PDA

Zobacz pełną wersję : 7D Typ naprawy: Goodwill



roth
05-03-2014, 22:52
Witam,

Od pewnego czasu mam 7D. Wraz z aparatem dostałem od poprzedniego właściciela dokumenty z Żytniej na naprawę zasilania (mrugała pusta bateria), czyszczenie matrycy oraz potwierdzenie przebiegu. Sprawdziłem sobie na stronie e-csi numer seryjny i oprócz wymienionej naprawy w tym samym zgłoszeniu znajduje się naprawa Typ naprawy: Goodwill. Co było w 7D naprawiane na tych zasadach?

Pozdrawiam

jotes25
06-03-2014, 09:13
A to nie jest tak, że właśnie ta naprawa zasilania została wykonana jako goodwill? Jeśli masz dokument zakupu, to sprawdzisz czy naprawa była po okresie gwarancji.

tomphoto
06-03-2014, 09:18
To chyba jest tak, że czyszczenie matrycy i sprawdzenie przebiegu zrobili za darmo, czyli good will

roth
06-03-2014, 12:18
Nie jest tak. Wszystkie wymienione czynności znajdują się na osobnym zleceniu i są płatne. Goodwill to osobne zlecenie z innym numerem.

tomphoto
06-03-2014, 14:41
kuli nie mamy...ma ktoś może ?8-)
dzwoń do serwisu będą wiedzieć o co chodzi

Bolek02
06-03-2014, 15:43
goodwill to, nic innego jak wykazanie "dobrej woli producenta " który pokrył koszty naprawy. O szczegółach można się dowiedzieć w Serwisie ale nie przez telefon, bo informacja jest udzielana tylko właścicielowi sprzętu.

roth
06-03-2014, 17:08
co goodwill oznacza zdaje sobie sprawę jak również z tego, że nie zostanie mi udzielona odpowiedź telefoniczna ani pisemna (na rachunku widnieje nazwisko poprzedniego właściciela). Bardziej chodzi mi o jakie usterki canon usuwal w ramach goodwill w 7D. W 5D było to opadające lustro

Bolek02
06-03-2014, 17:45
co goodwill oznacza zdaje sobie sprawę jak również z tego, że nie zostanie mi udzielona odpowiedź telefoniczna ani pisemna (na rachunku widnieje nazwisko poprzedniego właściciela). Bardziej chodzi mi o jakie usterki canon usuwal w ramach goodwill w 7D. W 5D było to opadające lustro

To może poproś poprzedniego właściciela żeby podarował Ci wycenę naprawy, która otrzymał od Serwisu :)
Jak wymieniałem lustro w 5D na koszt producenta w ramach właśnie takiej gwarancji, to dostałem szczegółowa specyfikację.
Na wykazie nie było jedynie kosztów części i naprawy z oczywistego powodu.

schabu
07-03-2014, 10:12
zadzwoń do poprzedniego właściciela, może Ci powie. tak wyjdzie najszybciej.