PDA

Zobacz pełną wersję : Targi Foto-Video Łódź



Metus
25-03-2006, 16:16
Targi Foto-Video w łodzi już za kilka dni.. trzeba by było już coś zaplanować.
Proponuję, aby osoby które jadą się zdeklarowały... kto, kiedy i na ile..., natomiast osoby mieszkające w Łodzi rozejrzały się za noclegiem i zarezerwowały nocleg chętnym... co Wy na to?

to jako pierwszy ja..
Najprawdopodobniej przyjadę samochodem na 1-szy dzień targów z rana 6,04 i będę do 8.04. Takie mam plany Nocleg oczywiście by się przydał.

ps korzystając z okazji zrobiłbym zlot CB ;) ponieważ juz prawie wszyscy mają swoje ID nie będzie problemu z rozpoznaniem "swoich" :twisted: już nie moge sie doczekać

Vitez
26-03-2006, 04:08
ponieważ juz prawie wszyscy mają swoje ID


Tu zabraklo tez smileya " ;) " ;) .
Tur z ID bylo dwie, w kazdej ok 150 osob = 300.
Ze statystyk forum - Użytkownicy: 4883 :shock:

Moris
26-03-2006, 09:20
ID - mam ... będzie dyndał na szyi ;)
Targi - będę w pierszy dzień od otwarcia do około 15stej.

Tomasz1972
26-03-2006, 10:18
Będę na targach drugiego dnia od rana ( piątek ) Planuję wyjazd koło 3 nad ranem .
Trasa którą najczęściej podróżuję do łodzi to :
nysa
opole
częstochowa

Ewentualnie mógłbym jechać trasą wrocław-łódź

Miejsce wolne się znajdzie :)

Mac
26-03-2006, 11:13
Szkoda, wracam do Polski dopiero 7 wieczorem, ale jeśli spotkanie miałoby być 8 rano to jestem chętny.

Broncobilly
26-03-2006, 17:33
bede na targach 6 i 7 - wyjazd z Warszawy najprawdopodobniej samochodem - chętnie na jakiś wspólny nocleg się zapisze.

Metus
27-03-2006, 18:28
czyli chyba jednak troche nas bedzie. czy jest ktos z Łodzi, kto zorganizowałby nam nocleg w jakims akademiku?

borkomar
27-03-2006, 23:19
Heya no byc moze, ze i ja podskocze - bede lecial z Plocka i bede mial sporo wolnego miejsca dla chetnych;)

Broncobilly
30-03-2006, 23:46
coś słabo idzie organizacja tego łodzkiego spędu targowego

Metus
31-03-2006, 19:06
nie widze żadnego zaangażowania a szkoda.

Jadę na targi z Białegodtoku przez Warszawę do Łodzi 6.04 z rana. Ok godz. 5:30-6:00 wyjeżdzam z domu. W Warszawie będę ok godziny 8:00-8:30.
Mam wolne miejsca. jeśli kogoś interesuje.. mogę zabrać

ps dowiadywał się ktoś o noclegi?

z tego co pamiętam z zeszłego roku.. blisko jest akademik. Pokoje 2-3 osobowe. Można by się zgadać o konkretnej godzinie (najlepiej przed targami) i zajsc zobaczyc.

KuchateK
31-03-2006, 21:42
Tu zabraklo tez smileya " ;) " ;) .
Tur z ID bylo dwie, w kazdej ok 150 osob = 300.
Ze statystyk forum - Użytkownicy: 4883 :shock:
Statystyki to tylko puste liczby.

Na obecna chwile jest 4919 uzytkownikow. Z czego 1985 nie ma ani jednego posta, nastepne 700 raptem po jednym, a to juz ponad polowa... Nie listujac za dlugo 4408 nie przekroczylo 30 postow a 3918 nie przekroczylo 10.

Tak. Sporo aktywnych i liczacych sie ma ID :mrgreen:
Powyzej 30 postow mamy 511 uzytkownikow, powyzej setki okolo 220.

Liczac dublety (niektorzy chyba nawet wiecej wzieli ;)) to akurat najwazniejsi powinni miec :D

greg801
31-03-2006, 23:40
witam
ja jestem ze Zgierza, zreszta to bardzo blisko lodzi, przy okazji targi sa bardzo blisko tych akademikow, mozna sie dowiedziec czy sa wolne miejsca , mysle ze nie bedzie z tymi problemu. kto sie wybiera na te targi? bo ja bede, tylko ze nie mam identyfikatora ID szkoda

McKane
31-03-2006, 23:45
Ja na 100% bede ale nie wiem kiedy i o ktorej bo pracuje od kilku miesiecy poza Lodzia i nie wiem kiedy uda mi sie dojechac.
Nie za bardzo tez mam mozliwosc kogos tu przenocowac. Ale akademiki dokladnie na przeciwko targow sa wiec z zakwaterowaniem nie powinno byc problemow.

