PDA

Zobacz pełną wersję : Druk czarno białych fotek na canonie



krzysiekA2
19-03-2014, 14:35
Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc. Jestem maniakiem czarno białej fotografii i szukam drukarki, która nadaje się do tego trochę bardziej niż przeciętna z tuszami tylko kolorowymi. Nie będę bawił się w drogie epsony itp. Wystarczy mi dobra drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne do formatu A4. Miałem kiedyś ip4500 i druk był super, jednak w cz/b sprawdzała się słabo. Przy zwykłym druku - wiadomo - były zafarby. Kiedy w sterowniku ustawiałem tryb BW wydruki były bardziej neutralne ale za to o fatalnej rozpiętości w światłach. Teraz po paru latach pomyślałem żeby wrócić do temu. Zwłaszcza, że nowe urządzenia z szarym tuszem mają szansę drukować w trybie BW poprawnie.

1. Czy w takim razie ktoś może to zweryfikować? Drukujecie czarno białe foty od razu czy ustawiacie w sterowniku drukarki tryb BW? Zauważyliście jakieś różnice przy tych ustawieniach?
2. Czy przy druku BW schodzi tylko tusz szary (+czarny) czy może jednak też i kolorowe?
Wiem, że wszystkie tusze muszą być obecne. Mnie jednak interesuje tylko druk czarno biały w możliwie najwyższej jakości i trwałości. Stąd chciałbym używać oryginalnych szarego i czarnego. Pozostałe kolory mogą być dla mnie tanimi zamiennikami (skoro muszą być wszystkie tusze w drukarce), ale to tylko przy założeniu że kolor nie jest używany do druku.

Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardo. Google naturalnie nie rozwiał moich wątpliwości.
Pomóżcie proszę.

czornyj
19-03-2014, 15:40
W przypadku PIXMY MG6250 druk w trybie kolorowym jak i B&W daje niezłe rezultaty, natomiast w obu przypadkach kolor jest obecny - tyle, że w mniejszych ilościach niż ma to miejsce w PIXMAch bez szarego tuszu. Efekty są mz. satysfakcjonujące na tyle, na ile być mogą - nie jest to poziom pigmentowych drukarek z czernią i szarościami, nie wspominając o dedykowanych rozwiązaniach do druku B&W - dają jednak całkiem znośne efekty, nawet na zamiennikach (w moim wypadku printlab). Kwestia sprowadza się do tego, jaki jest poziom twoich oczekiwań.

krzysiekA2
19-03-2014, 17:57
Mam dostęp do hp z dedykowanym szarym tuszem (hp100/102). Efekty są świetne. Na dobrym papierze nic więcej nie trzeba. Nie mam jej jak kupić bo jest już nie produkowana. Widziałem wydruki z drogich epsonów i nie było dla mnie przewagi względem hp. Generalnie wychodzę z założenia, że solidny papier to podstawa. Z moją starą pixmą wydruki na papierze photo paper pro były bardzo przyjemne wyłączywszy jedną rzecz: przejścia tonalne były w lekkich dominantach. Cienie były lekko zazielenione, a światła zaróżowione. Ciągle się to obserwuje?

jinks
19-03-2014, 19:11
Podaj jaki masz budżet

krzysiekA2
19-03-2014, 20:30
Budżet mam wystarczający na każdą drukarkę, ale zwyczajnie nie chcę przerumakować. Potrzebna mi wielkość A4 stąd moje zainteresowanie pixmami z szarym tuszem.

jinks
20-03-2014, 11:07
Jeśli chcesz mieć pewność co do trwałości wydruków i nie mieć problemów z zatykaniem dysz (szczególnie jeśli rzadko drukujesz) to będziesz musiał kupować oryginalne tusze. Im droższą drukarkę kupisz tym tańsze będą tusze, bo są najczęściej w większych wkładach.
Czornyj gdzieś tu pisał o serii MG. Warto tez pomyśleć o serii PRO.

krzysiekA2
20-03-2014, 20:37
Jasna sprawa. Liczyłem tylko na to, że do cz/b tusze CMY nie są używane. Generalnie o serii mg jest trochę w necie, ale mnie interesuje konkret: 1. użycie tuszy kolorowych w trybie cz/b; 2. różnica między drukiem w prost, a z zaznaczeniem w sterowniku opcji "BW".

Nona1
04-04-2014, 09:21
Ja mam drukarkę hp i jak drukowałam nawet czarno-białe rzeczy to musiałam mieć wszystkie pojemniki w środku bo inaczej wyskakiwał mi błąd. Często choć był cały pojemnik z tuszem (oryginalny ) to i tak wyskakiwał błąd. Po jakimś czasie dałam sobie spokój z drukowaniem na własną rękę. Bardzo często bywam w Krakowie i właśnie rozglądałam się za drukarnią, w której będzie wysoki druk zdjęć i innych plików. Napotkałam się na ofertę City Drukarnia Kraków ? City ? billboardy, reklamy, tablice reklamowe (http://city.com.pl/)Może tez wiecie coś na temat tej drukarni? Wydaje mi się, że nawet korzystają z drukarek Canon, lub podobnych wysokiej jakości. Pozdrawiam