DPP 4.2.10 - także na 32-bity.
Zmiany do wersji poprzedniej:
- Supports 32-bit OS.
- Supports EOS 8000D / EOS REBEL T6s / EOS 760D, EOS Kiss X8i / EOS REBEL T6i / EOS 750D, EOS M3.
- Supports EF11-24mm f/4L USM, EF-M22mm f/2 STM, EF-M11-22mm f/4-5.6 IS STM, EF-M18-55mm f/3.5-5.6 IS STM, EF-M55-200mm f/4.5-6.3 IS STM.
Ale kurczę nie ma wsparcia dla EOS 5D.

link bezpośredni - zip:
http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0200004360/01/dppw4.2.10-installer.zip

Dla EOS 5D zostaje seria DPP 3.x.x
Ostatnia DPP 3.4.48, dodano nowe szkło EF11-24mm f/4L USM:
link bezpośredni - zip:
http://gdlp01.c-wss.com/gds/2/0200004362/01/dppw3.14.48-updater.zip

cobalt
21-04-2015, 06:44
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc pytam w istniejącym.
Kiedyś znajomy coś mi wspominał, że jest możliwość szybkiej edycji karnacji skóry ludzkiej. Tylko nie pamiętam, czy jest to w ustawieniach DPP, czy jest to może jakiś filtr do tego programu (jeżeli to możliwe).
Nie mam teraz kontaktu z tą osobą i z tego co pamiętam, to cały myk polegał na wyborze skóry np Europejczyka, Azjaty itd. Czy jest to możliwe, czy coś mi się pokręciło z kątem prostym.

Merde
21-04-2015, 09:57
z tego co pamiętam, to cały myk polegał na wyborze skóry np Europejczyka, Azjaty itd. Czy jest to możliwe, czy coś mi się pokręciło z kątem prostym.
Przypuszczam, że pokręciło ci się z Capture One.

cobalt
21-04-2015, 11:02
Przypuszczam, że pokręciło ci się z Capture One.
Dokładnie. Zadzwoniłem, sprawdziłem i jest tak jak mówisz.

szwayko
17-05-2015, 20:32
znow jest nowe dpp 4xx, ale jak zwykle nie ma 5DI. Jest juz duzo innych modeli, chyba 5DI sie nie doczekam.

link bezposredni:
http://gdlp01.c-wss.com/gds/8/0200004438/01/dppw4.2.31-installer.zip


Supported Models
EOS 5DS, EOS 5DS R, EOS 8000D / EOS REBEL T6s / EOS 760D, EOS Kiss X8i / EOS REBEL T6i / EOS 750D, EOS-1D C, EOS-1D X, EOS-1D Mark IV, EOS 5D Mark III, EOS 6D, EOS 7D Mark II, EOS 70D, EOS 7D, EOS 5D Mark II, EOS Kiss X7i / EOS REBEL T5i / EOS 700D, EOS Kiss X7 / EOS REBEL SL1 / EOS 100D, EOS M3

jotes25
17-05-2015, 21:24
znow jest nowe dpp 4xx, ale jak zwykle nie ma 5DI. Jest juz duzo innych modeli, chyba 5DI sie nie doczekam.

link bezposredni:
http://gdlp01.c-wss.com/gds/8/0200004438/01/dppw4.2.31-installer.zip


Supported Models
EOS 5DS, EOS 5DS R, EOS 8000D / EOS REBEL T6s / EOS 760D, EOS Kiss X8i / EOS REBEL T6i / EOS 750D, EOS-1D C, EOS-1D X, EOS-1D Mark IV, EOS 5D Mark III, EOS 6D, EOS 7D Mark II, EOS 70D, EOS 7D, EOS 5D Mark II, EOS Kiss X7i / EOS REBEL T5i / EOS 700D, EOS Kiss X7 / EOS REBEL SL1 / EOS 100D, EOS M3

Ruchu w kierunku starszych puszek brak, przybywają tylko nowe, więc na razie 5di rzeczywiście mało prawdopodobne.
DLO nadal nie obsługuje 300/2.8 IS. Zapomnieli o nim czy jak?

PMP
09-06-2015, 18:04
W DPP jest funkcja sharpness oraz unsharp mask, o ile ta pierwsze jest jasne, to nie bardzo wiem jak posłużyć się tą drugą. Czy mógłby mi ktoś to przybliżyć?

espire
09-06-2015, 20:09
Unsharp mask to po prostu maska wyostrzająca. Pierwszy suwak to siła wyostrzająca, drugą to promień czyli ile pikseli obok siebie ma być wyostrzone a trzeci to próg wyostrzająca czyli najprościej o ile muszą się różnić od siebie piksele aby podlegały wyostrzaniu. Wykorzystujesz to npmgdy nie chcesz aby kaszka na niebie została wyostrzone. To tak w skrócie w dużym uproszczeniu.
Poszukaj na youtubie filmików o masce wyostrzajacej. Nawet jeśli to będzie pokazane na przykładzie lightrooma czy photoshopa to zasada jest ta sama.
Na fotopolis jest chyba któryś odcinek o lightroomie 5 poświęcony właśnie wyostrzaniu maską wyostrzającą

--- Kolejny post ---

Poprobuj na konkretnym rawie różne ustawienia suwaków.

PMP
09-06-2015, 20:26
espire dzięki za podpowiedź!

jotes25
17-07-2015, 14:32
Jest już nowa wersja 4.3.0 :)
Najbardziej pewnie ucieszą się posiadacze M i M2.

szwayko
17-07-2015, 16:04
Jest już nowa wersja 4.3.0 :)
Najbardziej pewnie ucieszą się posiadacze M i M2.

Najmniej właściciele pierwszych 5D ;-(

Szybszy, nowe funkcje, nowe aparaty
EOS Rebel T5 / 1200D
EOS 60D
EOS 60Da
PowerShot G7 X
PowerShot G1 X Mark II
EOS M2
EOS M

Link bezpośredni:
http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0200004480/01/dppw4.3.0-installer.zip

pepey
19-07-2015, 09:27
W moim Optiplex 765 + Win7 Home Premium 32 żaden 32 bitowy DPP4.x.x się nie instaluje. Owszem - następuje rozpakowanie, ale potem już żadnego komunikatu. Próbowałem sztuczek z rejestrami, ale to nic nie daje.

Leon007
19-07-2015, 10:43
To, że nie robi 5D (mam), można jeszcze przeboleć. Ale najgłupsze jest to, że nie czyta obróbki RAWów, zrobionych w DPP 3.x. A to są tysiące zdjęć, do których trzeba trzymać stary program.
Coś jak przejście z FD na EF.

szwayko
19-10-2015, 08:49
Jest dostępne najnowsze DPP 4.3.31
link bezpośredni
http://gdlp01.c-wss.com/gds/2/0200004582/01/dppw4.3.31-installer.zip

Dodali nowe szkła 50STM, 35IIL i nowe aparaty.
Niestety hucznie obchodzenie 10-lecia EOS 5D przez Canona nie zaowocowało dodania obsługi jego rawów do DPP 4xx.

salas
19-10-2015, 09:24
Zlamasy xd jak mogli pominac stara 5tke :(

tulio
20-10-2015, 12:57
Zlamasy xd jak mogli pominac stara 5tke :(

Ciekawe czy kiedykolwiek jeszcze uwzględną Classic'a 5D ? ... wydaje mi się że nie ma nic skomplikowanego aby do bazy programu trafiła poczciwa 5tka :-(

radiki
23-10-2015, 19:49
I tym sposobem będę musiał się przesiąść na 5d3 ;)

tombas
10-02-2016, 15:49
czy jest wersja DPP działajaca na XP która "widzi" rawy z 7dmkII? jeden komp mam pod XPsp3 i na nim 3.14.15.0 ale z 7D d..a:mad:

jotes25
01-03-2016, 15:23
W przygotowaniu nowa wersja DPP 4.4. Nie wiem czym się będzie różnić poza obsługą 1dx2 i 80d.

szwayko
01-03-2016, 15:36
W przygotowaniu nowa wersja DPP 4.4. Nie wiem czym się będzie różnić poza obsługą 1dx2 i 80d.

Może dadzą EOS 5D - tak hucznie obchodzili jego 10 lecie.

espire
02-03-2016, 23:27
ktoś miał problem z instalacją jakiejś nowej wersji na Viście. Normalnie się nie instaluje ale trzeba zrobić jakiś myk i instaluje się. Było to chyba na tym forum. Może nawet w wątku o 7d2. Jeśli poszło na viście to może tak samo zadziałać na XP. Poszukaj. Nie pamiętam gdzie ale znajdziesz.

tombas
03-03-2016, 08:20
ktoś miał problem z instalacją jakiejś nowej wersji na Viście. Normalnie się nie instaluje ale trzeba zrobić jakiś myk i instaluje się. Było to chyba na tym forum. Może nawet w wątku o 7d2. Jeśli poszło na viście to może tak samo zadziałać na XP. Poszukaj. Nie pamiętam gdzie ale znajdziesz.
tak jest, znalazłem ten "myk" i XP widzi rawy z 7D2:mrgreen: w sumie to bez sensu, ze Canon swiadomie ogranicza używanie DPP dla starszych systemów , wystarczy zmiana doslownie 2 cyferek w kodzie programu i wszystko "chodzi" no co im szkodziło...:evil:

McMelassa
03-03-2016, 22:33
tak jest, znalazłem ten "myk" i XP widzi rawy z 7D2:mrgreen: w sumie to bez sensu, ze Canon swiadomie ogranicza używanie DPP dla starszych systemów , wystarczy zmiana doslownie 2 cyferek w kodzie programu i wszystko "chodzi" no co im szkodziło...:evil:

To może jeszcze jakiś "myk" lub zmiana innych dwóch cyferek i będzie można pracować na rawach z wszystkich dostępnych puszek Canona....

