PDA

Zobacz pełną wersję : 60d spust migawki do połowy robi zdjęcie



unpar
04-05-2014, 16:22
Witam,


Jak w tytule, po naciśnięciu spustu migawki do połowy ustawia af i od razu robi zdjęcie, bez potrzeby dociskania przycisku do końca. Posiadam też wężyk spustowy i oryginalny grip canona. Oba te mają dwustopniowe przyciski i w obu przypadkach jest tak samo. Wciskam przycisk do polowy aparat robi af i strzela. Potem jak nawet docisnę do końca to nic się nie dzieje. Próbowałem kasować nastawy, przywracać ustawienia, wgrywałem starsze firmware, potem nowsze aż do najnowszego. Testowałem z innym obiektywem, inna baterią, kartą pamięci, z gripem i bez. Nawet Bez obiektywu, karty i gripa. Cały czas to samo. Szukałem na forach, ale wszędzie piszą że to przycisk spustu migawki. Ale w moim przypadku chyba tak nie jest, zważywszy na to że wężyk i grip reagują tak samo. Dalej mogę robić zdjęcia ustawiając af przyciskiem z tyłu, ale to nie to samo.

Zapomniałem napisać że aparat leżał około 6-ciu miesięcy z wyciągniętą baterią. Dzwoniłem do canona to mi powiedzieli że to nie może być powodem.


Czy ktoś miał może podobny problem ?

Peter87
04-05-2014, 18:32
Tak, ja miałem! Było na forum: http://www.canon-board.info/pierwsza-pomoc-awarie-usterki-problemy-56/60d-nacisniecie-spustu-migawki-do-polowy-robi-zdjecie-94388/

Musiałeś coś wepchać w gniazdo wężyka spustowego, albo wtyczka była uszkodzona, albo coś było w gnieździe i dopchałeś i zrobiło sie zwarcie. Serwis, wymiana PCB i 3 stówy mniej w portfelu.

adam1004a
04-05-2014, 19:08
może też być jakiś syf w spuście, który zwiera przy lekkim naciśnięciu. Zawsze warto spust przeczyścić - koszt 5zł tyle zapłaciłem za alkohol (preparat kontakt)

xxkomarxx
04-05-2014, 19:18
A grip i wezyk tez spust.

unpar
04-05-2014, 22:21
Czyszczenie chyba nie ma sensu. Musiało by sie zanieczyscic w trzech miejscach na raz. A jeśli chodzi o wężyk to mam go z mojego 450D i w tym użyłem go dopiero po pojawieniu sie problemu. Do tej pory nie miałem takiej potrzeby. Jedyne co podłączałem to kabel usb i może z dwa razy hdmi. To drugie na samym początku. Tak czy tak zamówiłem interface pcb i spróbuje wymienić. Może coś to da. Boję sie że to może być plyta główna.

Peter87
04-05-2014, 23:21
Jedyne co podłączałem to kabel usb i może z dwa razy hdmi.
To jest ta sama płytka... Mam ten sam aparat, miałem te same objawy.