PDA

Zobacz pełną wersję : Plener ślubny nad morzem - gdzie?



amroz
28-05-2014, 22:37
Witam!
Mam klientów zdecydowanych na zdjęcia plenerowe gdzieś nad morzem, poprosili mnie żebym sam znalazł fajną miejscówkę. Ja mieszkam w innej części polski a w okolicach nadmorskich bywam nie często więc proszę o pomoc osoby które pstrykały plenery nad morzem. Z góry dziękuję !

GalaktycznyMuczaczo
29-05-2014, 00:21
Klif w orłowie :Dheh

wiktor2323
29-05-2014, 01:58
Podstawowa sprawa, unikaj typowo turystycznych miejscowości, szczególnie, że sezon wkrótce ;)
Co do miejsc nie pomoge bo sam nad morzem bywam raz na ruski ;)

manfred1
29-05-2014, 06:34
Rozewie, Łeba wydmy

GoomeX
29-05-2014, 08:22
Łeba to dobry pomysł. Nie piszesz skąd jesteś, a nie jest to bez znaczenia, bo lepiej np z Lublina jechać do Trójmiasta, niż do Świnoujścia ;)
Okolice Rewala - dobre molo jest przy ruinach w Trzęsaczu.

Również popieram, szukaj raczej 'pipidówki' lub zadupia, niż metropolii typu Międzyzdroje :)

amroz
29-05-2014, 22:09
Jestem z okolic Wałbrzycha

dem
30-05-2014, 12:18
No to Świnoujście i Stawa Młyny. Teraz, jak już jest otwarta ekspresówka do samego Szczecina, droga mija bardzo szybko.

olycan
30-05-2014, 14:44
tak jak GalaktycznyMuczaczo polecam klif Gdynia Orłowo - okolice byłej torpedowni - w sumie Ołowianka w Gdańsku (czyli widok na żurawia Gdańskiego ) też fajna okolica .(nie koniecznie nad samym morzem) . W trójmieście na pewno coś znajdziesz -
podpytaj Andrzeja - candar - jest z trójmiasta ma fajne miejscówki -(ja jestem z Tczewa)

chyrus
30-05-2014, 15:04
Sobieszewo, grobala, morze :) Wstawiłbym linka do swoich ślubniaków aby pokazać, ale pewnie ponownie dostanę czerwoną kartkę za "reklamę".

GalaktycznyMuczaczo
30-05-2014, 16:22
tak jak GalaktycznyMuczaczo polecam klif Gdynia Orłowo - okolice byłej torpedowni - w sumie Ołowianka w Gdańsku (czyli widok na żurawia Gdańskiego ) też fajna okolica .(nie koniecznie nad samym morzem) . W trójmieście na pewno coś znajdziesz -
podpytaj Andrzeja - candar - jest z trójmiasta ma fajne miejscówki -(ja jestem z Tczewa)

z tym klifem to żartowałem, toć to znana każdemu fotoziutkowi miejscówka. No chyba że młodzi chcą to spoko. Ja zawsze chcuiałem zrobić sesje na tym moście
http://www.trsovia.eu/var/albums/Robert-Zimerski/most_Tczew_fe-.jpg?m=1327752211
to jest most w tczewie, niewiem jak bardzo ruchliwy, ale kiedys znajomy zrobił tam sesje ślubną, wyszło grubo

olycan
30-05-2014, 16:40
Most w Tczewie jest zamknięty dla ruchu kołowego bo się rozsypuje - wieże są odnowione ( https://picasaweb.google.com/109993963432011793927/WiezeMostu?authkey=Gv1sRgCO637YjQoPKwDw ) - ale co tu mówić jest w dość opłakanym stanie.

Nie każde zdjęcia na klifie (Gdynia Orłowo) muszą się kojarzyć a fotoziutkami - dla ludzi z południa polski może się podobać "morze" i właśnie klif :)

GalaktycznyMuczaczo
30-05-2014, 19:19
Most w Tczewie jest zamknięty dla ruchu kołowego bo się rozsypuje - wieże są odnowione ( https://picasaweb.google.com/109993963432011793927/WiezeMostu?authkey=Gv1sRgCO637YjQoPKwDw ) - ale co tu mówić jest w dość opłakanym stanie.

Nie każde zdjęcia na klifie (Gdynia Orłowo) muszą się kojarzyć a fotoziutkami - dla ludzi z południa polski może się podobać "morze" i właśnie klif :)

Po tych zdjęciach bralbym most na 100% :D ,
Możliwe że klif dla ludzi z zachodu to coś fajnego, ja jednak jak słysze zdjęcia ślubne w parku oliwskim albo na klifie w gdyni to moja wyobraźnia idzie tylko w jedną strone ;) Co nie zmienia faktu że są to dość popoluarne miejsca w kótrych tło jest bardzo przyjemne dla oka i jeżeli nie chce się kombinować i mieć pewniaka bez szukania to te dwie opcje są jak najbardzej polecane

scooter
30-05-2014, 20:32
Most rewela....