RobertON
04-03-2016, 21:48
To może jeszcze jakiś "myk"

Próbowałem zainstalować na XP/32 nową wersję "starej" instalki 4.0.2, nawet się odpala wybór strefa geograficzna i język, ale dalej się wywala.
Kwestia cierpliwości i umiejętności, ale nie mam ani jednego, ani drugiego.

marmor_ns
11-03-2016, 12:23
Ktoś ma działający link lub wie jak dotrzeć do najnowszej wersji? Bo przez pomoc tech Canon Polska jest tylko stary Solution Disk 29a do pobrania.

Darek L
11-03-2016, 20:29
Ja znalazłem na Canon Europe ,ale ciekawi mnie dlaczego zniknął z naszych stron .

jotes25
11-03-2016, 20:48
EOS-1D X Mark II - Canon Europe (http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-1d_x_mark_ii.aspx?type=download&language=EN&os=WINDOWS%2010%20%2864-bit%29)

Najnowszy Solution Disk, zawiera DPP 4.2.2.0

Darek L
11-03-2016, 20:56
Tu jest wersja 4.3.31
EOS 70D - Canon Europe (http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_70d.aspx?type=download&language=EN&os=WINDOWS%207%20(64-bit))

szwayko
11-03-2016, 20:57
tutaj jest instrukcja nowego dpp 4.4.0
http://gdlp01.c-wss.com/gds/8/0300022498/02/dpp-4-4-0-w-im2-en.pdf

Niestety nie obsługuje EOSa 5D.

EOS Digital Solution Disk Software 31.1A for Windows
http://gdlp01.c-wss.com/gds/3/0200004743/01/ksdw31.1a-installer.zip

Darek L
11-03-2016, 21:11
coś się zmieniło względem 4.3.31 ?

jotes25
11-03-2016, 21:26
EOS-1D X Mark II - Canon Europe (http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-1d_x_mark_ii.aspx?type=download&language=EN&os=WINDOWS%2010%20%2864-bit%29)

Najnowszy Solution Disk, zawiera DPP 4.2.2.0

Oczywiście miało być : 4.4.2.0

jaś
11-03-2016, 21:52
EOS-1D X Mark II - Canon Europe (http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-1d_x_mark_ii.aspx?type=download&language=EN&os=WINDOWS%2010%20%2864-bit%29)

Najnowszy Solution Disk, zawiera DPP 4.2.2.0

wydaje się że ktoś ("tfurca" tej strony) nie powinien pisać stron www :)

jotes25
12-03-2016, 00:32
coś się zmieniło względem 4.3.31 ?

Na razie zauważyłem rozbudowane zarządzanie danymi DLO. Wreszcie też są dane DLO dla 300/2.8 L IS. Dodatkowo (po raz pierwszy) aktualizacje DLO dla kilku obiektywów (np. 200/2.8 czy 100-400).

1glider
01-04-2016, 19:01
Na stronie Canon Polka http://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_7d_mark_ii.aspx?type=download&language=&os=WINDOWS 7 (64-bit)) (http://)) jest nowe DPP 4.4.30.2
oraz kilka innych programów. ;)

jotes25
01-04-2016, 19:34
Na stronie Canon Polka http://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_7d_mark_ii.aspx?type=download&language=&os=WINDOWS 7 (64-bit)) (http://)) jest nowe DPP 4.4.30.2
oraz kilka innych programów. ;)

O, dzięki. Pierwsza wersja 4.x.x, która czyta RAWy z 500d ;) i pewnie kilku innych starszych puszek :)

Zybi_S
02-04-2016, 10:37
Witam

Strona Canon Polska (link z poprzedniego postu u mnie nie działa) z wyborem aparatu:
Aparaty EOS – pomoc techniczna – pobierz sterowniki, oprogramowanie, podręczniki - Canon Polska (http://www.canon.pl/support/consumer_products/product_ranges/cameras/eos/)

Można pobrać wersje DPP 4.4.30

Potwierdzam poprawne wczytywanie plików RAW z 50D

Pozdrawiam

jaś
02-04-2016, 13:25
u mnie pobieranie z tych stron nie działa :) okienka bez treści, przyciski bez napisów, a na koniec instrukcja - jak jest potrzebna instrukcja pobierania to znaczy że strona jest maksymalne spi.......

--- Kolejny post ---

kaspersky :) chroni mnie przed stroną canona ale to oznacza tylko jedno strona dziwacznie zrobiona

aptur
02-04-2016, 13:26
Właśnie apgrejduję z wersji 3.14. Cwaniacy każą podać SN przed ściągnięciem pliku. Dalej nie jest wspierana stara piątka co dla mnie jest zupełnie niezrozumiałe.

No i już. Totalnie inny dizajn niż wersja 3. Czy ja miałem zwidy czy też wersja 3 wspierała starą 5D? W nowej wersji próba otworzenia RAWa z 5D kończy się tym, że jest ch..., **** i kamieni kupa.
Tak sobie dobrą zmianę zrobiłem...

jaś
02-04-2016, 13:43
Właśnie apgrejduję z wersji 3.14. Cwaniacy każą podać SN przed ściągnięciem pliku. Dalej nie jest wspierana stara piątka co dla mnie jest zupełnie niezrozumiałe.