Metus
01-04-2006, 06:58
witam
(...) bo ja bede, tylko ze nie mam identyfikatora ID szkoda

nie przejmuj sie.. rozglądaj się za ludźmi, którzy będą mieli ID i sie odezwij ;]

greg801
01-04-2006, 12:02
aha okej po mnie poznacie przy tym ze ja jestem nieslyszacy i nosze aparaty sluchowe, no i w lapskach canon 350d z gripem i 430EX . pozdro

pletwal
01-04-2006, 13:06
witam! mam pytanie do "bywalców" takich targów ...
czy jest możliwość zakupu sprzętu po promocyjnych cenach???
też się tam wybieram i mam nadzieję, że coś będzie atrakcyjnego!!!
pozdrawiam

McKane
01-04-2006, 13:48
witam! mam pytanie do "bywalców" takich targów ...
czy jest możliwość zakupu sprzętu po promocyjnych cenach???
też się tam wybieram i mam nadzieję, że coś będzie atrakcyjnego!!!
pozdrawiam

Nie licz na to :) Ceny na tych targach sa wysokie czasami az przesadnie. Ale mozna pomacac popstrykac i kupic na allegro :)

LFB
01-04-2006, 21:10
Cześć, ja jestem z Łodzi, i będe na targach, niestety nie mam bazy noclegowej pozwalającej na przekimanie kogoś, ale jeśli będe mógł jakoś pomóc, czegoś sie dowiedzieć to postaram sie to zrobić. Radze zastosować się do rady misiul-a. Naprzeciwko Hali Expo jest osiedle akademickie Politechniki Łódzkiej, wiec można sprawdzić ten hotel, lub ewentualnie dowiedzieć się w Rektoracie czy można wynająć pokój na weekend jeśli by w hotelu nie było miejsc (ale to może być trudniejsze).
Wygląda na to że dzięki Cichemu (Pozdrowienia ;P) będe na targach z moim świeżo nabytym 350D. :).
Teraz mam tylko jedno zmartwienie - gdzie do jasnej .... podziałem mój identyfikator ?!? :D
P.S. Mam nadzieje że nocujący z soboty na niedzielę zdecydują się na jakieś grupowe Pyfko na Piotrkowskiej :)

Metus
01-04-2006, 21:30
hmmm jeszcze kilka godzin temu widziałem tu post z linkami do akademików... adresami itp.... gdzie on sie podział??

misiul
01-04-2006, 23:00
No własnie ja go wrzuciłem i z pewnym zdziwieniem zauwazyłem że post zniknał!!! Co się stało? Ktoś mi wyjaśni?
pozdrawiam

Michał

misiul
01-04-2006, 23:16
Ktoś mnie cenzuruje? Konkurencja czy co?? Zatem jeszcze raz:
Witam,
proponuje akademik nr 7 na pierwszy mpietrze jest hotel
http://hotel.7ds.pl/

Dane teleadresowe:
VII Dom Akademicki PŁ
Al. Politechniki 9
93-590 Łódź

Portiernia
tel. (0-42) 631-21-87
tel. (0-42) 636-80-04

Mieszkałem w tym akademiku parę lat temu, hotelik jest całkiem ok, jak za te pieniążki. Poza tym wjeżdzając na 16 piętro i udając się do .... wc (szyt budynku) od strony Alei Politechniki otwieramy okno i widizmy całą panoramę Łodzi z pięknie iluminowaną Archikatedrą, można coś pstryknąć .Wiem bo mieszkałem na 15 piętrze właśnie od tej strony.

Akademik (najwyższy - 16 pięter) mieści się w pobliżu skrzyżowania Al.Politechniki i ul.Wróblewskiego, na przeciw elektrociepłowni (EC-2 chyba). Na pieszo na targi jest 5 minut. Przed akademikiem jest parking zamykany na noc. Przy samych targach jest parking piętrowy, strzeżony. Wjazd od ulicy Wólczańskiej lub Stefanowskiego w pobliżu ulicy Księdza Skorupki.

