PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam programu



eziomou
14-04-2014, 17:27
Cześć, posiadam tablet sony Xperia tablet Z. Teraz pytanie, czy istnieje program na pc typu photoshop w którym jest mozliwosc rysowania po podłączeniu tableta kablem? Wydałem sporo kasy na ten tablet, wolałbym uniknąć kolejnego zakupu podobnego urządzenia.

krzyssp
14-04-2014, 19:06
Może coś istnieje, ale to niezbyt praktyczne. Tablety graficzne mają funkcje których nie ma w tabletach typu tabletach, bo po co dla większości użytkowników. Chociażby prawdopodobnie nie będzie rozpoznawał siły nacisku. Poza tym czy ta Xperia tablet Z obsługuje rysik, czy chodzi Ci o rysowanie palcem?

Merde
14-04-2014, 19:15
Poza tym czy ta Xperia tablet Z obsługuje rysik, czy chodzi Ci o rysowanie palcem?

Rysik obsługuje każdy tablet.
Ale generalnie to nie ma najmniejszego sensu...
Już lepiej poszukać sobie za grosze jakiegoś starego Wacoma - Graphire, czy inne Bamboo sprawdzi się o niebo lepiej.

jinks
14-04-2014, 23:05
Rysik obsługuje każdy tablet.
Ale generalnie to nie ma najmniejszego sensu...
Już lepiej poszukać sobie za grosze jakiegoś starego Wacoma - Graphire, czy inne Bamboo sprawdzi się o niebo lepiej.Dokładnie. Kupiłem bamboo za ok. 100zł. Pamiętaj, że od rysowania rysikiem powierzchnia tabletu się rysuje. Mój wacom na środku jest zmatowiony od miziania rysikiem - szkoda soniacza:)

eziomou
15-04-2014, 00:15
Skoro to nie są duże pieniądze prawdopodobnie zrobię tak jak mówicie. Do tej pory używałem tylko Photoshopa, ale szkoda życia na rysowanie myszka :d. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

jinks
15-04-2014, 15:35
Fajna sprawa. Na początku jest trochę dziwnie, ale nie wolno się poddawać. Warto trenować! Ja zacząłem od rysowania córce w programie dołączanym do bamboo - art rage 2. Teraz nie wyobrażam sobie maskowania bez piórka :) Tym bardziej, że używki są po 100-120zł na allegro. Niejednokrotnie w stanie "jak nowy", bo nie każdemu to jednak odpowiada ;)