No i już. Totalnie inny dizajn niż wersja 3. Czy ja miałem zwidy czy też wersja 3 wspierała starą 5D? W nowej wersji próba otworzenia RAWa z 5D kończy się tym, że jest ch..., **** i kamieni kupa.
Tak sobie dobrą zmianę zrobiłem...

czas już zezłomować stare modele :mrgreen: - nie używam dpp oprogramowanie jest nienajgorsze, a za darmo to już naprawdę super ale ma tragiczny interfejs użytkownika, ja pobieram pobawię się chwile coś tam porównam i wracam do C1 - polecam - interfejs też nie jest najwyższych lotów ale w porównaniu z dpp to kosmos (mam na myśli interfejs) i na pewno wspiera 5D - ściągnij demo zrób jakieś zdjęcie które już robiłeś czym innym - jak nie zobaczysz różnicy to po prostu zapomnij. ja jak potrzebuję wywołać coś po canonowemu na próbę lub do porównania to wywołuję w aparacie :)

aptur
02-04-2016, 13:46
czas już zezłomować stare modele

Zezłomować stare 5D? Nigdy! To jedna z najlepszych puszek FF Canona.

szwayko
03-04-2016, 17:44
Zezłomować stare 5D? Nigdy! To jedna z najlepszych puszek FF Canona.

No właśnie.
Jest nadzieja skoro dali do dpp 4xxx - 500D puszkę z 2009 r, to może już nie długo będzie 5D.
Dla mnie to porażka Canona, że tak hucznie obchodzili 10 lecie serii 5D, a nie dali obsługi jego w nowym Dpp.

szwayko
08-09-2016, 10:11
Ze strony Canon Azja - można już pobrać nowe DPP z funkcja dual pixels do Canona EOS 5DIV.
Digital Photo Professional 4.5.0 for Windows (http://support-ph.canon-asia.com/contents/PH/EN/0200505602.html)

Niestety mimo ładnych reklam Canona o historii serii EOS 5D -

https://canon-board.info/imgimported/2016/09/fivegraphy1728x403-1.jpg
źródło (http://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2016/08/fivegraphy-1-728x403.jpg)
zapomniano o modelu I, od którego się wszystko zaczęło i nowe oprogramowanie DPP 4.x.x - go nei obsługuje.

aptur
08-09-2016, 10:16
Na szczęście można zainstalować najnowszą wersję pozostawiając wersję 3.x obsługującą 5D. Choć przyznaję, że to iż najnowsza edycja nie obsługuje 5D to wciąż skandal.

becekpl
08-09-2016, 10:44
to taka forma nacisku na klienta by wymienił sprzęt na nowszy
miałem I wersje iPoda i teraz praktycznie każdy świeży soft pokazuje ze chce nowszy system, a tego nie da się zrobić
ergo musisz kupić iPoda z nowym softem, ale oczywiście nikt nikogo pod bronią do niczego nie zmusza

michalab
08-09-2016, 11:56
zapomniano o modelu I, od którego się wszystko zaczęło i nowe oprogramowanie DPP 4.x.x - go nei obsługuje.
I raczej już tak zostanie.

fotna
08-09-2016, 18:03
Nie wiem co zrobić mam zinstalowane DPP4 i gdy instaluje DPP 4.5 ciągle pokazuje mi że instaluje DPP4 nie pomaga odinstalowanie.

aptur
08-09-2016, 18:33
Nie wiem co zrobić mam zinstalowane DPP4 i gdy instaluje DPP 4.5 ciągle pokazuje mi że instaluje DPP4 nie pomaga odinstalowanie.

Se wziąłem i zainstalowałem. Bez żadnego problemu.
To że pokazuje iż instaluje DPP4 nic nie znaczy. To tylko napis. Instaluje się najnowsza wersja czyli 4.5.

zysk
08-09-2016, 19:15
Tak ,instaluje się bez problemu i działa.Osobiście nie lubię tego softwaru.

fotna
08-09-2016, 19:42
Już do tego doszedłem - w Helpie pojawia się DDP4 a następnie po kliknięciu dokładna wersja. Trochę więcej klikania i człowiek głupieje :)

Selena
08-09-2016, 20:01
Na szczęście można zainstalować najnowszą wersję pozostawiając wersję 3.x obsługującą 5D.
Tak po prostu, czy trzeba coś kombinować, żeby zamiast aktualizować 3.X zainstalować najnowszą?
Kurczowo trzymam się 3.x, bo z 5D jeszcze zdjęć sporo, a 400D małolaty użytkują nadal.




Choć przyznaję, że to iż najnowsza edycja nie obsługuje 5D to wciąż skandal.
Owszem.

szwayko
09-09-2016, 08:09
Tak po prostu, czy trzeba coś kombinować, żeby zamiast aktualizować 3.X zainstalować najnowszą?


Nie to są dwa oddzielne programy. Ja mam i DDP 3xxxi DPP 4xxx.

Leon007
09-09-2016, 14:07
4.x nie jest kompatybilny wstecz i nie czyta obróbki zrobionej w 3.x. Dla mnie to jeszcze większe nieporozumienie, niż brak 5D (co też mnie wkurza).

Selena
10-09-2016, 17:39
Nie to są dwa oddzielne programy. Ja mam i DDP 3xxxi DPP 4xxx.
Dzięki !

atsf
21-10-2016, 23:22
DPP 4.5 zupełnie inaczej obrabia zdjęcia w ustawieniach domyślnych, niż DPP 3.15
Przykład odszumiania

https://canon-board.info//brak.gif
https://c1.staticflickr.com/6/5610/30439553696_83cb6093af_k.jpg]źródło (2016-10-17_195922 (https://flic.kr/p/NnQEPj) by Andrzej Sadło (https://www.flickr.com/photos/128588419@N02/), on Flickr

Redukcja szumów jest lepsza, a ostrość większa. Podobnie dzieje się z tonalnością zdjęć.

Różnica w wycinku zdjęcia przy niby tych samych parametrach wywołania RAW-a. DPP 4.5 z prawej.

https://canon-board.info//brak.gif
https://c3.staticflickr.com/6/5708/30439876386_b39714d9bc_k.jpg]źródło ([url=https://flic.kr/p/NnSjJW)2016-10-21_234030 (https://flic.kr/p/NnSjJW) by Andrzej Sadło (https://www.flickr.com/photos/128588419@N02/), on Flickr

atsf
22-10-2016, 00:18
Jeszcze raz różnice w obróbce RAW-ów. DPP 3.15 z lewej, wersja 4.5 z prawej


https://canon-board.info//brak.gif
https://c3.staticflickr.com/6/5578/30178377330_b4b5c1fe76_k.jpg]źródło ([url=https://flic.kr/p/MYL5bw)[/url]2016-10-22_001527 (https://flic.kr/p/MYL5bw) by Andrzej Sadło (https://www.flickr.com/photos/128588419@N02/), on Flickr

1glider
02-11-2016, 17:33
) (http://))Na polskiej stronie Canon'a jest nowa wersja DPP4.5.10 i kilka innych nowych softów. Leżą tutaj:EOS 7D Mark II - Canon Polska (http://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_7d_mark_ii.aspx?type=download&language=&os=WINDOWS)

mwitek
02-11-2016, 18:30
Dało by się jakoś zmodyfikować RAW z 5DI żeby tym poszły?

salas
02-11-2016, 18:46
Sprobuj adobe konwerterem do .dng? Nie mam pojęcia czy zadziala, bo nie używam dpp ale spróbować można

adi760303
08-01-2017, 13:35
Mam pytanie w DPP 3.15 jest w Adjustment: Tone Curve Assist - Standard - nie mogę tego znaleźć w DPP 4

zbyszekjan
11-01-2017, 10:07
Witam. Na stronie Canona pojawiło się nowe DPP 4.5.20. Widzi RAW-y starszych modeli między innymi 5d, 400d

szwayko
11-01-2017, 10:49
Witam. Na stronie Canona pojawiło się nowe DPP 4.5.20. Widzi RAW-y starszych modeli między innymi 5d, 400d

Niemożliwe ;-)

zbyszekjan
11-01-2017, 11:08
Niemożliwe ;-)
Ale prawdziwe ;)

mwitek
11-01-2017, 15:12
Muszę to sprawdzić :-)

Merde
11-01-2017, 16:02
Hmm, całkiem fajnie wygląda to nowe DPP.

fotna
11-01-2017, 17:49
Podajcie link bo ja widzę tylko 4.5.0

zbyszekjan
11-01-2017, 17:55
EOS 5D Mark IV Support (http://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-5d-mark-iv.aspx?type=download&softwaredetailid=tcm:125-1506034)

1glider
17-02-2017, 21:00
Nowa wersja DPP 4.6.10 leży tutaj: https://www.usa.canon.com/internet/portal/us/home/support/details/cameras/dslr/eos-7d-mark-ii?tab=drivers

pajlot
24-07-2017, 12:22
jest nowa wersja DPP 4.6.30 ze wsparciem 6D mark II

szwayko
02-09-2017, 12:58
Jest od wczoraj nowe dpp 4.7.1 na Canon usa.

jotes25
02-09-2017, 13:52
Jest od wczoraj nowe dpp 4.7.1 na Canon usa.

A ma coś nowego oprócz wsparcia M100?

szwayko
02-09-2017, 21:13
Ja nie zauważyłem.

ocean
07-11-2017, 00:04
Czy ktoś może dysponuje wiedzą tajemną i może mi napisać czy to normalne że w DPP na plikach MRaw i SRaw nie działa Digital Lens Optimizer?

RobertON
07-11-2017, 00:09
czy to normalne że w DPP na plikach MRaw i SRaw nie działa Digital Lens Optimizer?

Tak, to jest normalne - nie działa.

ocean
07-11-2017, 01:24
Tak, to jest normalne - nie działa.

Ok.
Dzięki.

szwayko
26-11-2017, 23:57
Jest nowe DPP 4.7.20.0
http://gdlp01.c-wss.com/gds/6/0200005366/01/dppw4.7.20-installer.zip

Dodali w końcu filtrowanie z prawdziwego zdarzenia. Można wyfiltrować teraz po szkłach, przysłonach, ISO, aparatach itp.

RobertON
27-11-2017, 01:10
Można wyfiltrować teraz po szkłach, przysłonach, ISO, aparatach itp.

Dobre i to - już instaluję. Dziękuję za informację.

KaRoLuS MaXiMuS
13-12-2017, 11:01
Cześć.
Czy mi się wydaję czy w końcu dodano obsługę RAW z pierwszej piątki?

szwayko
13-12-2017, 12:18
Cześć.
Czy mi się wydaję czy w końcu dodano obsługę RAW z pierwszej piątki?

Tak, od ponad roku jest.

szwayko
28-04-2018, 18:57
Jest nowe dpp 4.8.30 z rewelacyjną funkcją - lokalną zmianą parametrów z możliwością grupowania.

jotes25
29-04-2018, 18:18
Jest nowe dpp 4.8.30 z rewelacyjną funkcją - lokalną zmianą parametrów z możliwością grupowania.

Super! Dzięki :)

P.S. Muszę też wyciągnąć z archiwum parę RAWów z 300d i zobaczyć co nowego (DLO?) wnosi to DPP do ich obróbki.

kulek855
30-04-2018, 14:59
Zawsze z niecierpliwością czekam na nowsze wersje DPP. Fajnie, że już jest.

KNC
30-04-2018, 17:10
jeszcze tego używacie? :P

jinks
30-04-2018, 17:24
jeszcze tego używacie? :PCzęsto do selekcji. Czasami coś obrobię dla fun-u :) Daje bardzo fajne kolory.

kulek855
30-04-2018, 17:45
jeszcze tego używacie? :P

Pewnie. Używam ze względu na kolorystyk. Finalnie plik TIFF z DPP ląduje w Affinity Photo (tanio i dobrze).

tombas
01-05-2018, 19:16
jeszcze tego używacie? :P

A co z nim nie tak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tombas
01-05-2018, 19:18
To jakiś obciach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Eryk1
16-06-2018, 18:30
Taa obciach ,bo za free -) Ja powiesz ,że masz profesjonalny LR za 600zl to odrazu jesteś gość i znaczy się photograher hehe

adi760303
17-06-2018, 23:38
w starszej wersji DPP (nie obsługuje RAW z Canon 5D mark IV, Canon 1Dx mark II)jest taka funkcja - Adjustment - Tone Curve Assist - Standard i Adjustment - Tone Curve Assist - High - nie mogę tego znaleźć w najnowszej wersji DPP - czy nie ma czy nie wiem gdzie?

jinks
25-06-2018, 23:03
Ściągnąłem sobie nową wersję żeby zobaczyć jak działają korekty lokalne. Nie sądziłem, że to kiedyś wprowadzą. Bardzo szybko jednak zrezygnowałem :D
Ten program w sumie bardzo dobrze oddaje podejście naszej ukochanej firmy. Udoskonalenia, nowe funkcjonalności itd. są dawkowane powoli. Jak już się pojawią to wiesz, że to będzie działać tak jak trzeba dopiero za kilka wersji :D

Mimo wszystko nie narzekam. To program darmowy i dla amatora często w zupełności wystarczający. W DPP ciągle lubię robić selekcję, bo rawy ładują się bardzo szybko. Z dużego sentymentu czasem coś obrobię. Jednak traktuję go trochę jak stara kasetę z ulubionym albumem. Niby wiem, że to już dawno jest na spotify, ale czasem fajnie trochę powspominać ;)

szwayko
26-06-2018, 08:18
Lokalne korekty to jakiś bezsens działają jakby na obrazie jpg, a nie na raw. Zatem nie ma mowy o szczegółach o szczegołach w przepaleniach. Ale i tak mi jest szybciej wygenerować dwa jpg i i połączyć jest akcją w PS, niż rzeźbić w ACR.

jinks
26-06-2018, 10:09
Lokalne korekty to jakiś bezsens działają jakby na obrazie jpg, a nie na raw. Zatem nie ma mowy o szczegółach o szczegołach w przepaleniach. Ale i tak mi jest szybciej wygenerować dwa jpg i i połączyć jest akcją w PS, niż rzeźbić w ACR.To prawda. Też często tak robiłem, ale przy większej ilości plików lepiej przejść na dojrzały program. W C1 w tej chwili działa to idealnie. Kolory choć trochę inne to pliki wykręcają się wyśmienicie. No ale tu rozmawiamy o dpp.

kulek855
26-06-2018, 10:35
Mimo wszystko nie narzekam. To program darmowy i dla amatora często w zupełności wystarczający.

Oglądałem zdjęcia ślubne robione przez fotografa - nie amatora,:) obrabiane w DPP i powiem, że niejeden super profesjonalista wysiadłby przy jego technice i warsztacie.

jinks
26-06-2018, 10:50
Wierzę. Tylko, że zamiast spędzić nad zdjęciem 1-5 min siedzimy 15-20.
Oglądałem zdjęcia ślubne robione przez fotografa - nie amatora,:) obrabiane w DPP i powiem, że niejeden super profesjonalista wysiadłby przy jego technice i warsztacie.

