PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 1100d- czarno-białe zdjęcie z jednym kolorem



MoToKi
06-04-2014, 13:51
Witam. Od 2 tygodni jestem posiadaczką lustrzanki. Jestem początkująca, ale zastanawiam się czy tym aparatem można robić czarno-białe zdjęcia z tylko jednym kolorem, czyli kolorowe są tylko elementy w odcieniu powiedzmy niebieskim czy czerwonym. Znajomy ma z tego co kojarzę Canona PowerShot SX10 i wiem że u niego jest coś takiego, że "pobiera" (nie wiem jak to inaczej określić) kolor jaki ma być na zdjęciu. U niego nazywa się to nastawienie koloru. Jeżeli w 1100d jest coś takiego to bardzo proszę o informacje jak wykonać takie zdjęcie. Z góry dziękuję :)

becekpl
06-04-2014, 13:56
zajrzałaś do instrukcji obsługi?

luq
06-04-2014, 17:13
Mozna zdefiniowac/wgrac styl ktory robi taki efekt. Mam chyba gdzies "gotowca" czarno-biale + czerwony. Jak wroce po
weekendzie moge poszukac

MoToKi
06-04-2014, 19:35
zajrzałaś do instrukcji obsługi?
Przyznam szczerze że pod tym kątem nie sprawdzałam, bo nawet nie wiem czego dokładnie szukać.

Mozna zdefiniowac/wgrac styl ktory robi taki efekt. Mam chyba gdzies "gotowca" czarno-biale + czerwony. Jak wroce po
weekendzie moge poszukac

Będę wdzięczna :)

piast9
06-04-2014, 20:12
Ręce opadają. Instrukcja to mała książeczka, którą można w godzinę przejrzeć by wiedzieć co nasz nowy nabytek potrafi.

Kecaj
07-04-2014, 14:50
Najpierw instrukcja. Później rób "normalne" zdjęcia, a selektywną koloryzacją zajmij się programowo. Darmowy GIMP umożliwia zrobienie takiego "cuda" w 2-3 minuty...