PDA

Zobacz pełną wersję : CANON 50D - Problem z USB



canoniczka
29-04-2014, 19:25
Witam. Mam problem jak w tytule problem z Usb. A tak dokładniej: podłączam aparat Canona 50d do komputera, urządzenie jest w trakcie instalacji i nagle wiadomość że się nie powiodło. Wchodze do menadzera urządzeń i widnieje tam nazwa Canon Digital Camera a we właściwościach komunikat: Brak zainstalowanych sterowników tego urządzenia. Próbowałam już aktualizować oprogramowanie sterownika automatycznie przez internet ale kończy się niepowodzeniem. Ktoś miał już podobny problem?Z góry dzięki za jakie kolwiek informacje w rozwiązaniu tego problemu.

FOTO-PAN
29-04-2014, 19:56
EOS 50D (http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_50D.aspx?faqtcmuri=tcm:125-754542&page=1&type=faq)

Canonierzysta
30-04-2014, 09:12
Po pierwsze, nikt nie powiedział, że w użyciu jest Win7 ;)

Po drugie, nie ma konieczności instalowania urządzenia. Nawet niezainstalowane ukazuje się w Mój Komputer i można do niego wejść, przejrzeć pliki, zaznaczyć wybrane i skopiować na dysk komputera, tylko wszystko robi się w Menadżerze Plików systemu Win.

Po trzecie, czy masz zaisntalowane oprogramowanie Canon EOS Utility z dołączonej płyty CD? Jeśli nie, to zrób to, a dopiero po tym podłączaj aparat do kompa ;) Na płytce mogą znajdować się szukane przez system sterowniki ;)

Po czwarte, kup czytnik kart CF a ułatwi Ci to życie. Tylko za pomocą czytnika będziesz mogła wgrać aktualizację aparatu i oczywiście bardzo łatwo zgrasz zdjęcia na dysk.

canoniczka
30-04-2014, 10:25
Więc zrobiłam wszystko to co było w artykule od FOTO-PAN i niestety nie pomogło.

A co do drugiej odpowiedzi to w ,,mój komputer,, nie widzi/ nie pojawia (Windows 7) się zadna ikonka odnośnie aparatu. Mam zainstalowanego Canon EOS Utility ale nie wychwytuje żadnych zdjęć. Jedyne co jest aktywne to ,,Monitor Folder'' i nic więcej. Na płytce znajdują się jedynie programy do Canona. Czytnik kart już właśnie mam ale potrzebne jest mi to bo chce zainstalować dfo swojego aparatu aktualizacje. Dlatego jest mi potrzebny bespośredni dostęp bo mam prbolem z kartą CF - robiąc zdjęcia i podłaczając je za każdym razem wyskakuje mi bład i zdjęcia się kasują :(

fancik
30-04-2014, 11:42
witam
A może problem jest po stronie karty CF.
Jesli możesz sprawdź aparat z inna kartą.

Canonierzysta
30-04-2014, 12:27
mam prbolem z kartą CF - robiąc zdjęcia i podłaczając je za każdym razem wyskakuje mi bład i zdjęcia się kasują

O tym wcześniej nie wspomniałaś ;) Faktycznie tak jak powiedział fancik, spróbuj z inną kartą bo widać, że tu coś z kartą może być nie tak.

BTW.... czy dobrze rozumiem... chcesz przeprowadzić aktualizację softu puszki, ale masz problem z kartą CF i stąd chcesz przeprowadzić aktualizację na kablu USB, ale nie instaluje Ci aparatu? Tak?

Zrób to tak... narazie nie przejmuj się tym, że windows nie chce zainstalować Ci aparatu.
1-Uruchom program EOS Utility ->
2 - Uruchom Camera Settings/Remote shooting ->
3-podłącz aparat do USB ->
4-włącz aparat

Zobacz czy wykryło Ci aparat i czy możesz zrobić zdjęcia ( za pomocą takiego wielkiego przycisku ;) )

Jeśli tak będzie, to znak, że jednak komunikacja aparatu i kompa działa ( a przynajmniej aparat - oprogramowanie), wtedy daj znak, a podpowiem jak zrobić update firmware'u za pomocą tegoż oprogramowania. Trochę ryzykowne, ale według instrukcji (trzeba głęboko poszukać w necie) da się to zrobić przez kabelek używając właśnie tego EOS Utility. Jeśli jednak nie zadziała to trzeba się głębiej zastanowić ;)

canoniczka
30-04-2014, 20:09
Więc teraz jestem na takim etapie że postanowiłam sprawdzić czy w innych komputerach też jest taki problem i właśnie u mojej koleżanki jak włącze usb z aparatem to automatycznie instaluje sie i działa o_o wiec to jest chyba problem z moim komputerem ale nie rozumiem czego moge nie miec na moim komputerze co ma moja kolezanka bo u niej dziala.Poprzez jej laptopa zainstalowalam aktualizacje 1.9 wiec najgorszy problem rozwiazany. no niby moglabym poprzestac na tym bo mam czytnik ale chcialabym miec pewność ze jak mi sie czytnik zepsuje czy cos ze zawsze bede mogla aparat pod do usb.

Wiec próbowałam ten sposób z EOS Utility - tylko jest jeden problem. Mam tylko dostępną opcje Monitor Folder - Camera Settings/Remote shooting jest niedostępna i przed włożeniem usb i po włożeniu usb.

http://zapodaj.net/42afdcd8ac7a1.jpg.html

Canonierzysta
30-04-2014, 21:12
tylko jest jeden problem. Mam tylko dostępną opcje Monitor Folder

No to znaczy, że oprogramowanie/komp nie łączy się z aparatem...rozumiem, że po podłączeniu do USB włączyłaś aparat? ;)

Spróbuj także update'ować EOS Utility (chyba, że już ściągnęłaś ze strony Canona najnowszą wersję to już nie musisz..)

Czasami skutkuje zmiana portu USB... jeśli masz ich więcej niż jeden, wypróbuj wszystkie.

Pomyślę poszukam i jeszcze jak mi się coś nasunie to napiszę.

canoniczka
04-05-2014, 17:09
Ok spróbuje :)) Wielkie dzięki za pomoc i poświecony czas :D