MrKlosik
02-09-2018, 15:02
witam, mam problem tj. ostatnio zawiesił się program co skutkowało restartem komputera, następnie na szybko coś potwierdziłem przy ponownym włączeniu programu i od tego momentu program przestał przetwarzać zdjęcia (z RAW do TIF). Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem ale program nadal nie przetwarza zdjęć. Przy wyłączaniu pustego okna przetwarzania ukazuje się info o braku wczytania instrukcji.

adawro
04-09-2018, 14:57
Opisz jak realizujesz przetwarzanie do TIFF i wrzuć printscreena tego błędu.

szwayko
05-09-2018, 11:23
Wraz z nowym systemem EOS R - Canon przedstawia nowe oprogramowanie DPP Express
https://cweb.canon.jp/eos/software/dpp-express.html

Nie wiem czy to tylko dodatkowe na Ipody i PC, czy nowy soft zastępujący DPP

https://canon-board.info/imgimported/2018/09/keyvisualdppewide-2.jpg
źródło (https://cweb.canon.jp/eos/software/img/dpp-express/keyvisual-dppe-wide.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2018/09/imagedppe-2.png
źródło (https://cweb.canon.jp/newsrelease/photo/2018-09/image-dppe.png)

Zybi_S
05-09-2018, 13:06
Witam
to tłumaczenie strony z automatu:

Aplikacje kompatybilne z iPadem * 1 * 2 pojawiły się w programie Digital Photo Professional, który był wyłącznie na PC . Możesz intuicyjnie przeglądać, edytować i rozwijać obrazy RAW za pomocą dotyku. Płynne sprawdzanie obrazu w miejscu fotografowania, w domu, w podróży. Można również przeprowadzić różne edycje, w tym korekcję obiektywu * 3 .

※ 1
Tablety są zgodne tylko z systemem iOS (nie są kompatybilne z urządzeniami z Androidem i smartfonami iOS).
※ 2
Nie ma funkcji łączenia z wersją PC Digital Photo Professional. Ponadto wersja na iPada nie ma niektórych funkcji.
※ 3
Niektóre funkcje korekty obiektywu wersji PC Digital Photo Professional nie są instalowane.

MrKlosik
12-09-2018, 15:47
Opisz jak realizujesz przetwarzanie do TIFF i wrzuć printscreena tego błędu.

- Wczytuje zdjęcie,
- obróbka parametrami,
- Convert and save,
- pokazuje pole przetwarzania bez jakiekolwiek interakcji postępu (okno nie chce się zamknąć kiedy chce anulować)
- zamykam poprzez okno Menadżera zadań i wyskakuje błąd
12031205

MrKlosik
12-09-2018, 17:11
PS. problem dotyczy chyba braku zawartości C:\Users\Tomek\AppData\Roaming\Canon_Inc_IC\DPP4\A pplication\Temp\DPPBatch.

szwayko
09-10-2018, 20:48
Nowy EOS R trafił na półkę i jest nowe DPP 4.9.20
bezpośredni link do wersji windows 64
http://gdlp01.c-wss.com/gds/9/0200005729/01/dppw4.9.20-installer.zip

Napisali, że:
Changes for Digital Photo Professional 4.9.20 for Windows :

- Supports EOS R, PowerShot SX70 HS.
- Added support for HDR PQ of EOS R RAW/CRAW/DPRAW files, and EOS 5D Mark IV RAW/DPRAW files. (64-bit version only)
- The following new lenses are now supported.
RF24-105mm f/4 L IS USM, RF28-70mm f/2 L USM, RF50mm f/1.2 L USM, RF35mm f/1.8 MACRO IS STM, EF600mm f/4L IS III USM, EF400mm f/2.8L IS III USM, EF70-200mm f/2.8L IS III USM, EF-M32mm f/1.4 STM

_________
Ale może coś jeszcze poprawili.

szwayko
05-08-2019, 22:22
jest nowe DPP 4.10.40
bezpośredni link dla windows
http://gdlp01.c-wss.com/gds/4/0200005894/01/dppw4.10.40-installer.zip

Z ciekawosci to:
- Expands HDR PQ Picture Styles and supports highlight adjustment and shadow adjustment.

maciek1
16-02-2020, 17:29
Czy któryś z szanownych kolegów wie dlaczego po wgraniu zdjęć z aparatu DPP automatycznie się otwiera ? Wcześniej tak nie miałem. Dzięki za podpowiedzi.

swallow77
19-02-2020, 21:01
Czy któryś z szanownych kolegów wie dlaczego po wgraniu zdjęć z aparatu DPP automatycznie się otwiera ? Wcześniej tak nie miałem. Dzięki za podpowiedzi.(w Windows) Jeśli dpp otwiera sie po podłączeniu aparatu lub karty to odpowiedzialne za to są ustawienia Autoodtwarzania.

