PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki aparat kupić? w cenie ok. 500-700zł?



GarfiGROM
11-05-2014, 14:05
Witam,

dziękuję za zainteresowanie się moim tematem.
Chciałbym kupić aparat Canona żonie który będzie mogła zabierać ze sobą na co dzień.

Czy możecie mi doradzić do można kupić ok. 500zł max. 700zł?

salas
11-05-2014, 14:19
canona g12

GarfiGROM
11-05-2014, 14:41
Znalazłem tylko używany na allegro:
Canon G12 aparat + ładowarka + bateria (4215015494) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/canon-g12-aparat-ladowarka-bateria-i4215015494.html)

ale cena używanego jest w tym przedziale. Czy możesz zaproponować coś w cenie max. do 700zł?

candar
11-05-2014, 15:05
ale chodzi o byle co, byle tanie ?
:P


W podanym zakresie cenowym MZ warto rzucić okiem na Fujifilm FinePix XF1 za 779 zł, bo trudno będzie za tą cenę znaleźć coś równie dobrego, małego i zgrabnego http://allegro.pl/fujifilm-finepix-xf1-czerwony-nowy-16gb-etui-fv-i4197541114.html
--- Kolejny post --- tutaj test -> http://www.optyczne.pl/206.7-Test_aparatu-Fujifilm_XF1_Podsumowanie.html


canona g12

A ja nie polecam serii G Canona, bo noszenie dużej i ciężkiej cegły na co dzień (bo takie jest założenie) jest złym wyborem dla każdego (można i lepiej kupić mniejsze bezlusterkowce z naleśnikami)

BTW - Miałeś kiedykolwiek jakiegoś canona serii G ? bo ja tak i nie polecam ;)

a dlaczego canon :) niestety nie postrzegam dobrze canona w przedziale kompaktów i evili na tle konkurencji ;)

ps.
do czegoś dobrego niestety trzeba dołożyć np. do SONY DSC-RX100: http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-sony-dsc-rx100-gwarancja-i4223923484.html

salas
11-05-2014, 15:15
miałem serie g w ręku i Ty miałeś więc oboje wiemy, że to porządny sprzęt ;) Jeśli żona zainteresowanego wymaga czegoś solidnego i czegoś co wypluwa ładnej jakości foty to jak najbardziej będzie zadowolona :)

/oczywiście zgadzam się z Tobą, że jeśli to ma być taki po prostu aparat "byle tani byle był" :D to pewnie wszystko w tym przedziale cenowym jest zbliżone jakością wypluwanych zdjęć i raczej nic nie będzie miało RAWów :p

candar
11-05-2014, 15:41
Znalazłem tylko używany na allegro:
Canon G12 aparat + ładowarka + bateria (4215015494) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/canon-g12-aparat-ladowarka-bateria-i4215015494.html)

ale cena używanego jest w tym przedziale. Czy możesz zaproponować coś w cenie max. do 700zł?

z opisu aukcji wynika, że to zlom - sorry ale opis stanu aparatu dyskwalifikuje MZ jego dalszą "użyteczność".

--- Kolejny post ---


miałem serie g w ręku i Ty miałeś więc oboje wiemy, że to porządny sprzęt ;) Jeśli żona zainteresowanego wymaga czegoś solidnego i czegoś co wypluwa ładnej jakości foty to jak najbardziej będzie zadowolona :)

/oczywiście zgadzam się z Tobą, że jeśli to ma być taki po prostu aparat "byle tani byle był" :D to pewnie wszystko w tym przedziale cenowym jest zbliżone jakością wypluwanych zdjęć i raczej nic nie będzie miało RAWów :p

No i nie czytasz uważnie :P Podany przeze mnie Fujifilm FinePix XF1 za 779 zł zapisuje również RAWy ;) http://www.optyczne.pl/206.6-Test_aparatu-Fujifilm_XF1_Jako%C5%9B%C4%87_plik%C3%B3w_RAW.html

To raz a dwa, że zarówno seria G canona, jak i P (np. P7000) Nikona - to mało użyteczne obecnie cegły pod względem wyposażenia i możliwości ;)

salas
11-05-2014, 22:02
czytam uważnie - w cenie 500zł chyba nie ma nic nowego co zapisuje RAW a i używek mało.
Aparat który zaproponowałeś przekracza budżet, nawet jego maksymalną granicę :)
Na dzisiejsze czasy może i seria G nie jest tak super wypasiona jak nowe aparaty, ale w tej cenie nadal jest świetnym wyborem.
Jest jeszcze panasonic lx3 (też używki i ciężko dostępne, ale też powinien być w tej cenie)

candar
12-05-2014, 08:46
czytam uważnie - w cenie 500zł chyba nie ma nic nowego co zapisuje RAW a i używek mało.
Aparat który zaproponowałeś przekracza budżet, nawet jego maksymalną granicę :)
Na dzisiejsze czasy może i seria G nie jest tak super wypasiona jak nowe aparaty, ale w tej cenie nadal jest świetnym wyborem.
Jest jeszcze panasonic lx3 (też używki i ciężko dostępne, ale też powinien być w tej cenie)


xd

No nie wiem, czy polecanie komuś używanych aparatów wypuszczonych na rynek cztery (G12) i sześć (LX3) lat temu to taki dobry pomysł ;)

Dorabianie jeszcze do tego teorii, że "w tej cenie nadal jest świetnym wyborem" również mnie nie przekonuje ;)

Nie chodzi tylko o stan techniczny aparatu po tylu latach (pomijam mało wyszukane wyposażenie pokładowe), pod rozwagę należy brać również pod uwagę proces "starzenia" się matrycy. Matryca po pewnym czasie się "wypala" (mam wiekowy kompakt nieużywalny już z tej przyczyny) i pojedyncze piksele przestaja dzialac lub dzialaja nieprawidlowo (czyli slynne deadpiksels i hotpiksels).

kuba1961
08-03-2015, 07:58
Odświeżam temat. Szukam czegoś małego do kieszeni lub niedużego do torebki żony do codziennego pstrykania. Cena max 550zł (tylko nowy) i ani grosza więcej. Co myślicie o IXUS 265 czy IXUS SX600.

