PDA

Zobacz pełną wersję : Canon prezentuje platformę irista – miejsce, gdzie żyją zdjęcia?



Canon_Board
06-06-2014, 15:52
Kochani!

Otrzymaliśmy informację, że wczoraj (dokładnie 5 czerwca) Canon uruchomił projekt irista – zaawansowaną platformę w chmurze, która daje użytkownikom dostęp do zdjęć i zaawansowane możliwości w zakresie zarządzania nimi.

Poniżej szczegóły info:

Dziś fotografujemy coraz więcej, ale nasze zdjęcia często rozproszone są na różnych urządzeniach, co stwarza problemy z utrzymaniem porządku. Platforma irista powstała, by umożliwić przechowywanie wszystkich bibliotek w jednym miejscu. Znana w wersji beta jako Project1709, irista pozwala z łatwością odnaleźć każde zdjęcie, niezależnie od urządzenia za pomocą którego zostało zrobione (aparatu czy smartfona).

Irista została zaprojektowana z uwzględnieniem czterech kluczowych potrzeb użytkowników:

• Łatwość obsługi: szybkie i proste wyszukiwanie zdjęć,
• Łączność: bezpośrednie dzielenie się zdjęciami za pośrednictwem portali społecznościowych – monitoring like’ów i komentarzy,
• Inspiracja: jedna platforma, która pozwala na interakcję ze zdjęciami, zachęca użytkowników do rozwijania fotograficznych umiejętności i uzyskania wspaniałych rezultatów,
• Kontrola: wszystkie zdjęcia bezpiecznie przechowywane w jednym miejscu; zawsze dostępne.

Platforma irista powstała w oparciu o doświadczenie i wiedzę firmy Canon w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu.
Zaawansowane funkcjonalności w połączeniu z unikalnym designem na nowo definiują pojęcie kontroli nad kolekcją zdjęć.
Serwis oferuje wsparcie dla różnych typów plików, nie wprowadza limitów dotyczących wielkości zdjęć i automatycznie ładuje nowe pliki do zbioru. Przejrzysty interfejs użytkownika został wyposażony w wydajny indeks wyszukiwania, który pozwala odnaleźć pliki z wykorzystaniem szerokiej gamy kryteriów. Minimalistyczny projekt oferuje konfigurowalną oś czasu i opcje filtrowania według tagów, dzięki czemu z łatwością można odnaleźć pliki po dacie, lokalizacji, rodzaju obiektywu czy wielu innych. Integracja z serwisami, takimi jak Facebook® czy Flickr, pozwala nie tylko publikować zdjęcia na obu platformach, ale także monitorować „polubienia” i komentarze z poziomu interfejsu irista.

Platforma irista dostępna jest dla każdego użytkownika. Oferuje konta o różnej pojemności, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Bezpłatne konto podstawowe oferuje 10GB przestrzeni w chmurze. Na tym poziomie użytkownicy otrzymują dostęp do pełnej funkcjonalności platformy – mogą swobodnie zarządzać prywatnymi galeriami zdjęć. Z myślą o profesjonalistach i bardziej zaawansowanych fotografach, którzy mają większe wymagania zwłaszcza w zakresie pojemności, stworzono dwa kolejne warianty – konta 50GB i 100GB płatne w cyklu miesięcznym lub rocznym.

Dostępne warianty irista:

• Do 10GB: konto bezpłatne, pełna funkcjonalność
• Do 50GB: €4,99/miesiąc lub €49/rok
• Do 100GB: €10,99/ miesiąc lub €109/rok

Platforma irista jest już dostępna. Użytkownicy mogą rejestrować się na stronie www.irista.com

Zapowiada się całkiem nieźle. Jak się na to zapatrujecie? :)

PMP
06-06-2014, 15:58
Od kilkunastu miesięcy korzystam z project1709 czyli przodka iristy. Jest to normalna przestrzeń do przechowywania zdjęć. Jest ok ale też nie ma co się zbytnio zachwycać zwłaszcza ,że cena jest wg mnie wygórowana.

wysłane z mojego ATARI 65XE

KuzynPit
06-06-2014, 16:08
Jakieś różnice/podobieństwa do dropboxa,copy etc? Warto korzystać skoro za free jest 10gb?

niki68
06-06-2014, 21:15
Tylko się zapowiada. Zdjęcia się nie ładują na stronę ani metodą bezpośrednią ani przez katalogi facebooka. Wskazanie folderu też nie działa. Wysyłanie zdjęć narusza zasady bezpieczeństwa i moja zapora sieciowa blokuje transfer plików.

FlatEric
29-10-2019, 13:34
No i Canon zwija Iristę...


Niestety, postanowiliśmy zamknąć serwis Irista. Dziękujemy za korzystanie z serwisu przez te wszystkie lata. Mamy nadzieję, że użytkowanie go było przyjemne.
Twoje konto będzie działać bez zmian do 31 stycznia 2020 r. – wtedy to zostanie zamknięte. W tym dniu Twoje informacje i dane zostaną usunięte. Zanim to nastąpi, możesz pobrać swoje zdjęcia i filmy, wykonując trzy proste kroki*:
1. Zaloguj się na swoje konto Irista, korzystając z Canon ID.
2. Kliknij łącze obok pozycji „Pobierz wszystkie zdjęcia i filmy”.
3. Pobierz pliki ZIP na dysk komputera**.

cauchy
29-10-2019, 18:49
A dopiero co otworzylem konto... chyba jednak od flickra nie ma ucieczki choc śpiewają sobie sporo [emoji3166]

Mohinder
29-10-2019, 19:22
A ja nawet nie wiedziałem i istnieniu tego :(

Bangi
29-10-2019, 23:44
Korzystałem z Irsty. Szkoda.

tombas
30-10-2019, 07:26
Korzystałem z Irsty. Szkoda.

dokładnie, teraz pytanie co dalej? macie jakieś sprawdzone/niedrogie serwisy z możliwością np. udostepniania zdjęć klientom? (przez link, lub hasło)

PMP
30-10-2019, 09:02
IRISTA była bardzo fajna, moim zdaniem działało to lepiej niż Flickr. Szkoda, że rezygnują.

zdebik
30-10-2019, 09:37
dokładnie, teraz pytanie co dalej? macie jakieś sprawdzone/niedrogie serwisy z możliwością np. udostepniania zdjęć klientom? (przez link, lub hasło)Wetransfer - niestety to tylko transfer.

Zostaje jeszcze google drive.

michalab
30-10-2019, 10:33
dokładnie, teraz pytanie co dalej? macie jakieś sprawdzone/niedrogie serwisy z możliwością np. udostepniania zdjęć klientom? (przez link, lub hasło)
mega.nz

cauchy
31-10-2019, 08:56
Zaplacilem flickrowi i mam spokoj. 500px troche taniej ale nie chcialo mi sie migrowac wszystkiego.

Bangi
28-12-2019, 18:46
Wracając do tematu. Wczoraj trafiłem przypadkiem na Canon Image Gateway. Z tego co doczytałem jest 10 GB do dyspozycji. Korzysta ktoś z tego?

Mohinder
28-12-2019, 19:19
Ja dla odmiany zapłaciłem 500px :) ale jak wróce do domu to sprawdzę tą stronkę Canona.

tombas
29-12-2019, 16:35
Korzysta ktoś z tego?
jesli dobrze zrozumiałem to ma działac do marca... a może C szykuje jakąś nową/miłą niepodzianke w temacie "chmury" zwijajac istniejace serwisy?????

tomcio.13
29-12-2019, 19:44
jeśli dobrze zrozumiałem to ma działać do marca... a może C szykuje jakąś nową/miłą niepodzianke w temacie "chmury" zwijajac istniejace serwisy?????
Byłoby miło.
A jakie macie inne propozycje. Myślałem nad zdjęciami google ale nie lubię się z linią czasu, wolałbym synchronizację katalogów jako albumów.
Zależałoby mi właśnie na tych folderach i za hasłowanych albumach. Wszystkie foty do netu pomniejszone.

Bangi
01-01-2020, 21:15
Jak od marca?
Właśnie zrobiłem upload zdjęć, utworzyłem album i udostępniłem Rodzinie.
Mam Canon ID i przez to wszedłem ;)

Jest nawet apka do tego
https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.canon.ic.CANONiMAGEGATEWAY.opa

Radetzky
02-01-2020, 22:21
https://dailyweb.pl/canon-zamyka-usluge-irista-w-zamian-darmowe-2-miesiace-adobe-lightroom/

Bangi
30-01-2020, 01:13
Takie dziś info dostałem na maila w sprawie Canon Image Gateway:

We are pleased to inform you that in March 2020, Canon will substantially revamp its existing CANON iMAGE GATEWAY online photography service, strengthen its connectivity and compatibility with products and other services, and provide services to help customers manage and use their images.

The revamped service will have a new name and improved functions – we will share further details with you in February 2020. To make way for this service, we will close the current CANON iMAGE GATEWAY service in mid March 2020 and later that month all of your image files and albums will be available for access with the upgraded service, so that you can experience the new benefits it will provide.

We would like to thank you for your continued support - we’re excited to show you a new future and enhanced imaging experience with Canon.


●End of Service date for CANON iMAGE GATEWAY:
Scheduled date:
Mid March 2020


●Start of the upgraded service:
Scheduled date:
Late March 2020
Detailed information on the upgraded service and how to use it will be announced in February 2020.


●Cautionary points during the service transition period:
Please be aware that you will not have access to your account and its data during the service transition period from mid March to late March 2020.

During the service transition period, the web service image transmission function on our Wi-Fi enabled cameras will be disabled. After the launch of the upgraded service, once you accept the new Terms of Use and reset the transmission function, it will be available again. Detailed information on how to reset the web service image transmission function in the upgraded service will be announced in February 2020.

becekpl
30-01-2020, 13:15
kłopot taki ze każdy po jakimś czasie zamyka
i co pewien czas trzeba gdzieś migrować
ja trzymam teraz na google pictures ale bardzo słabo się te zdjęcia udostępnia
a z płatnych to chyba najtaniej wyjdzie trzymać własną stronę,chyba
ktoś coś?

Bangi
13-02-2020, 16:20
Trochę się wyjaśniło:
https://www.optyczne.pl/14609-news-image.canon_%E2%80%93_nowa_us%C5%82uga_Canon__do_t ransferu_multimedi%C3%B3w_w_chmurze.html

Kolekcjoner
14-02-2020, 01:16
Trochę się wyjaśniło:
https://www.optyczne.pl/14609-news-image.canon_%E2%80%93_nowa_us%C5%82uga_Canon__do_t ransferu_multimedi%C3%B3w_w_chmurze.html

Fajna rzecz. Natomiast najgenialniejsze jest to:

Automatyczny transfer multimediów (upload do image.canon z aparatu wykonywany jest w tle za pośrednictwem Wi-Fi) jest dostępny dla aparatów Canon wyprodukowanych od 2020 r. ;)....

Bangi
15-02-2020, 10:42
Wcale nie musisz z tego korzystać przecież. Ja traktuje to raczej jako dodatkowe miejsce na ewentulane potrzeby.

Kolekcjoner
15-02-2020, 13:56
Wcale nie musisz z tego korzystać przecież. Ja traktuje to raczej jako dodatkowe miejsce na ewentulane potrzeby.

Nie o to chodzi. Brakuje tylko tego żeby napisali że wszystkie puszki i obiektywy wyprodukowane przed 2020 przestaną działać ;) - po prostu dla mnie to brzmi gównianie.....

Bangi
15-02-2020, 18:39
Canon ma słaby marketing, nie to co Sony :lol:
A tak poważnie ja nie mam puchy z 2020, a dostęp dalej mam i jak na razie wszystko działa ;)

Kolekcjoner
15-02-2020, 19:43
Canon ma słaby marketing, nie to co Sony :lol:
A tak poważnie ja nie mam puchy z 2020, a dostęp dalej mam i jak na razie wszystko działa ;)

To chodzi chyba o backup online z automatu - jeżeli dobrze zrozumiałem....

kmeg
15-02-2020, 20:28
To chodzi chyba o backup online z automatu - jeżeli dobrze zrozumiałem....Tak. Automatyczny backup do chmury po czym masz 30 dni na zrobienie coś z nim bo wykasują z automatu. Szkoda, że cen nie podali bo np takie google bierze ~20 USD za 100GB / rok

becekpl
15-02-2020, 23:14
super fajne,zwlaszcza transfer poza UE
wyjdzie ze cena aparatu to pikus przy cenie wifi operatorowi

Czacha
16-02-2020, 12:47
super fajne,zwlaszcza transfer poza UE
wyjdzie ze cena aparatu to pikus przy cenie wifi operatorowi
Przecież nie musisz tego używać :shock:

swallow77
16-02-2020, 13:24
super fajne,zwlaszcza transfer poza UE
wyjdzie ze cena aparatu to pikus przy cenie wifi operatorowiMasz na myśli ceny wifi czy swoje podłączenie do sieci komórkowej?

Pozdrawiam!
wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Bangi
16-02-2020, 20:35
Przecież nie musisz tego używać :shock:

Dokładnie :) Poza tym ja to bardziej traktuję jako dodatkowa przestrzeń w sieci na foty, niż bajer z backupem z aparatu...

tomcio.13
14-04-2020, 22:28
Udało się komuś zalogować do image.canon. Mam canon ID loguję się wyświetla się aparat który mam dodany do mojego konta na canonie i dalej i error4359. Co robię źle.

Bangi
16-04-2020, 20:43
U mnie działa.

tomcio.13
16-04-2020, 21:54
U mnie działa.
Ja już próbowałem na różnych przeglądarkach i to samo niestety. Tak teraz myślę czy nie muszę mieć połączonego aparatu z netem. Nie mam pojecia o co moze chodzić.

Bangi
18-04-2020, 20:55
Nie wiem. Ja apartu z netem nie mam połączonego. Normlanie wchodzę.

FlatEric
20-04-2020, 20:54
Udało się komuś zalogować do image.canon. Mam canon ID loguję się wyświetla się aparat który mam dodany do mojego konta na canonie i dalej i error4359. Co robię źle.
Mi też wywaliło ten komunikat po kliknięciu w rejestrowanie aparatu przy pierwszym logowaniu. :/

Bangi
20-04-2020, 21:37
A jakie macie aparaty podpięte do Canon ID? Bo ja kilka a tu mi pokazuje tylko R, może tu jest problem.

tomcio.13
20-04-2020, 22:32
Dzięki. JUż się udało działa. Ale troszkę jestem zawiedziony. Irista bardziej mi pasowała.

yorgil
01-05-2020, 12:54
image.canon wydawał mi się bardzo dobrym rozwiązaniem. Backup na 30 dni, być może rezygnacja z dysku bezprzewodowego WD na wyjazdach - zawsze to paręset gramów zaoszczędzone. Moja filozofia backupu polega na kopii na dwóch kartach (5D, 6D niestety jednej) + właśnie dysk twardy (ew. na dłuższym wyjeździe jeszcze laptop też z backupem). W dobie możliwości kupienia przenośnego internetu image.canon wydawał się bardzo fajną alternatywą. Obie puszki łączą się ze skonfigurowaną usługą ale niestety nie da się kopiować plików CR2 ani z 5D mk iv ani z 6D. Całkowita porażka... Chyba, że zna ktoś jakiś sposób? Albo ma info, przeciek, czy Canon szykuje dla puszek starszych niż 2020 jakiś upgrade softu?

miszaj
01-06-2020, 11:35
Obie puszki łączą się ze skonfigurowaną usługą ale niestety nie da się kopiować plików CR2 ani z 5D mk iv ani z 6D. Całkowita porażka... Chyba, że zna ktoś jakiś sposób? Albo ma info, przeciek, czy Canon szykuje dla puszek starszych niż 2020 jakiś upgrade softu?

