PDA

Zobacz pełną wersję : i1 Display Pro - brak komunikacji USB



ExploRa
14-03-2014, 13:30
Witam,

Ostatnio po dłuższym czasie, chciałem ponownie kalibrować monitor i się okazało, że kalibrator w ogóle nie reaguje po podłączeniu do kompa. Program i1Profiler pracuje wtedy w trybie demo. Pozostało odpalić kompa jeszcze raz, sprawdzając czy wszystko jest w autostarcie do kalibratora - wszystko było. I ponownie tylko tryb DEMO. Już myślałem że się zepsuł... Tyle kasy, parę kalibracji i już lipa... Wersja po upgrade z 1.1.1 do 1.5.0. Wypróbowałem wszystkie dostępne porty USB, bo to różnie bywa. Dalej nic... W taskach był odpalony xrdd.exe ale nic się nie działo. Na innym kompie jedyną różnicą było to, że na pasku widniała ikona iProfiler Tray a tu już nie. Czyli coś się "pokopało". Wszystko odinstalowałem i ponownie z płyty instalka 1.1.1. Wszystko pięknie zaczęło chodzić... Do czasu upgrade'u do 1.5.0, po którym jeszcze chodził do ponownego resetu. Dziwne zachowanie i raczej inny program w tle czy anty-vir nie kolidował z tym. Ponownie cała procedura od początku, z tym że po upgrade, dodatkowo ściągnąłem plik X-Rite Device Services X-Rite Device Services (PC & MAC) 2.1.1 (http://www.xrite.com/product_overview.aspx?ID=1509&Action=support&SoftwareID=1117) i jeszcze raz go zainstalowałem. Tym razem już chodzi jak trzeba, mimo tego iż teraz dalej nie ma ikony tray i już tak pięknie nie miga dioda na kalibratorze... Więc, gdyby komuś coś się przytrafiło - jest na to rada.

czornyj
14-03-2014, 13:39
A na XRD 2.3.1 też nie działa?
X-Rite Device Services (XRD) | X-Rite (http://www.xrite.com/product_overview.aspx?action=support&id=1509)

Nb. gdyby ktoś miał fakap na Macu pod Mavericsem, to rozwiązaniem jest właśnie ręczne doinstalowanie XRD 2.3.2 - rewizja 1.5.0 instaluje starsze XRD 2.3.1, które pod OSX 10.9.x nie bangla.

ExploRa
14-03-2014, 13:44
A na XRD 2.3.1 też nie działa?

Właśnie cały w tym pic, że to chodziło i przestało v1.5.0 | XRD 2.3.1.2 - na stronie Xrite'a jedynie jest wzmianka, że to może wystąpić tylko "raczej" na Windows XP a ja mam W7. I co jest przyczyną ? Może, ale to może jakaś poprawka z windows update, soft był w kompie ten sam...