PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z nowym EOS 6D



and2maz
07-04-2014, 21:26
Witam. Mam prośbę o pomoc. Niedawno przesiadłem się na cyfrową lustrzankę Canona i tu niestety niemiła niespodzianka . Po podłączeniu korpusu do komputera w programie DPP oraz EOS utility przyciski AF, DRIVE, ISO oraz wybór pomiaru światła nie uruchamiają ekranu LCD- brak bezpośredniej możliwości ustawienie odpowiednich nastawów. Ponadto ekran LCD gaśnie (wcześnie uruchomiony przyciskiem Q) po zmianie pokrętłem trybu naświetlania. 1 raz miał miejsce brak kontaktu styków obiektywu z korpusem. Kilkakrotnie resetowałem nastawy aparatu i niestety problem utrzymuje się nadal. Czy może to oznaczać jakieś poważne problemy z oprogramowaniem aparatu czy sprawa jest do ustawienia z poziomu menu. Jeśli to pierwsze to znów moja ślubna będzie mięć rację, że... a po co to stare też dobrze robiło zdjęcia.:(

marfot
07-04-2014, 23:07
W 5dII przy pracy z EOS Utility w LV ustawienie parametrów możliwe jest tylko na monitorze. Pokrętła i przyciski na korpusie nie działają.

becekpl
07-04-2014, 23:10
a co na to instrukcja obsługi?

and2maz
07-04-2014, 23:20
Niestety problem pojawia się po odłączeniu aparatu od komputera. Być może robię jakiś błąd przy odłączaniu aparatu od komputera. Nic z tego nie rozumiem. Instrukcja obsługi nawet nie przewiduje takiej sytuacji.
Przez jakiś czas nie pojawia się jeden z nastawów np. w AV czas, a TV przysłona na LCD, widać na panelu i w celowniku. Sprawdzałem na 2 obiektywach 24-85 3,5-4,5 USM oraz 70-200 4 USM.
Co ciekawe EOS utility pokazuje obydwa obiektywy w zakładce korekcji aberracji obiektywu.
Może lepiej nie podłączać do komputera?

ExploRa
08-04-2014, 12:15
Witam. Mam prośbę o pomoc. Niedawno przesiadłem się na cyfrową lustrzankę Canona i tu niestety niemiła niespodzianka . Po podłączeniu korpusu do komputera w programie DPP oraz EOS utility przyciski AF, DRIVE, ISO oraz wybór pomiaru światła nie uruchamiają ekranu LCD- brak bezpośredniej możliwości ustawienie odpowiednich nastawów. Ponadto ekran LCD gaśnie (wcześnie uruchomiony przyciskiem Q) po zmianie pokrętłem trybu naświetlania. 1 raz miał miejsce brak kontaktu styków obiektywu z korpusem. Kilkakrotnie resetowałem nastawy aparatu i niestety problem utrzymuje się nadal. Czy może to oznaczać jakieś poważne problemy z oprogramowaniem aparatu czy sprawa jest do ustawienia z poziomu menu. Jeśli to pierwsze to znów moja ślubna będzie mięć rację, że... a po co to stare też dobrze robiło zdjęcia.:(

Jak masz podłączony aparat do kompa, to pytanie czy masz odpalony panel sterowania aparatu czy tylko transfer zdjęć ? Przy panelu może nie działać sterowanie z aparatu, w przypadku transferu wszystko powinno się ustawiać manualnie w aparacie i po wyzwoleniu migawki, zdjęcie leci do kompa przez kabel lub Wi-Fi.

Po odłączeniu, to sprawdź styki obiektywów i aparatu czy nie są zabrudzone... Sprawdź na innym obiektywie poza tymi dwoma. Dla pewności.

jagular
08-04-2014, 13:49
Sprawdź z innymi obiektywami.

and2maz
08-04-2014, 20:07
Odpowiedź ze strony Canona- zainstalować EOS utility na innym komputerze. Czy w takim razie problemem może być WIN XP do którego podłączałem aparat. W jaki sposób bezpiecznie odłączać aparat od komputera. Nie widać na pasku narzędziowym ikony bezpiecznego zamykania USB. Może to powoduje przejściowe zamieszanie w oprogramowaniu aparatu.
Styki obiektywów są czyste- pilnuję tego.

ExploRa
09-04-2014, 12:43
Odpowiedź ze strony Canona- zainstalować EOS utility na innym komputerze. Czy w takim razie problemem może być WIN XP do którego podłączałem aparat.
Stary Windows XP + nowe sprzęty i oprogramowanie EOS Utility = możliwe problemy. Czas zmienić na w7, bo i tak większość softu będzie miała problem z XP, szczególnie 64bit. Nie ma bezpiecznego usuwania, to wyłącz w 1 kolejności aparat.

Eberloth
09-04-2014, 12:52
XP nie ma już oficjalnego wsparcia MS lub za moment straci.

and2maz
10-04-2014, 14:32
OK. Dziękuję za odpowiedzi. Przesiadka na WIN 7 lub 8. Czy macie może jakieś doświadczenia z połączeniem EOS 6D z PC przez WiFi szczególnie sterowanie aparatem.

and2maz
14-04-2014, 08:51
Podłączyłem przez WiFi do PC z WIN 8. Jak do tej pory jest w porządku.

