PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kółeczkiem przysłony - Canon 7d



krwawa-marchef
28-02-2014, 16:05
Dzień dobry,

mam Canona 7d i problem z kółeczkiem do zmiany przysłony. Aparat był serwisowany na Żytniej w sierpniu ubiegłego roku, wymieniona została cała elektronika i migawka, wszystko działało. Ale od kilku dni mam problem ze zmianą przysłony. Problem występuje przy każdym trybie fotografowania. Nie jest to wina obiektywu, próbowałam na trzech różnych, przysłona nadal się nie zmienia. Obiektywy są sprawne i testowane również na innych body.

Samo kółko z kolei też wydaje się być sprawne, bo wszystkie inne funkcje w aparacie, które wymagają jego użycia, śmigają jak trzeba. Blokada też jest wyłączona. No a przysłona jak się nie zmieniała, tak się nie zmienia. Czasami, gdy podłączę lampę, coś tam drgnie, ale to chyba bardziej dzieło przypadku.

Serwis daje gwarancję po naprawie na sześć miesięcy, które właśnie minęły. I teraz nie bardzo wiem, czy oddawać go znów do serwisu (koszta) czy może istnieje jakieś prostsze rozwiązanie? Czy miał ktoś z Was podobny problem? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki.

Zmienianie przysłony w menu jest upierdliwe :)

jotes25
28-02-2014, 16:24
Oczywiście można się zastanawiać czy i co zmieniłaś w konfiguracji aparatu, możliwości jest pewnie kilka. Najprościej będzie po prostu przywrócić mu ustawienia fabryczne? Jeśli to nie pomoże, to wtedy serwis.

bajker83
28-02-2014, 17:06
dodatkowo proponuje przeczyścić styki i wgrać nowego softa

krwawa-marchef
03-03-2014, 23:03
@jotes25: dziękuję za radę. niestety, nie pomogło:(

nadal: przysłona reaguje jak chce. przy czym częściej nie chce.

@bajker: nigdy nie wgrywałam nowego softu, aż tak techniczna nie jestem. ale może spróbuję, dzięki za radę.

adam1004a
04-03-2014, 00:03
może koło nastaw się ślizga. miałem tak w 40d. jak jesteś w menu i kręcisz kółkiem to opcje przeskakują gładko, czy coś haczy, idzie nierównomiernie. jak trafiłem to pooglądaj filmy o czyszczeniu spustu w 40d i itp. u mnie pomogło na spust i na to kółko. czyści się alkoholem izopropylowym - koszt 5zł