amroz
01-06-2014, 13:10
Te wydmy w Łebie wydają się jak na moje oko rewelacyjne do zdjęć. Ciekawy jestem czy w tym Słowińskim Parku Narodowym bez przeszkód można wszędzie robić zdjęcia i nikt się nie czepia, no ale zakazów i płat dodatkowych nigdzie nie znalazłem

blackninja
03-06-2014, 23:05
Opłaty są dwie. Pierwsza obowiązkowa, to wstęp do Parku Narodowego. Druga zależy od tego czy chcecie w obie strony iść pieszo. Ja zawsze w jedna stroną (tam) jadę melexem. Powrót jest uzależniony od pary. Jeżeli chcą zahaczyć zachód słońca, to nie ma innej opcji jak powrót na piechotę (ok. 7km). Jeżeli nie, to można wrócić melexem. Jeżdżą do ok. 20 w sezonie letnim (ale to się zmienia i lepiej zadzwonić). Koszt 15zł od osoby w jedną stronę.
Co do chodzenia poza wyznaczonym szlakiem, to jest oczywiście taki zakaz, bo to Park Narodowy. Można spotkać strażników i wyjście poza wyznaczony teren może kosztować nieco.
Jeden z moich plenerów na wydmach (mam nadzieję, że można wstawić linka do strony) sesja na wydmach (http://tandem-foto.pl/blog/?p=1356)
Link do firmy przewozowej na wydmy szczegóły i cennik (http://www.wydmy-leba.pl/index.php?lang=pl)
Jakby co służę pomocą :)

amroz
04-06-2014, 21:11
Opłaty są dwie. Pierwsza obowiązkowa, to wstęp do Parku Narodowego. Druga zależy od tego czy chcecie w obie strony iść pieszo. Ja zawsze w jedna stroną (tam) jadę melexem. Powrót jest uzależniony od pary. Jeżeli chcą zahaczyć zachód słońca, to nie ma innej opcji jak powrót na piechotę (ok. 7km). Jeżeli nie, to można wrócić melexem. Jeżdżą do ok. 20 w sezonie letnim (ale to się zmienia i lepiej zadzwonić). Koszt 15zł od osoby w jedną stronę.
Co do chodzenia poza wyznaczonym szlakiem, to jest oczywiście taki zakaz, bo to Park Narodowy. Można spotkać strażników i wyjście poza wyznaczony teren może kosztować nieco.
Jeden z moich plenerów na wydmach (mam nadzieję, że można wstawić linka do strony) sesja na wydmach (http://tandem-foto.pl/blog/?p=1356)
Link do firmy przewozowej na wydmy szczegóły i cennik (http://www.wydmy-leba.pl/index.php?lang=pl)
Jakby co służę pomocą :)
Dzięki :)

cieszywid
04-06-2014, 23:18
Kiedyś posłużyłem się Google Earth dla rozpoznania terenu, terenów nadmorskich tym nie ogarnie, ale czasami może się przydać. Zresztą zwykły rzut widoku z satelity może dać wskazówkę gdzie może być spoko. Pozdrawiam

blackninja
05-06-2014, 23:38
Zdziwiłby się jak wyglądają wydmy, kiedy porównałbyś obraz Google Eatrh z rzeczywistością. One się zmieniają z roku na rok :)

cieszywid
06-06-2014, 12:31
Tak jak pisałem - to może być ewentualna wskazówka. Mnie pracuje się lepiej, kiedy działam od zera w terenie, który znam tylko trochę. Zbyt szczegółowa wiedza może przeszkadzać i hamować inwencje.

blackninja
06-06-2014, 23:54
Bardzo ciekawe podejście. Ja miejscówkę wolę znać, żeby się nie zastanawiać, co jest za kolejnym zakrętem i czy aby nie ma tam czegoś na wypasie.

af-p
07-06-2014, 06:59
moim zdaniem znając teren, zwykle podchodzi się do zdjęć bardzo rutynowo i w zasadzie powstają za każdym razem takie same ujęcia, nowe miejsce zmusza do myślenia...

cieszywid
08-06-2014, 00:23
Reasumując; dobrze wypracować swoją drogę między intuicją, wyobraźnią i wiedzą. Wiedzieć tyle ile trzeba, ani mniej, ani więcej, ale jednocześnie mieć otwarty umysł. Kierowanie się jedną informacją typu "dobre zdjęcia wychodzą nad miejscowością "X" koło molo, nieopodal dużego kamienia" może być zgubne :)

karp29
21-06-2014, 15:56
Łeba swietne miejsce, naprawde cudnie piekne, ale oklepane ale co z tego ,
A ja polecam zamiast Google maps, Panoramio tam znajdziesz mase fot z danego miejsca (oczywiście nie z każdego). Mozna sie zorientowac co jest, jak jest, zawsze tam zaglądam. To tylko pomaga - profesjonalnie podejscie, pomysly zaczynają sie kłebić juz na etapie Panoramio

ciociaklocia
05-08-2014, 10:15
Polecam wydmy w Łebie. Sama robiłam tam kiedyś sesje, wprawdzie nie ślubną, ale wyszło znakomicie. Innych miejscówek niestety nie znam, bo jestem z drugiego końca Polski.