Bolek02
14-04-2014, 11:54
Współpraca z Win8 bez zastrzeżeń jak na razie :)

Bangi
14-04-2014, 12:54
U mnie też bez żadnych problemów.
Jak kończe zbawy z podłączeniem puchy do kompa. To zawsze najpierw wyłączam puchę, a potem odłączam kabel. Odwotnie robię tak, że najpierw podłaczam kabel, a potem włączam body.

and2maz
19-04-2014, 19:48
Wesołych Świąt dla wszystkich. Pochwaliłem się tym połączeniem przez WiFi z EOS utility. Niestety udało się tylko raz. Aparat widac w sieci domowej ale nie da się sparowac przez aplikację EOS utility. O dziwo można oglądac zdjęcia w trybie przesyłanie mediów do urządzeń z DLNA. Pojawiła się informacja o jakimś ustawieniu firewala i tyle. Trochę się obawiam podłączania kablem po przebojach na starym PC. Przeinstalowałem EOS utility, sprawdziłem ustawienia karty sieciowej i dalej nic. Jak to ugryźc

Bangi
19-04-2014, 19:53
Firewall to jest coś na Twojej sieci, a nic z aparatem.
Oglądanie zdjęć na TV (DLNA) jest bardzo fajne ;) czasem korzystam z tego

and2maz
19-04-2014, 21:02
Chyba znalazłem. Na amerykańskim forum Canona też mają problem z Eos utility pod Win8 64 i panowie z firmy uprzejmnie przepraszają, że nie napisali sterowników po Win8. Faktycznie coś w tym jest bo na PC z Win7 działa wszystko bez zarzutu. U mnie problem pojawił się po aktualizacji Win8. Ten sprzęt wyprzedza swoją epokę.:lol:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://forums.usa.canon.com/t5/Software/Eos-Utility-problem/td-p/1189/page/2)

and2maz
05-05-2014, 18:35
Niestety wgranie nowego firmware 1.14 nie rozwiązało problemu. Nadal po
zakończeniu transferu plików zarówno przez kabel jak WiFi gaśnie ekran
LCD. Można co prawda zmienić ustawienia aparatu po wciśnięciu przycisku Q
ale po wciśnięciu wszystkich pozostałych ( spust migawki, AF, ISO, wybór
sensora, pomiar światła) oraz użycie pokrętła nastaw wyłącza ekran LCD.
Zaraz po odłączeniu kabla USB udało mi się zrobić dwa prawie czarne
zdjęcia mimo normalnego oświetlenia na zewnątrz. Wystąpił też błąd
połączenia z obiektywem Er 01. Styki są na pewno czyste- dbam o to.
Czy jest coś na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę w ustawieniach? Co
może być przyczyną tego zjawiska- problem z ekranem LCD. Korpus jest nowy
i nigdy nie upadł.
Od 10 lat używam różnego sprzętu Canon ale EOS 6D, który kupiłem niedawno
niestety w porównaniu do poprzednich po prostu zawodzi. Zazdroszczę wszystkim, którzy nie mają z nowym EOSem problemów.

adam1004a
05-05-2014, 19:10
moze wpinasz w usb 3.0 i to powoduje jakieś errory. co do wifi w 70d to też dziwnie działa

savage67
08-05-2014, 22:35
No i jeszcze jeden problem. 6D i Eos utility - po podłączeniu poprzez wi-fi następuje całkowite wyłączenie internetu. Sieć domowa wysiada. Router dostaje kociokwiku i przestaje dzialać. Znalazłem winowajcę, to plik eos upnp. Czy ma ktoś rozwiązanie? System to Win8.1 64bit, najnowsze utility.

Canonierzysta
09-05-2014, 13:39
Jednym z rozwiązań może być połączenie jako Admin, niektórym to pomaga innym nie.



Sieć domowa wysiada. Router dostaje kociokwiku i przestaje dzialać.
To się stało dopiero po aktualizacji, czy wcześniej tez miałeś takie objawy? Może warto cofnąć firmware aparatu? Nie rozwiąże to całkowicie problemu, ale przynajmniej sieć Ci nie będzie padać.

savage67
09-05-2014, 14:05
Aktualizowałem aparat jak wystąpiły objawy. Nie pomaga jako admin czy uruchamianie w trybie zgodności. Co ciekawe jak uruchomiłem po raz pierwszy wszystko było OK. Sądzę, że wina może leżeć w nowej wersji EU oraz tego, że nie ma sterowników 64bit do Win 8.1 - oprogramowanie działa na 32bit. Cofnę się o wersję niżej i zobaczymy. Plik z problemami to dokładnie - EOSUPNPSV.exe.

savage67
10-05-2014, 00:18
OK, ogarnąłem cały temat. W moim przypadku stało się tak a nie inaczej, że ustawienia EU były inne od zamierzonych - tak jak pisał Canonierzysta wystarczyło odpalić program jako admin ( dałbym głowę, że tak miałem wcześniej zapisane we właściwościach). Teraz jest OK. Działa bez problemów. Trochę czasu i nerwów straciłem - ale czegoś się nauczyłem :)

Canonierzysta
10-05-2014, 02:53
Muszę Cię lekko zmartwić (choć mam jednak nadzieję ze tak sie nie stanie) ale to rozwiązanie moze byc krótkotrwale...no zobaczymy, 3mam kciuki.

Sent from my RM-821_eu_poland_360 using Tapatalk

savage67
10-05-2014, 11:42
Canonierzysta nie kracz :) Wczoraj i dzisiaj działa jak należy. Najpierw włączam aparat a później EU - kilka sekund i sparowane.

Canonierzysta
10-05-2014, 13:49
To dobrze, tak trzymaj ;)

eclipsis
15-05-2014, 09:40
Sprawdź na innym komputerze i na innym, możliwie krótkim kablu bez żadnych hubów na koncie administratora. Daj znać czy coś się zmieniło.

wdju
18-05-2014, 18:11
Na Win 7 działa wszystko na 5