Zmieniła się kierowniczka w akademiku, więc starych znajomości nie wykorzystam.Radzę sobie zadzwonić, najlepiej w poniedziałek, bo jak są imprezy, to hotel jest zajęty często. Jak nie będzie miejsc, pytajcie od razu gdzie można jeszcze alternatywnie spać.

Mnie chyba nie będzie - dzidziuś w drodze


I jeszcze jedno. To, że akademiki są na przeciw wcale nie ozanacza, że będzie nocleg- tym bardziej w dniu przyjazdu. Nikt Was nie przenocuje w pokoju, gdzie mieszkają studenci. Do tego celu służą wydzielone piętra hotelowe - na pewno takie jest w 7DS o czym napisałem wyżej. Powiem więcej, bardzo często rezerwuje hotele dla osób przyjeżdzających do firmy, w której pracuję. Jeśli w mieście odbywa się jakaś impreza, to nie ma pokoi w żadnych hotelach nawet tych naj.. Łódź ma bardzo cienką, póki co bazę hotelową.

pozdrawiam

Michał

borkomar
01-04-2006, 23:21
Troszke OT ale wlasnie jestem ciekaw jak zrobic fote taka jak z linku w strone okna http://hotel.7ds.pl/g/10.jpg ( np ktos na tle okna) i zeby nie przepalic go jak to zrobiono wlasnie:?

minek
01-04-2006, 23:40
Troszke OT ale wlasnie jestem ciekaw jak zrobic fote taka jak z linku w strone okna http://hotel.7ds.pl/g/10.jpg ( np ktos na tle okna) i zeby nie przepalic go jak to zrobiono wlasnie:?

Trzeba doświetlić wnętrze. Albo poczekać aż na zewnątrz będzie ciemniej i... doświetlić wnętrze (-:

borkomar
01-04-2006, 23:44
Trzeba doświetlić wnętrze. Albo poczekać aż na zewnątrz będzie ciemniej i... doświetlić wnętrze (-:

Tyle wiem ale jak??Lampa czy jakies stale swiatlo??Probowalem na rozne sposoby a i tak aparat pokazywal przepaly na podgladzie:cry:

minek
02-04-2006, 01:52
Tyle wiem ale jak??Lampa czy jakies stale swiatlo??Probowalem na rozne sposoby a i tak aparat pokazywal przepaly na podgladzie:cry:
Lampa, zestaw lamp, światło stałe ... cokolwiek. Ale skoro o takie rzeczy pytasz, to poczytaj najpierw książek, na przykład Mroczka - jest tam cały porządny rozdział na ten temat.
Jak na zewnątrz jest mniej światła, to i przy jednej żarówce z sufitu może wyjść dobrze (-:

Broncobilly
02-04-2006, 04:59
zwykle pomaga ustawienie aparatu na manuala / pomiar światła na okno / i właczenie lampy błyskowej

bachoo
02-04-2006, 09:44
Sluchajcie. jak napisał misiul. po dosłownie drugiej stronie ulicy jest pare akademików PŁ. zajrzałem wczoraj do jednego. facet powiedział ze ma jeszcze dwa dwuosobowe pokoje. 48zł za dobe normalnie, a dla studentów 25. jakby co to tel 042 636 43 03. akademik od głownej hali jest jakieś 50-100m w lini prostej. pozdrawiam

borkomar
02-04-2006, 12:25
Ale skoro o takie rzeczy pytasz, to poczytaj najpierw książek

No wlasnie najgorsze jest to, ze wiem o co chodzi w teorii ale probowalem kilka dni temu praktykowac i nie bardzo - chyba za duza roznica pomiedzy swiatlem zewnetrznym a w pomieszczeniu.


zwykle pomaga ustawienie aparatu na manuala / pomiar światła na okno / i właczenie lampy błyskowej

Tak tez robilem i lipa - tzn sugerowalem sie wyswietlaczem puszki ktora pokazywala przepal.

borkomar
02-04-2006, 12:26
OKi nie rozwalam watku - sorki za wtrad ale akurat tak sie to zbieglo:???:

Qtek
04-04-2006, 21:07
Czy ktoś sie orientuje czy wystawia sie Canon?
W ponizszym linku jako wystawca nie widnieje
http://www.mtl.lodz.pl/targi.php?rok=2006&id=337&menu=lista

No chyba, ze juz slepota mnie dopadla i nie widze.
pozdrawiam

Metus
04-04-2006, 22:51
Canon jako Canon może i nie... ale produkty canona będą na 100% :)

ps jak rozumiem nikt nie potrzebuje się "dosiąść" na trasie Białystok - Warszawa - Łódź ??

