PDA

Zobacz pełną wersję : Namiot bezcieniowy z Allegro - czy warto?



Adamek13
11-03-2014, 22:21
Witam,

chciałbym spróbować swoich sił ze stockami. Mam pytanie
do Was o namioty bezcieniowe z Allegro - czy warto wchodzić
w tego typu konstrukcje? Czy lampy w tych zestawach dają
wystarczające światło? Czy może lepiej skonstruować coś samemu,
a do oświetlenia użyć mocniejszych żarówek energooszczędnych?

http://allegro.pl/h96-studio-foto-namiot-bezcieniowy-2-lampy-statyw-i3991079840.html

http://allegro.pl/namiot-bezcieniowy-4-tla-statyw-lampy-studio-foto-i4024060505.html

Ernesth
12-03-2014, 13:30
Chyba nie ma posiadaczy takowych na tym forum :( ... sam się przymierzam więc kupuj i dasz znać co i jak. Cena nie wielka a zabawy będzie pewnie dużo. Stocki fajna sprawa ale trzeba wrzucać, wrzucać i wrzucać i czekać, czekać i czekać. Kolega rok się bawi i teraz ma przychody miesięczne około 300-400 dolarów więc gra z pewnością warta świeczki.

DarekB
12-03-2014, 13:54
Polecam stół bezcieniowy.
Namiot miałem chwilę i pozbylem się szybciej niż kupiłem.

dominik847
12-03-2014, 15:44
W tym namiocie to można robić zdjęcia kwiatów dla teściowej ;)

Merde
12-03-2014, 18:59
Polecam stół bezcieniowy.
Namiot miałem chwilę i pozbylem się szybciej niż kupiłem.

Z mojego punktu widzenia stół ma jedną, za to dużą wadę - nie można na nim postawić niczego cięższego (15-30 kg).
Za to namiot to "płaskie" zdjęcie - trzeba trochę pokombinować z oświetleniem lub na etapie obróbki.

Adamek13
12-03-2014, 20:56
Stocki fajna sprawa ale trzeba wrzucać, wrzucać i wrzucać i czekać, czekać i czekać

No właśnie poczytałem ostatnio troszkę wątek o stockach i bardzo mnie zainteresowały.
Troche późno ale lepiej późno niż później.

Co do sprzętu, to dobrze by było mieć stół i namiot ale nie widziałem w sprzedaży takich konstrukcji 2w1.
Mam w głowie projekt takiego namioto-stołu, tylko czy stosunek ceny i czasu poświęconego na znalezienie materiałow
i wykonanie takiego stołu, jest opłacalny w stosunku do zakupu gotowego produktu.
Może ktoś budował samemu taką konstrukcję? Widziałem że można użyć do tego np. rurek PCV.
No i zostaje kwestia oświetlenia. Jakich lamp użyć do oświetlenia takiego stołu, namiotu aby nie było przerostu formy nad treścią?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

r_m
12-03-2014, 21:46
Mam w głowie projekt takiego namioto-stołu, tylko czy stosunek ceny i czasu poświęconego na znalezienie materiałow
i wykonanie takiego stołu, jest opłacalny w stosunku do zakupu gotowego produktu.
(...)
No i zostaje kwestia oświetlenia. Jakich lamp użyć do oświetlenia takiego stołu, namiotu aby nie było przerostu formy nad treścią?

Nie każde plexi się nadaje, niektóre po podświetleniu nie rozprasza jednolicie światła, i zamiast białego robi się np. lekko fioletowe (to takie lekkie ostrzeżenie).
Lampy - takie, jakich potrzebujesz. Jeśli specjalnie Ci nie zależy na możliwościach i kolorach, to najtańsze "profesjonalne żarówki energooszczędne". Im większe będziesz mieć oczekiwania, tym wyższa cena.

gudi
14-03-2014, 15:44
Według mnie te co pokazałeś to za mało
Co najmniej 3 źródła światła powinny być i na pewno mocniejsze i bardziej rozproszone jeśli nie będziesz miał regulacji mocy w lampach to parasolki plus mocniejsze światło i przesówanie wchodzi w gre
takie moje zdanie
Ja mam większy namiot plus statywy i na nich żarówki błyskowe z parasolami (zestaw po taniości ale wydaje)

Merde
14-03-2014, 16:06
Ja mam większy namiot plus statywy i na nich żarówki błyskowe z parasolami (zestaw po taniości ale wydaje)

Po co parasolki jeśli świecisz przez materiał namiotu (który robi za dyfuzor)?

gudi
15-03-2014, 18:20
do rozproszenia światła w małym pomieszczeniu gdzie bawię się namiotem, odbija światło z żarówek błyskowych bo jak zapewne wiesz a na pewno wiesz odbite światło jest słabsze a że w żarówki błyskowe ty wiesz zresztą ty wszystko wiesz nie mają mocy regulowanej także w tym małym pomieszczeniu świecąc na wprost namiotu tymi źarówkami strasznie mocne światło dają, dlatego więc parasolki się przydają

P4B
15-03-2014, 18:33
Ja posiadam namiot giętki z linka na górze - i mogę polecić. Spełnia swoją rolę. Do tego mam też stół bezcieniowy i studyjne lampy błyskowe z softboxami. Efekty są zadowalające. Jednak tak jak napisano 2 lampy to za mało. Jeśli chcesz wejść poważnie w stocki to warto kupić sprzęt od razu w miarę dobry aby go po roku nie wymieniać (finansowo się nie opłaca). Żarówki są tanie ale brak możliwości regulacji mocy trochę zabija kreatywność w zakresie ustawiania ekspozycji, chyba nie warto w to iść, na allegro można kupić lampy błyskowe chyba za mniej niż 200zł sztuka - i tu przynajmniej można określić siłę.

Merde
15-03-2014, 20:14
do rozproszenia światła w małym pomieszczeniu gdzie bawię się namiotem, odbija światło z żarówek błyskowych bo jak zapewne wiesz a na pewno wiesz odbite światło jest słabsze a że w żarówki błyskowe ty wiesz zresztą ty wszystko wiesz nie mają mocy regulowanej także w tym małym pomieszczeniu świecąc na wprost namiotu tymi źarówkami strasznie mocne światło dają, dlatego więc parasolki się przydają

Ja na swoje amatorskie potrzeby błyskam dwiema lampami systemowymi (przydałaby się trzecia, ale nie posiadam) bez żadnych dyfuzorów i wręcz celowo zawężam strumień światła.
Po to, żeby choć częściowo zniwelować efekt "spłaszczenia" obiektu fotografowanego.

Powyżej chodziło ci chyba o to, że żarówki światła stałego nie mają regulowanej mocy?

PS: Te złośliwości to jak mniemam skutek bana sprzed 5 miesięcy?

gudi
16-03-2014, 13:13
Nie miało być tu żadnej złośliwości
Chodzi mi o żarówki błyskowe mam dwie bez regulacji mocy takie z fotocelą lub przez kabel synchro.. uruchamiane
P4B no miałem po taniości w komplecie też nie jestem z nich zadowolony ale są :D

Adamek13
16-03-2014, 15:44
Jednak tak jak napisano 2 lampy to za mało. Jeśli chcesz wejść poważnie w stocki to warto kupić sprzęt od razu w miarę dobry aby go po roku nie wymieniać (finansowo się nie opłaca).

I tu właśnie mam dylemat. Z powodu ograniczonej ilości czasu, zabawa ze stockami na chwilę obecną byłaby typowo hobbystyczna.
Dlatego też nie mogę sobie pozwolić na zakup sprzętu za kilka stówek. Wychodzi na to, że kupując tani namiot + 2 źródła światła bez możliwości regulacji,
ograniczam sobie pole manewru w ustawianiu ekspozycji. Mam jedną lampę systemową ale to chyba nie wiele zmienia.

r_m
16-03-2014, 16:36
Mam jedną lampę systemową ale to chyba nie wiele zmienia.
Dużo zmienia (jeśli możesz w niej ręcznie ustawiać poziom mocy i kąt świecenia-zoom). Jak dodasz drugą lampę błyskową, jakieś ekrany, lusterka, zastawki, to będziesz mieć naprawdę duże możliwości.
Nawet już teraz możesz próbować z jedną lampą i lusterkami/"blendami".

radiki
01-02-2019, 19:59
Ale cena wyrąbana w kosmos ... Też się przymierzam do stołu bezcieniowego zrobionego chyba najlepiej we własnym zakresie. Gdzie i jaką plexi polecacie kupić?

ronaldnuh
16-04-2019, 02:34
Alpins
Moon Shadow 4
Czy mial ktos do czynienia z tym namiotem lub tej firmy?