Wysylasz pliki z aparatu na telefon a potem synchronizujesz z chmura - na Androidzie robie to przez apke Dropsync, ktora sychronizuje dane z moim kontem Dropbox. Jest nawet opcja 'hot folder' i pliki sa synchronizowane niemal od razu. Na iOS/iPadOS jest genialny 'Shuttersnitch' (ale platny przez subskrybcje)- odbiera pliki z aparatu przez FTP a potem wysyla gdzie chcesz - na email, na Dropa, na inne konto FTP albo Flickr. Jak ogarniasz FTP to mozesz postawic sobie serwer w domu i tam wysylac pliki prosto z aparatu, dodatkowo zrobic skrypt, ktory bedzie kopiowal je do chmury itp. Jak nie chcesz miec fizycznego serwera w domu to mozesz wykupic subskrybcje jakiegos serwisu FTP albo hosting FTP. Mozliwosci jest naprawde sporo.

yorgil
01-06-2020, 12:44
Wysylasz pliki z aparatu na telefon a potem synchronizujesz z chmura ...

Dzięki za podpowiedź. Miałem nadzieję, że nowe rozwiązanie Canona pozwoli na pozostanie w jednym ekosystemie.
Ale o ile sama synchronizacja z zasobami zewnętrznymi z Androida to nie jest problem, to jak kopiujesz CR2 na telefon w pełnej rozdzielczości? Bo, zdaje się, Camera Connect tego nie potrafi po wifi.

miszaj
01-06-2020, 13:20
jak kopiujesz CR2 na telefon w pełnej rozdzielczości? Bo, zdaje się, Camera Connect tego nie potrafi po wifi.

Uruchamiam serwer FTP na smartfonie i lacze z nim aparat (mam 5D Mark III z transmiterem WFT-E7B). Na iOS/iPadOS mozesz sprobowac https://cascable.se/ (mozna transferowac bezprzewodowo i po kablu USB).

yorgil
05-06-2020, 12:07
Uruchamiam serwer FTP na smartfonie i lacze z nim aparat (mam 5D Mark III z transmiterem WFT-E7B). Na iOS/iPadOS mozesz sprobowac https://cascable.se/ (mozna transferowac bezprzewodowo i po kablu USB).

Dzięki za podpowiedzi :) Podpiąłem swojego 5D Mk IV do wystawionego na Androidzie serwera ftp (aplikacja FTP Server - fajna, bo można zarządzać użytkownikami a po zrootowaniu androida, też portami). Do synchronizacji na zewnątrz użyłem 'FolderSync' - ja akurat synchronizuję z Mega ale tam jest też obsługa wielu innych popularnych serwisów chmurowych albo po prostu ftp.
Działa ładnie, CR-y w pełnej rozdzielczości lecą. Szkoda, że Canon na to nie wpadł, jak już robili swoją aplikację...

miszaj
07-06-2020, 20:04
Dzięki za podpowiedzi :) Działa ładnie, CR-y w pełnej rozdzielczości lecą.

A to tylko proste przesylanie plikow, hehehe. Jeszcze ciekawsze rzeczy mozna robic gdy zaprzegniesz do pracy jakis serwis do integracji aplikacji internetowych i automatyzacji przeplywu danych - np. Zapier, Integromat albo Microsoft Flow, itp. Po pierwsze, niektore z tych serwisow moga wchodzic w interakcje z API roznych aplikacji internetowych poprzez protokol HTTP i skrypty JSON - a to juz otwiera mnostwo mozliwosci np. zdalnego przetwarzania zdjec. Naciskajac jeden przycisk w aparacie mozesz wyslac zdjecie na FTP, a stamtad pobierze je taki serwis i przetworzy je wg zadanego workflow'a - np. wysle to zdjecie do automatycznej korekcji, przeskaluje, nalepi znak wodny a potem opublikuje na kilku serwisach spolecznosciowych, albo wysle na zadany adres(y) email i na Twojego smartfona, albo zrobi to wszystko naraz.

