PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienia w 350d



wojtek_j
19-03-2006, 22:37
I kolejne moje pytanie jakie trzeba zrobić ustawienia w 350d by kolorystyka na zdjęciach była najładniejsza?Czy wystarczy ustawić w funkcji Parameters - PARAMETER 1

Raff
19-03-2006, 22:39
Nie wystarczy. Najlepiej robić RAW i ładnie obrabiać. I warto poczytać, poszperać na forum, bo tym sposobem zaczniesz 100 tysięcy wątków...

Michal-Czuba
19-03-2006, 22:44
Popieram przedmówcę - od kiedy mam dSLR używam praktycznie tylko RAWów - dopiero w ten sposób mamy maksymalny wpływ na zdjęcie. Szkoda by oprogramowanie aparatu nam coś napsuło z naszej wizji. Jeśli tylko mamy czas i możliwości - polecam RAW.

Theoo
19-03-2006, 22:49
A ja Raw-u używam sporadycznie, chyba że naprawdę chcę się pobawić. Na codzień JPEGi są wystarczające. I tak je zapisuję w TIFF ie bez kompresji by przy robieniu odbitek nie było jaj. A co do kolorystyki - Hulaj dusza piekła nie ma. Tylko pytanie ogólne. Czasem wystarczy lekko zmienić WB i jest miodzio. A czasem jest be i .... kosz :)

Raff
19-03-2006, 22:53
Też używam zazwyczaj JPGów ale jak się chce mieć ładne (pojęcie względne) zdjęcia to RAW jest dużo lepszy. Z niedoświetlonego JPGa zrobionego z flashem z miodowo-pomarańczową paletą niewiele wycisniesz.

Michal-Czuba
19-03-2006, 22:57
No właśnie tu dochodzi jeszcze kwestia umiejętności :) Ja wiem, że jestem trochę za kiepski w te klocki, a i szkła mam zbyt cienkie, by porywać się np. na koncert z JPG'ami. Często zdarza mi się niedoświetlić (bardziej lub mniej celowo) i wyciągać to z RAWów - JPG jednak tu ogranicza. Tak samo z innymi okazjami ... po prostu lubię się pobawić zdjęciem po pstryknięciu ;) Traktuję to w 95% przypadków jako hobby, więc i nigdzie mi się nie spieszy, nie gonią mnie terminy...

wojtek_j
19-03-2006, 23:17
A trudno się obrabia zdjęcia w raw-ie??Nigdy się tym nie bawiłem

Michal-Czuba
19-03-2006, 23:19
Spróbuj - ze strony Adobe można ściągnąć 30-dniowy trial Photoshopa, albo poszukaj trialu programu Capture One PRO. Uważaj - może Ci się spodobać i nie wrócisz do JPGów ;)

Theoo
19-03-2006, 23:25
Też używam zazwyczaj JPGów ale jak się chce mieć ładne (pojęcie względne) zdjęcia to RAW jest dużo lepszy. Z niedoświetlonego JPGa zrobionego z flashem z miodowo-pomarańczową paletą niewiele wycisniesz.
Od tego mam kosz:mrgreen: Ale generalnie faktycznie RAW jest ok. Tylko uzywam go wtedy jeżeli zachodzi potrzeba albo jest mozliwość że bede miał kiepskie warunki. Ale wtedy flasz albo i dwa. Czasem do tego blenda:mrgreen:

Theoo
19-03-2006, 23:26
Spróbuj - ze strony Adobe można ściągnąć 30-dniowy trial Photoshopa, albo poszukaj trialu programu Capture One PRO. Uważaj - może Ci się spodobać i nie wrócisz do JPGów ;)
Eee tam. JPEGa sie nie zdradza:lol:

Michal-Czuba
19-03-2006, 23:29
Ale wtedy flasz albo i dwa. Czasem do tego blenda:mrgreen:
Oczywiście, że jak tylko można (bo się je ma) korzystać z flashy, blend, jasnych eLżbiet itp. - jest super, wtedy można robić spokojnie zdjęcia w JPGach ;) Ale gdy się nie da - łatwiej coś wyciągnąć z RAWa ;)

Theoo
19-03-2006, 23:36
Oczywiście, że jak tylko można (bo się je ma) korzystać z flashy, blend, jasnych eLżbiet itp. - jest super, wtedy można robić spokojnie zdjęcia w JPGach ;) Ale gdy się nie da - łatwiej coś wyciągnąć z RAWa ;)
No przeca też tak pisałem:lol: