PDA

Zobacz pełną wersję : Profesjonalny steadicam ! Zrób to sam.



programersky
06-06-2014, 00:20
Witam,
Poniżej prezentuje link do steadicamu wykonanego przeze mnie. Cały projekt zostal umieszvzony na amerykańskiej stronce ponieważ tam zdobędzie wieksze zainteresowanie niż na spryciarzach... Jeśli znajdę troszkę czasu w najbliższych dniach to wykonam polską wersję z dokładniejszym opisem i szczegółowy opis miejsc gdzie co i za ile można kupić do wykonania takiego steadicam'u. Dodam, że projekt zdobyl w ciągu jednego dnia bardzo duże zainteresowanie na stronce gdzie zostal przeze mnie umieszczony. Po 1 moderator umieścił go w polecanych. Koszt wykonania wraz z malowaniem proszkowym wyniósł mnie poniżej 60 zł to bardzo nie wiele patrząc na jakość wykonania i funkcjonalność. Pytania, propozycje zmian, ulepszenia i opinia na temat steadicamu mile widziana.

Dodatkowo zamieszczam poniżej zdjęcie poglądowe.


Solid Steadicam / steadycam below $20 GoPro , dslr, vdslr The cheapest and best steadicam on Instructables (http://www.instructables.com/id/Solid-Steadicam-below-20-GoPro-vdslr-dslr/)





https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/06/y2a2u9uj.jpg)

Grabus
20-11-2014, 12:46
Obiecanej polskiej wersji widzę, że jednak nie ma?

Kolekcjoner
20-11-2014, 22:41
Fajne 8-)

zysk
20-11-2014, 22:59
Fajny pomysł.
Jaka jest grubość płaskownika ? 2 mm ?
Wzorki jako tło pod kształt , troche rozpraszają :mrgreen: .
Najwiekszy problem to wyciecie szczeliny,w warunkach domowych niemożliwe.
Jakaś podpowiedź ?
Można by tę część zrobić z 2 kawałków równoległych ,ale wpłynie to fatalnie na estetykę.

Kolekcjoner
20-11-2014, 23:35
2 mm to za mało, myślę że z 5 to minimum żeby zachować jakąś sztywność. Wycięcie szczelin możnaby zlecić ślusarzowi. Zresztą da się to IMHO zrobić fleksem.

zysk
20-11-2014, 23:45
Wycięcie szczelin możnaby zlecić ślusarzowi. Zresztą da się to IMHO zrobić fleksem
Raczej nie, 4 mm w rekach nie da rady równo,na taką szerokosc trzeba mocny ,ciezki sprzęt.
Trzeba by budowac/spawać prowadnicę dla flexa.
A z tymi ślusarzami,to dziś nie taka prosta sprawa.Szczególnie z taką pierdoła.
Technologicznie ,cięcie metalu to żaden problem. Problem to wykonanie jednej ,pojedynczej drobniutniej usługi.

Własnie wróciłem z garażu.
Pewnie jestem kiepski majster,ale estetyczne wykonanie homemade steadicam nie bedzie proste.
-3mm płaskownik stalowy o szerokosci 20 mm nie chciał sie ładnie zamieniać na krzywizny,
tylko zębate wygiecia o mały kat.Znów potrzeba zrobenia przyrzadu.
I już to wyglada paskudnie.Chyba łatwiej będzie zrobić stelaż z 2 pretów gładkich zbrojeniowych 5,5 mm,
zespawanych równolegle.To da sie zrobić ładnie.

Kolekcjoner
21-11-2014, 01:51
Jak pisałem, zrobienie takich szczelin nie jest wielkim problemem (piszę to bo robiłem). Co do wyginania to palnik i gniesz jak chcesz. Generalnie to pomysł mi się podoba i jak znajdę chwilę to zrobię 8-).

kulek855
26-11-2014, 17:34
Na powyższym zestawie zdaje się, że lustrzanka będzie "uciekać" na bok gdyż przy tym steadicam-ie nie widzę regulacji nachylenia (prawo, lewo).

zysk
26-11-2014, 18:10
Co do wyginania to palnik i gniesz jak chcesz. Generalnie to pomysł mi się podoba i jak znajdę chwilę to zrobię
Daj znać jak będzie gotowy,chętnie zmałpuję technologię.Giąć mozna na zimno(palnik niepotrzebny),przecież wiesz -tylko potrzebny profil i do ładnego gięcia.

Kolekcjoner
26-11-2014, 20:26
Palnik jest potrzebny żeby nie było naprężeń i kruchych pęknięć. Jak tylko coś zrobię to dam znać, póki co nie mam czasu :(.

zysk
26-11-2014, 20:55
Palnik jest potrzebny żeby nie było naprężeń i kruchych pęknięć.
Dzięki , czekam cierpliwie.
IMHO:
promienie gięcia płaskownika "sprzętu" sa na tyle duże,że nie obawiałbym się o pękniecia.
A tym palnikiem to grzałbyś całośc czy tylko na łukach ?
A temperatura ? Po kolorze czy na oko ?