PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie z cylku "Co o tym myślicie?"



Leprekan
16-09-2004, 09:57
Jak widać mam EOS 30 i przeprowadzam powoli zmianę szkieł. Z tego co mam, zamierzam zostawić EF 50 1,8.
Na początku chciałem kupić Tamrona 28-75 2,8 oraz za jakies dwa lata Sigmę 70-200 2,8 HSM, ale zastanawiam się czy nie lepiej trochę dołożyć i kupić EF 17-40 4 L zamiast Tamrona. Byłby to chyba rozwojowy zestaw gdybym (broń Panie Boże) miał w przyszłości przejść na cyfrę.
Ma to sęs czy też nie?

I jeszcze jedno:
Czy zmieszczę to wszystko w Lowpero 4. myślałem ewentualnie o plecaku ale nie mam możliwości sprawdzenia jak takie wygladają.
Może ktos doradzi?

Vitez
16-09-2004, 15:37
Na początku chciałem kupić Tamrona 28-75 2,8 oraz za jakies dwa lata Sigmę 70-200 2,8 HSM, ale zastanawiam się czy nie lepiej trochę dołożyć i kupić EF 17-40 4 L zamiast Tamrona. Byłby to chyba rozwojowy zestaw gdybym (broń Panie Boże) miał w przyszłości przejść na cyfrę.


Ja zamierzam miec i 17-40 4L , i Tamrona 28-75 i Sigme 70-200 2.8 EX .
Tamron jako na stale przypiety, 17-40 jako szeroki , uzywane beda raczej wymiennie (eh, przydaloby sie drugie body).

Arkan
16-09-2004, 15:55
17-40 do analoga to jest strasznie szeroko. Ja bym rzeczej zapolował nz używanego 28-70L. Nawet jeśli przejdziesz na cyfrę to i tak to szkło na pewno sobie zostawisz :) . A jak w przyszłości kupisz Sigme 70-200 to będziesz miał w obu filtr 77mm.

Arkan

Leprekan
17-09-2004, 07:45
Tyle że problem w tym, że mam parę pomysłów na taki szeroki kąt, a w cyfrze byłby jako standard-zoom.
Może się mylę, ale 28-70 2,8L nawet używany jest dużo droższy.Mmiędzy 40 a 70 miałbym stałkę 50, a na 17-40 L, sigmę i Tamrona na pewno mnie nie będzie stać. Juz teraz wyobrażam sobie burze w domu jak coś nowego przyniosę.
A w jaki plecaczek warto bylo by to włożyć (doliczyć trza lampę + z dziesięć flitrów + jakieś tam pierdoły) ?

Vitez
17-09-2004, 21:40
Mmiędzy 40 a 70 miałbym stałkę 50, a na 17-40 L, sigmę i Tamrona na pewno mnie nie będzie stać.

Ja stalke 50 1.8 zakladam tylko do portretow. Tobie moze wystarczy taki zestawik, ja jednak czesto potrzebuje od razu podrecznego dlugiego zasiegu dobrej jakosci - Tamron spelnia to zadanie bo ma wystarczajaco dlugi koniec na podreczny zoom, czyli spacer zoom... 17-40 bedzie na to nieco za krotki i do wielu sytuacji musialbym czesto zmieniac obiektyw - a tego nie lubie (czas i zabrudzenia).
Dlatego to raczej krotki zoom bedzie zakladany "gdy potrzeba" , tak samo 50tka "gdy potrzeba" i tele.
Ty przy takim zestawie nie mialbys zasiegu od standardu do krotkiego tele, a tylko szeroko lub wasko w zaleznosci od podpietego obiektywu. Podejrzewam ze bedziesz czesto zmienial przez to obiektywy, ale jesli ci to nie przeszkadza to prosze bardzo.


A w jaki plecaczek warto bylo by to włożyć (doliczyć trza lampę + z dziesięć flitrów + jakieś tam pierdoły) ?

A uzyj wyszukiwarki forum? (podpowiem: watek ma w temacie cos w stylu "w czym nosic sprzet" ). Najlepiej pojsc do dobrze zaopatrzonego sklepu wraz ze sprzetem, powrzucac sprzet w rozne modele, poprzymierzac, spisac model i wyszukac najtansza oferte w necie 8)

Leprekan
18-09-2004, 07:06
Kurcze blade, mie wiem na co się zdecydować. Może będę losować :? .
Dzięki za podpowiedzi, poszukam na forum.
Pozdrawiam.

Czacha
18-09-2004, 08:07
upewnij sie czy 28-75 nie bedzie winietowal na pelnej klatce..
jesli zalezy ci na szerokim kacie to pomysl jednak o tym 17-40

Leprekan
18-09-2004, 08:27
Niby zrobiony również pod analogi, ale może to tylko reklama, a rogi będą do ****. Niestety nie znam nikogo kto mieszka w okolicach Szczecina i ma ten obiektyw.

Vitez
19-09-2004, 00:44
W tym watku
http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=128&start=0

podalem kilka linkow (i nie tylko ja ) udowadniajacych ze to szklo doskonale nadaje sie rowniez do analogow.

Przekrecacie troche ta reklame... nie brzmi ona "nasz Tamron nadaje sie rowniez do analogow" , brzmi ona "nadaje sie on rownie dobrze do dSLR jak i do analogowych" , gdyz to raczej obiektywy do analogow maja problemy w dSLR niz na odwrot - Tamron jako nowa konstrukcja omija te problemy (seria Di) a na pewno nie jest obiektywem dedykowanym do mniejszej klatki (APS? ) - reszta w watku powyzej, plus dodatkowo osobiscie znam paru analogowcow co z powodzeniem uzywaja tego Tamrona i bardzo chwala.

A Czacha znowu musial ujawnic alergie na Tamrona i straszy niepotrzebnie 8)

Czacha
19-09-2004, 14:05
vitez, nudne te twoje komenty zaczynaja byc.. i daruj je sobie.. kolejne bede kasowal :P

Vitez
20-09-2004, 08:36
vitez, nudne te twoje komenty zaczynaja byc.. i daruj je sobie.. kolejne bede kasowal :P

Punkt 4 Regulaminu.
Tego typu uwagi powinienes na PM wysylac. Kolejne twoje posty niezgodne z Regulaminem bede kasowal :P :twisted: .

kavoo
04-08-2005, 08:35
a ja polecam cos niedrogiego, co sam posiadam, lowepro to to nie jest ale strasznie pomyslowe :)
Wake up, Neo :lol: