PDA

Zobacz pełną wersję : z d7000 na 5d mk2



pablo25
01-06-2014, 23:47
Witam,
Byłem dzisiaj na weselu pracowałem jako drugi fotograf i jestem trochę rozczarowany moją puszką, w sumie to 1 raz mogłem ją tak porządnie przetestować. Kościół super, nie było najmniejszych problemów, lecz sala weselna porażka;/ większość zdjęć jest nieostra lub dużo BF. Kolejna sprawa to gdy zrobiło się ciemniej to ostrzył, ostrzył i nic:/ dużo ciekawych ujęć mi odpadło, bo kiedy wciskałem spust migawki, aparat odmawiał:/ Co prawda na tamronie 17-50 z przysłona 2.8-4.0 nie było takich problemów, lecz największa na 50 i przysłonie 1.8 wtedy porażka. Postanowiłem, że chce coś pewniejszego, szybszego i padło na 5d mkII jako najczęściej wybierane body i teraz pytanie czy do ślubniaków faktycznie się nadaje? czytałem przed chwilą jakieś testy i pisali, że AF jest tragiczny, podobno najtańsza lustrzanka canona, model chyba 1200D ma lepszy AF od 5dmk2? ile w tym prawdy?

eclipsis
02-06-2014, 00:21
Centralny punkt ok. Z pozostałymi różnie bywa. Znam wielu ślubnych, którzy do tej pory jadą na 5dmk2.

af-p
02-06-2014, 07:26
pracuję równolegle na 5d mk III oraz mk II i dwójka na centralnym punkcie znakomicie sobie radzi, moim zdaniem to nadal bardzo dobry aparat który można obecnie nabyć za nieduże pieniądze.

tomek1976
02-06-2014, 10:28
Mam 5dmk2 i 6d. Na centralnym punkcie nie odczuwam znaczącej różnicy pomiędzy tymi puszkami. Bocznych nie używam, więc nic na ich temat nie powiem. 5dmk2 robię śluby od ponad 4 lat - zdarzały się ciemne, drewniane kościoły i jeśli nie trafiłem z AF, to tylko i wyłącznie z mojej winy (poruszenie, zbyt długi czas). Historie o tragicznym AF, to opowieści z pogranicza "urban legends". Zdarzało mi się fotografować (co prawda w dzień) piłkę nożną i także nie miałem problemu. Jak dla mnie jedyną wadą, która może irytować w dynamicznych ujęciach jest "shutter lag", bo jeśli chodzi o celność środkowego punktu AF, to jest ona co najmniej dobra.

Tommeck
02-06-2014, 11:52
Używałeś wspomagania AF z lampy zewnętrznej? Takie rozwiązanie bardzo pomaga. :) Jest dużo szybsze i pewniejsze. Przy 450D i Tamronie lampa (bez błysku, sam AF) dawała kolosalne przyspieszenie w trudnych warunkach.

pablo25
02-06-2014, 13:54
a czy ktosz szanownych kolegow potrafi okreslic gdzie af jest lepszy ?5d mk2 czy d7000? bo jesli roznica jest niewielka to nie ma sensu zmieniac,bo mi tylko zalezy na szybszym i pewniejszym AF. Oczywiscie uzywalem wspomagania lampy blyskowej, jak wspomnialem najtrudniej bylo robic na max otwartej przyslonoe czyli 1.8, bo ogolnie ten obiektyw bardzo szybki jest;)