PDA

Zobacz pełną wersję : Zapasowy aparat dla fotografa ślubnego



burn
12-04-2014, 13:03
Witam,

Stanąłem przed zakupem drugie aparatu, a raczej aparatu awaryjnego.
W tym momencie foce 5dmarkII, niemniej kazdy z nas wie, że elektronika bywa zawodna,

Chce kupić coś co będzie pewnie w wiekszości czasu leżało w torbie i raczej nigdy nie zostanie użyte. Jaki aparat proponujecie? Nie chce też z tego wzgledu wydawac sporej ilości gotówki.
Myślałem o canon eos m ale wydaje mi się, że to jednak nie jest dobry pomysł.

Chce coś do czego będzie można podpiąć obiektywy, które posiadam do 5dmII


pozdrawiam

becekpl
12-04-2014, 13:25
40d
50d
60d
70d
550d
600d
650d
700d
5dmk1
7d

zanussi
12-04-2014, 14:45
5dmkI
Każda inna puszka z cropem będzie Cię mocno irytowała :)

jan pawlak
12-04-2014, 18:25
Hm, to jest chyba źle postawiony problem, chcesz kupić niższej klasy, starszy technologicznie aparat by go "na zawsze" trzymać w torbie ...... by starzał się dalej.

A co o odwróceniu problemu.
Kup 5D3 (na długie lata) a 5D2 wsadź do torby.

I w pełni zgadzam się z Zanussi w sprawie crop skoro przyzwyczaiłeś się do FF

jp

GalaktycznyMuczaczo
18-04-2014, 00:42
a ja troche inaczej, jeżeli pracujesz na stałkach i nie lubisz bawić się w żonglerkę to kup drugie body ff, podpinasz cos "normalnego" typu 35mm albo 17-40 albo 17-35 a nadrugi coś dłuższego 85 lub 135 i masz fajnie załatwionąrobote, ja własnie w tym roku tak robie, cały czas pracowałem na 1 body jednak te czasy musialy się skonczyć. Jeżeli masz 24-70 i praktycznie cały kościół możesz sobie objechać z tym jednym szkłem, albo jestes na tyle profi ze dobrą stałką robisz kościół albo...żonglerka sprzetem to nie problem to kup sobie stare tanie 40d i zostaw go w torbie na wypadek awarii proste.

Koledzy wyżej też maja dobre rady typu 5dIII lub 6d i masz 5dII jako backup, jeżeli masz kase zrób własnie tak, jezeli nie masz kasy to myśle że ww. rady dadzą ci troche do myślenia.

skura
18-04-2014, 22:45
body, tylko do torby? trochę bzdurny pomysł. Piszesz, że masz obiektywy do 5dmk2 - do nowej puchy masz więc co podpiąć. Pstrykaj na dwie. Szybko polubisz takie rozwiązanie i docenisz jego mobilność. jak sam zacząłem tak pracować, nagle moje matryce brudzą się mniej...a jakie body? myślałeś o jedynkach aps-h?Af bez porównania lepszy niż masz w piątce. ostatnio wpadł mi w oko 1dmk2n w komisie za bardzo ciekawą cenę...
jak coś - pisz na priva, dam Ci namiary

michael_key
20-04-2014, 11:32
Nie chce też z tego względu wydawać sporej ilości gotówki.
Z jakim budżetem???

homesicalien
20-04-2014, 11:39
Aparat awaryjny: 100D. Ale nie używać go trochę bez sensu. Warto kupić FF i jechać na 2.