PDA

Zobacz pełną wersję : Kupiłem tokinę 28-70 (f2,8)



egrafik
25-03-2006, 06:23
Wiele czytałem na temat braku ostrości tego obiektywu przy małych przesłonach. Miałem jednak możliwość dość tanio kupić ten obiektyw od fotografa który wymieniał go na sprzęt za kilkakrotnie większą sumę.

Widziałem porównania na tym forum i musze powiedzieć że jestem zaskoczony (na korzyść Tokiny) co do jakości fotek. Zdjęcia robiłęm ze statywu (f2,8) więc liczyła się raczej jakość optyki a nie ustawienia aparatu. Jak ktoś będzie chciał to umieszcze przykłady, ale wydaje mi się że te zamieszczane wcześniej na forum (robione z ręki) były poruszone przez fotografujących.

akustyk
25-03-2006, 10:00
Jak ktoś będzie chciał to umieszcze przykłady, ale wydaje mi się że te zamieszczane wcześniej na forum (robione z ręki) były poruszone przez fotografujących.
ja z checia zobacze

Martinez69
25-03-2006, 12:49
Wiele czytałem na temat braku ostrości tego obiektywu przy małych przesłonach. Miałem jednak możliwość dość tanio kupić ten obiektyw od fotografa który wymieniał go na sprzęt za kilkakrotnie większą sumę.

Widziałem porównania na tym forum i musze powiedzieć że jestem zaskoczony (na korzyść Tokiny) co do jakości fotek. Zdjęcia robiłęm ze statywu (f2,8) więc liczyła się raczej jakość optyki a nie ustawienia aparatu. Jak ktoś będzie chciał to umieszcze przykłady, ale wydaje mi się że te zamieszczane wcześniej na forum (robione z ręki) były poruszone przez fotografujących.

zamieść jakieś sample

zanussi
25-03-2006, 13:24
jeśli ktoś podpowie mi jak mam wrzucić fotki (będe to robił po raz pierwszy) pokażę róznicę pomiedzy tokiną na 70mm i f:4 versus canon ef 70-210/3,5-4,5 takze na 70 mm i f:4
różnica jest bardzo widoczna

akustyk
25-03-2006, 14:51
jeśli ktoś podpowie mi jak mam wrzucić fotki (będe to robił po raz pierwszy) pokażę róznicę pomiedzy tokiną na 70mm i f:4 versus canon ef 70-210/3,5-4,5 takze na 70 mm i f:4
różnica jest bardzo widoczna
podeslij mi mailem to wrzuce na swoj serwer

ukasz
27-03-2006, 18:11
Jak ktoś będzie chciał to umieszcze przykłady, ale wydaje mi się że te zamieszczane wcześniej na forum (robione z ręki) były poruszone przez fotografujących.



http://canon-board.info/showthread.php?p=146137#post146137

wstawiłem parę sampelków z tej Tokiny i Tamrona 28-75, właśnie z ręki. I absolutnie nie wydaję mi się że poruszyłem zdjęcie przy 1/3000s (taki czas wyszedł mi przy f2,8 ).

Poza tym zdjęcie zrobione po przymknięciu 5,6 jest znacznie ostrzejsze. A czas=1/750. Czyli prawdopodobieństwo poruszenia większe (choć imho i tak pomijalne).

Czyli albo kompletnie nie umiem trzymac aparatu, albo... specjalnie poruszyłem, bo nie lubię Tokiny? :)

A może po prostu trafiła mi się słaba kopia tegoż szkła, a autorowi wątku znacznie lepsza.

dlatego dołaczam sie do prośby o sample....

sandr
29-03-2006, 16:46
Sprawdź go na FF/BF...

Nowok
29-03-2006, 22:20
Witam.
Ja robie zdjęcia Tokiną i przy 28mm f-2.8 ma lekkie mydło na brzegach. Jednak po przymknięciu przysłony o dwie działki jest OK.
Natomiast przy 70mm mydło jest w całym kadrze. Trzeba przymknąć aż do f-4.
Tak się sprawuję mój obiektyw.

Pozdrawiam

ukasz
02-04-2006, 01:36
Sprawdź go na FF/BF...


Co mam sprawdzić na FF/BF? Przy takiej odległości od obiektu i ogniskowej to musiałby być jakiś koszmarnie duży błąd AF, żeby spowodować takie mydło. A takiego błedu nie ma, robiłem tą Tokiną tez "normalne" zdjęcia, więc bym zauważył;)

sandr
03-04-2006, 07:47
Co mam sprawdzić na FF/BF? Przy takiej odległości od obiektu i ogniskowej to musiałby być jakiś koszmarnie duży błąd AF, żeby spowodować takie mydło. A takiego błedu nie ma, robiłem tą Tokiną tez "normalne" zdjęcia, więc bym zauważył;)

No, nie wiem, ale mój 350D z Tokiną 28-80/2.8 miał potężny FF. Ostatnio naszła mnie chętka na Tokinę 28-70/2.8 (mogłem kupić w stanie "nówka" - za 800 PLN) i przy sprawdzeniu wykazał na maksymalnej ogniskowej i minimalnej odległości ostrzenia taki FF, że na arkuszu testowym (A4) skali z przodu zabrakło... :razz:

PS
Canony przeróżne ostrzą u mnie w punkt.