PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 50D a nagrywanie ??



robiwielki
26-02-2014, 23:22
Hej,
Ostatnio ściągnąłem program „EOS Camera Movie Record”, który można z np. Canon 50D nagrać filmik. Ale jest jakiś problem z ustawieniami do nagrywa tylko filmuj kilka sekund a tak naprawdę jest kilka minut. Nie wiem, w czym jest problem. I dlatego zainstalowałem z płyty Canona „EOS Utility” i tam jest wszystko ok tylko ze nie mam aktywny przycisk zagrywania. Nagrywam wszystko na aparat i wszystko jest a jak podłączam aparat do komputera to nie chce nagrać programem „„EOS Utility”, dlatego proszę o pomoc.

http://www.fotoszok.pl/show.php/1925024_video.jpg.html

bajker83
27-02-2014, 11:07
nie łatwiej będzie zainstalować magiczną latarnie
Magic Lantern | Downloads (http://www.magiclantern.fm/download)

robiwielki
27-02-2014, 16:18
Mam zainstalowane ze stronki "Magic Lantern | Downloads" dla aparatu 50D i dalej jest nie aktywny przycisk nagrywania, cie wiem o co chodzi ?

Element7th
27-02-2014, 16:24
Nagrywanie uruchamiasz z poziomu aparatu, w menu ML musisz uruchomić funkcję nagrywania.

robiwielki
27-02-2014, 18:30
jak jest podłączony aparat do komputera to nie można włączyć nagrywania w aparacie, a jak jest kabel odłączony od komputera to można. Ale ja chcę nagrać filmik na komputerze za pośrednictwem kabla i się nie da. Ale za to się da nagrać kilku sekundowe programem „EOS Camera Movie Record” ale jak ja kręcę filmik 1 minutowy to nagrywa 6 sekund.

A za to program „EOS Utility” robi zdjęcia na z pozycji komputera nic przy aparacie to czemu nagrywanie jest nieaktywne z pozycji komputera.

RobertON
27-02-2014, 19:36
Sprawdziłem, jest tak jak napisałeś w EOS 50D.

Film jest nagrywany z poziomu Magic Lantern.
Natomiast Eos Utility "komunikuje" się z softem aparatu, a nie z ML.
Tak więc nagrywanie filmów z poziomu Eos Utility za pomocą ML raczej się nie uda.

Dużą wiedzę na temat ML mają koledzy Fotopstryczek i kostek-brasil, skieruj do nich pytanie na priva, to pewnie coś Ci więcej odpowiedzą.

robiwielki
27-02-2014, 20:22
ok, dzięki wielkie za odpowiedz po w końcu ktoś ma taki problem jak ja.