cauchy
08-06-2020, 08:32
O ile robisz zdjecie w cywilizacji i masz polaczenie z siecia [emoji23]w Tatrach zapomnij [emoji38]

miszaj
08-06-2020, 15:36
O ile robisz zdjecie w cywilizacji i masz polaczenie z siecia [emoji23]w Tatrach zapomnij [emoji38]

No, to faktycznie moze byc problem hahaha. W Londku tez juz zdarzalo mi sie wysylac zdjecia z predkoscia 10KB/sek (oczywiscie JPEGi) - glownie podczas duzych imprez masowych czy demonstracji. Powoli majstruje cos w rodzaju 'super-hotspota'. Plan jest prosty: maly laptop z trzema - czterema MiFi podpietymi przez USB, kazdy w innej sieci. Na laptopie jest zainstalowany program Speedify, ktory zapewnia softwareowy bonding polaczen internetowych i drugi programik Connetify Hotspot, przez ktory lacze bezprzewodowo aparat z tym calym ustrojstwem. Wszystko miesci sie w malym plecaku, a bateria starcza na 10-15h pracy. Niestety jest to dosc kosztowny plan i na razie testowalem to troche uzywajac jednego mifi i telefonu komorkowego. Wroce do tego jak pandemia sie skonczy - na razie nie mam potrzeby korzystania z takich rozwiazan.

FlatEric
12-08-2020, 15:12
No i image.canon zaliczyła wtopę: https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/branza/33822-canon-na-dobre-stracil-zdjecia-i-filmy-uzytkownikow-chmury-gorzki-start-platformy-image-canon

michalab
13-08-2020, 22:02
No niestety wychodzi, że jeśli chodzi o clouda Canon to firma krzak.

kmeg
14-08-2020, 08:28
No niestety wychodzi, że jeśli chodzi o clouda Canon to firma krzak.Na chmurze I architekturze mikroserwisowej już niejedna firma się przejechała. Pytanie czy robią to sami czy przez outsourcing. Wpadka w każdym bądź razie duża i zaufanie do tej usługi teraz powinno być przez jakiś czas niskie.

Marcinus
14-08-2020, 11:18
Ciekawe jak ta "awaria" ma się do niedawnych informacji o ataku hakerów na serwery Canona i żądaniu "oplaty" za odszyfrowanie plików które podczas ataku zostały zaszyfrowane...?
https://www.tabletowo.pl/canon-atak-hakerow-ransomware-dane-uzytkownikow/

gnd
14-08-2020, 18:54
Z tego co rozumiem to był błąd aktualizacji serwera a atak to płotka.

Marcinus
14-08-2020, 19:00
Z tego co rozumiem to był błąd aktualizacji serwera a atak to płotka.

Zaprawdę powiadasz jak jest :mrgreen:

gnd
14-08-2020, 19:10
Zaprawdę powiadasz jak jest :mrgreen:Z dwojga złego lepiej stracić niż udostępnić niepowołanym osobom. Co by nie było to wtopa straszna.

michalab
15-08-2020, 15:36
Pytanie czy robią to sami czy przez outsourcing.
To chyba nie ma większego znaczenia, przed użytkownikiem końcowym odpowiada dostawca usługi czyli w tym przypadku Canon.

--- Kolejny post ---


Z dwojga złego lepiej stracić niż udostępnić niepowołanym osobom.
No nie wiem, gdyby to chodziło o moje zdjęcia to wolałbym udostępnić niż stracić.

gnd
15-08-2020, 15:39
No ale kto trzyma zdjęcia tylko w chmurze?

michalab
15-08-2020, 17:07
No ale kto trzyma zdjęcia tylko w chmurze?
Na pewno są i tacy.