Pozdrawiam!
wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

ZarJac
21-02-2020, 23:55
DPP 4.12.0
https://www.softpedia.com/get/Multimedia/Graphic/Image-Convertors/Canon-Digital-Photo-Professional.shtml

jotes25
30-07-2020, 21:15
Jest już wersja otwierająca RAWy z R5 i R6 :D

Na przykład tu: https://my.canon/en/support/0200618602/1

marfot
31-07-2020, 18:52
Jest już wersja otwierająca RAWy z R5 i R6 :D

Na przykład tu: https://my.canon/en/support/0200618602/1

Pomimo, że wiadomo jak wypadną testy nowej matrycy R5 robione przez "niezależnych" to warto samemu zerknąć na ten obrazek.
ISO12800 z tak gęstej matrycy jest super.

adawro
14-12-2021, 20:34
Własne testy DPP 4.15.0 i 4.15.20 przez próbne obróbki zdjęć z korpusów opartych o DIGIC 8 i 10 (CR3) w stosunku do korpusów ze starszymi procesorami (digic 5+) (CR2) wskazują na znaczne (2 lub 3 krotne) wydłużenie czasu przetwarzania RAW-ów. Cos jest ewidentnie z algorytmami Canona nie tak. Obróbka np. w darktable 3.6.1 (po wcześniejszej konwersji do DNG z powodu braku obsługi CR3) nie wykazuje aż takich dużych różnic.
Czy ktoś użytkujący np Lightroom ma porównanie przy zbliżonych megapixelach miedzy tymi typami.

marfot
14-12-2021, 21:04
Mam DPP 4.13. Export do JPG pliku z M6II zajmuje 29s. W LR ten plik przetwarza się 6s.

adawro
14-12-2021, 22:19
Mam DPP 4.13. Export do JPG pliku z M6II zajmuje 29s. W LR ten plik przetwarza się 6s.

A z korpusów co dają CR2 to jakie różnice w czasyach obróbki wychodzą? Można użyć plików sampli RAW np:
https://www.dpreview.com/sample-galleries/9485291827/canon-eos-5d-mark-iv-sample-gallery/0659999273

marfot
14-12-2021, 22:24
A z korpusów co dają CR2 to jakie różnice w czasyach obróbki wychodzą? Można użyć plików sampli RAW np:
https://www.dpreview.com/sample-galleries/9485291827/canon-eos-5d-mark-iv-sample-gallery/0659999273

DPP - 10s, LR - 4s. Plik z 5DII

adawro
15-12-2021, 17:23
Czyli coś jest na rzeczy. w LR pliki CR3 o około połowę MPx większe od CR2 obrabiane są o połowę wolniej, ale w DPP pliki CR3 o połowę większe od CR2 obrabiane są trzy razy wolniej.
Tak w przybliżeniu wychodzi, że biorąc te same rozmiary, plik CR3 jest w DPP dwa razy dłużej konwertowany niż CR2.

Nozanu
16-12-2021, 20:10
CR2 też otwiera się długo jeśli włączyć w menu DPP otwieranie wraz z DLO.
W Rkach można DLO włączyć w puszce i wtedy DPP jeśli ma ustawioną opcję otwierania z ustawieniami puszki od razu otwiera z tą operacją co wydłuża czas. Dochodzi jeszcze opcja Clarity która też jest włączona i też trwa.
Takie są moje spostrzeżenia a używam wyłącznie DPP

adawro
16-12-2021, 20:20
W CR2 i CR3 wyłączałem wszystkie dodatki typu DLO, Clarity, Korekty dystorsji, Aberrcji chromatycznej itp.
Jak je włączę to czas wydłuża się nawet 3-4 razy na niekorzyść CR3

marfot
17-12-2021, 07:49
W zasadzie nie używam DPP ale ostatnio obejrzałem sobie efekty wywołania RAWów z M6II.
Po rozjasnieniu cieni o ok. 2EV widoczna jest znaczna utrata szczegółów. Ten sam obrazek wywołany w LR posiada bardzo dużo szczegółów w cieniach. Takich różnic w efektach wywołania między DPP a LR wcześniej nie obserwowałem.
Chyba czas na odświeżenie algorytmów w odniesieniu do nowych matryc.

adawro
17-12-2021, 13:09
Chyba czas na odświeżenie algorytmów w odniesieniu do nowych matryc.

Pewnie tak, ale ponieważ z tego co ogólnie wiadomo DPP przy domyślnych ustawieniach ma produkować jotpegi tak jak to robi korpus (Canon chyba w DPP robi to czysto sofwareowo nie ufa algorytmom hardwareowym akceleracji w kartach graficznych stąd ta powolność) a to by wymagało aktualizacji firmware-u w korpusach lub co gorsza wymiany procesorów.
Od biedy jest opcja wywoływania RAW-ów w korpusie - ta działa błyskawicznie.
Przy zdjęciach nie wymagających wielu korekt DPP wykorzystywałem z powodzeniem. Teraz jak 24 grudnia ma wyjść nowe darktable 3.8.0 to się chyba zupełnie pożegnam z DPP a na szybko to sobie wywołam RAWy w aparacie.