Janusz_K
08-03-2015, 21:22
Bez znaczenia, z jednego i drugiego będzie zadowolona, weź ten, który jej się bardziej podoba.

kuba1961
08-03-2015, 22:49
To kryterium jest najważniejsze i oczywiste :). Ale ja mawiał Kobuszewski "A mnie nie jest obojętnie" szukam takiego który robi lepsze zdjęcia lub ma ciekawsze (praktyczniejsze ) funkcje. Zoom nie decyduje o wyborze.

Janusz_K
09-03-2015, 19:48
Tutaj: Canon IXUS 265 HS vs SX600 HS - Our Analysis (http://snapsort.com/compare/Canon-IXUS-265-HS-vs-Canon-PowerShot-SX600-HS) zwyciężył SX600 ale tylko dwoma punktami.
To dalej: Canon PowerShot SX600 HS vs Canon Ixus 265 HS - Aparaty Fotograficzne Porównanie Specyfikacji (http://versus.com/pl/canon-powershot-sx600-hs-vs-canon-ixus-265-hs) też trudno rozstrzygnąć.

Matryca ta sama, a że w jednym ciut większy zoom, to się mało przy takim aparacie przyda, bo 12x już trudno wykorzystać. Poszukaj w necie, jak wyglądają zdjęcia przy takim zoomie. No chyba, że na rejs następczynią Concordii płyniecie, to znaczenie ma. Jak taki kolos podpływa kilometr od brzegu, to każde przedłużenie zoomu ma znaczenie ;-)

Golderka
11-03-2015, 15:43
Używany SX 10 IS? Może warto się nim zainteresować ;]

kuba1961
11-03-2015, 16:46
SX 10 jest duży. Przyznam że rozważałem coś takiego. Super zooom w FZ72 ma kilka ciekawych filmików w necie. Canon ma podobne aparaty.

Janusz_K
12-03-2015, 20:32
Na marginesie.

Nie wiem, czemu ludzie napalają się na superzoomy. Zdjęć robię sporo, ale 300 mm (przeliczone do klatki 24x36) jak dla mnie zawsze wystarczało. Nie wiem, w jakiej sytuacji mógłbym wykorzystywać dłuższy obiektyw. Samolotów, ani z trybun stadionów dzjęć nie robię.

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że im dłuższa ogniskowa, tym gorszy obraz. Zoom może całkowicie poprawnie rysować w zakresie średnich ogniskowych, natomiast na krańcach, mimo mocnego wspomagania programowego wychodzi słabo. Szczególnie, jeśli mówimy o zoomach z tej grupy cenowej, która interesuje autora postu. To samo dotyczy rozdzielczości matryc, zdecydowanie za dużych, zarówno do normalnego fotografowania (zdjęcia z fotolabów 10x15, czy 18x24), jak również do wykorzystania zdjęc w internecie.

Stąd te droższe kompakty zoomy mają dość skromne, bo tam o jakość właśnie chodzi.

biedronka0308
13-03-2015, 10:27
Witam,
jestem na etapie kupna nowego aparatu. Niestety nie znam się na tym, dlatego proszę o fachową radę :) Szukam czegoś godnego polecenia do kwoty 650zł. Wielkość sprzętu nie gra roli, głównie zależy mi na jakości zdjęć.
Dzięki za pomoc

adawro
13-03-2015, 10:57
Witam,
jestem na etapie kupna nowego aparatu. Niestety nie znam się na tym, dlatego proszę o fachową radę :) Szukam czegoś godnego polecenia do kwoty 650zł. Wielkość sprzętu nie gra roli, głównie zależy mi na jakości zdjęć.
Dzięki za pomoc

W tej klasie sprzętu dołóż kasy i kup telefon/smartfon z dobrymi funkcjami zdjęciowymi - w obecnych czasach smartfony zaczynają pokonywać jakością aparaty kompaktowe.

biedronka0308
16-03-2015, 14:44
Fajny pomysł, tylko że z aparatu nie będę tylko ja korzystała. A nie wymienię telefonów reszcie domowników ;)

aptur
16-03-2015, 16:40
obecnych czasach smartfony zaczynają pokonywać jakością aparaty kompaktowe.

serio? są takie z obiektywem np. f 1.8? 24mm, z możliwością ustawień A, S, M? No i RAW? Jeśli są to chętnie kupię. Nawet mogłoby być f 2.8 byleby był RAW i tryb AV. Znajdzie się coś za 600zł? :D

kuba1961
16-03-2015, 21:48
aptur - masz absolutnie rację. Dużo telefonów ale dobrego aparatu brak. Ja długo szukałem telefonu 4 cale z dobrym aparatem fotograficznym. I lipa brak. Jest tylko jeden iphone.

max5
15-04-2015, 16:40
Mam SX230HS i jest ok więc polecam, najlepszy jaki miałem do tej pory z tych tanich.