jak by co mam wolne miejsca

Broncobilly
05-04-2006, 04:41
Canon jako Canon może i nie... ale produkty canona będą na 100% :)

ps jak rozumiem nikt nie potrzebuje się "dosiąść" na trasie Białystok - Warszawa - Łódź ??

jak by co mam wolne miejsca

jak mozesz podaj na priv swoja komórkę jak nie zdecyduje sie jechac swoim samochodem to może do ciebie się podłaczę - niestety jeszcze noclegu nie załatwiałem i jak nic nie załatwię to wtedy bedę musiał jechać swoim samochodem bo ew spanie mam u znajomych w Pabianicach

Metus
05-04-2006, 05:56
noclegu również nie mam... przewiduje spańsko w samochodzie.. chyba, że coś załatwie jak już bede na miejscu.

Tomasz1972
06-04-2006, 19:52
Przypominam że mam wolne miejsca w samochodzie i mogę kogoś zabrać po drodze na trasie :
NYSA
OPOLE
CZĘSTOCHOWA

kontakt : PW

Robson01
06-04-2006, 21:14
A ja już jestem po targach - szybki jednodniowy wypad. Prawdę powiedziawszy bez szczególnych zachwytów.

Bigmar
06-04-2006, 22:16
A ja już jestem po targach - szybki jednodniowy wypad. Prawdę powiedziawszy bez szczególnych zachwytów.


Może jakieś fotki wstaw takie od siebie, nie każdy z nas może (chce) tam być.

Metus
06-04-2006, 22:40
a ja jechałem 350km w jedną stronę... zobaczyłem... i po kilku godzinach wrócilem do domu...
Targi można podsumować jednym słowem... "żenada" - tak.. to idealnie pasuje.
Wybierałem się na 3 dni... ale to co tam zobaczyłem... koszmar!! kompletny brak organizacji... a w roku ubiegłym były naprawdę świetne..!! eh... chyba targi wymierają ... teraz zaczeła się epoka internetu... targi przechodzą do lamusa...

Tomasz Golinski
06-04-2006, 22:42
Ha, czyli wygrałem tą rozgrywkę!

Bigmar
06-04-2006, 22:47
Targi można podsumować jednym słowem... "żenada" - tak.. to idealnie pasuje.



Naprawdę aż tak źle?
Jak czytałem na ten "rozkład jazdy" co to tam ma być, no to wyglądało zachęcająco, nawet bardzo.

bachoo
07-04-2006, 01:35
byłem, potwierdzam - kiepsko i bez rewelacji.

Robson01
07-04-2006, 13:19
Naprawdę aż tak źle?
Jak czytałem na ten "rozkład jazdy" co to tam ma być, no to wyglądało zachęcająco, nawet bardzo.
Papier wszystko przyjmie, a rzeczywistość weryfikuje.
Połowa stois jak dla mnie mogłaby zostać zlikwidowana ( dużo ramek, albumów, ramy do obrazów, trafiła się nawet ekspozycja wisiorków i bransoletek ???). Stoisk gdzie można obejrzeć optykę i aparaty zdecydowanie mniej. A jak chciałeś coś potestować to tylko na jednym stoisku Sigmy, u Pstryka i na stoisku Foto-Novy. A i u nich z optyką (pomijam Sigmę) bez większych rewelacji - dużo szkieł popularnych, a tych z wyższej półki niewiele.
Przeszukałem wszystkie (trzy) hale i nigdzie nie znalazłem databanku. O przepraszam był jeden Nikonowski :-) u Pstryka. Chciałem też "pomacać" TC Kenko ale okazało się, że tego też nikt nie ma. Jak dla mnie strata czasu (prawie). Osoby zainteresowane wyposażeniem studia mogą się przejechać.

Metus
07-04-2006, 13:39
mnie też interesowały te "warsztaty" ale jak zobaczyłem jak się to odbywa... koszmar.. w tamtym roku było profesjonalnie a w tym roku... amatorsko to za dużo powiedziane. W niektórych przypadkach powiedziałbym nawet że to oni powinni siedzieć po drugiej stronie... oni powinni się najpierw poduczyć..

Bigmar
07-04-2006, 14:00
Już ktoś o to pytał, a ja ponowię pytanie do tych co już na obecnych targach byli.
Czy można kupić coś taniej, jakieś szkła, statywy, plecaki itp?
Jak to wygląda w praktyce.

Routlaw
07-04-2006, 14:13
OT zrobie ale lekki.. Na targach rowerowych w Wawie mimo cen ponaklejanych na produkty przy chęci kupna dawali wizytówkę i zapraszali do ich sklepu.. Nie zdziwiłbym się gdyby tu było podobnie..

Robson01
07-04-2006, 14:18
Już ktoś o to pytał, a ja ponowię pytanie do tych co już na obecnych targach byli.
Czy można kupić coś taniej, jakieś szkła, statywy, plecaki itp?
Jak to wygląda w praktyce.
W praktyce wygląda tak, że nie. Być może ostatniego dnia targów. Mówię tu o poważniejszych zakupach typu: szkło, aparat a nie o np. kartach pamięci bo o to nie pytałem. Na stoisku Foto-Nova (oficjalnie Canon) to jak zapytałem o cennik to kazali pokazać wizytówkę firmy - tylko hurt.

Metus
07-04-2006, 14:50
można. sprawdziłem.. nawet dziś. zadzwoniłem do firmy (wizytówke mam z targów) zapytałem o cene... a jak powiedziałem, że wizytówke dostałem na targach... cena w dół o 50zł.
Na samych targach sandisc zrobił promocje na swoje wyroby o kilka ładnych procent...

LFB
07-04-2006, 23:03
A można na jakimś stoisku obejrzeć 5D ?

Robson01
07-04-2006, 23:21
Obejrzeć można na stoisku Foto-Novy, podobnie jak 30D i obie jedynki. Tylko w szkłach (L-ki) mają słabszy wybór.

bachoo
07-04-2006, 23:22
można. na stoisku canona i pstryka. mozesz tez sobie na swoja karte fotke cyknąć. tylko najlepiej jakbyś miał baterie (na stoisku canona nie mieli ?) jak rowniez mozesz sobie podopinać obiektywy.

greg801
08-04-2006, 12:06
bachoo, ja wlasnie na stanowisku canona testowalem 5D, baterie mieli od tego canona 30D

minek
08-04-2006, 16:14
Już ktoś o to pytał, a ja ponowię pytanie do tych co już na obecnych targach byli.
Czy można kupić coś taniej, jakieś szkła, statywy, plecaki itp?
Jak to wygląda w praktyce.

Można. Nabyłem kilka reali i superii xtra400 taniej niż są na allegro (-:
Tylko na jednym stoisku widziałem filmy.

LFB
08-04-2006, 16:52
Byłem zobaczyłem 5D i jestem w szoku, ten wizjer jest naprawdę ogromny, jak dla mnie zbyt duży, aż trzeba się rozglądać, ale niewiątpliwie czasami się przydaje. Podpiołem też 50 1,8. Ehh ta mała GO. Aż żal było z powrotem zapinać kita. Ale przyidzie na nią czas :D

Broncobilly
09-04-2006, 02:42
fakt - rewelacji specjalnych nie było - chhciałem obejrzeć monitpry EIZO i ich kalibrację ale niestety zagadałem sie na jakimś innym stoisku (wydruk z canonowskiego plottera zdjecia 56x75 cm wyszedł całkiem nieźle) też wróciłem po jednym dniu (jak chciałem znaleźć nocleg w tym akademiku który ktos tu polecał to okazało sie że można bedzie to zrobić w poniedziałek - jak kierowniczka przyjdzie do pracy :-(

McKane
09-04-2006, 11:43
Generalnie bylem tylko w sobote i wlasciwie nie zauwazylem wielkich roznic w stosunku do targow sprzed roku (nawet uklad poszczegolnych stanowisk byl bardzo zblizony do zeszlorocznego). Moze rewelacji nie bylo ale raczej jak zwykle w miare solidna impreza.

Byla Mamiya ZD ( skoro to nie rewelacja to Broncobilly podziwiam dostep do rzadkiego sprzetu ;) ), wlasciwie wszystkie ciekawe szkla canona (14L, 35L, nowy 85/1.2L II, 300IS, 600IS, 65MP-E, 24TS-E i masa bardziej popularnych) bardzo duzo szkiel Sigmy (przy czym brakowalo 15-30 pod Canona). Mozna bylo pomacac 30D, 5D, 1Ds MkII, 1D, Nikosia D200. Masa produktow Manfrotto, Lowepro i innych tego typu.
Najbardziej brakowalo Tokiny, Domke i Tamraca tak z mojego punktu widzenia.

Arek_O
09-04-2006, 21:10
Sprawozdanie z targów autorstwa ekipy Optyczne.pl na:
http://www.optyczne.pl/index.php?art=36