PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Fotokurier - 20D do E500



Paprochwbody
17-03-2006, 15:31
Witam koleżanki i kolegów. Nie chcę wzniecać tematu: Jakość testów w Fotokurierze, jednak nie mogę się powstrzymać widząc jeden szczegół przy okazji porównania 20D i E500. Jest tam obrazek prezentujący wysokość szumów m. in w DSLR Canona. Zaskakuje informacja, że 5D szumi w całym zakresie bardziej od "dwudziestki" a w wielu wyższych czułościach bardziej od 350D. Żyję w przeświadczeniu powszechnej manipulacji.
Pozostaje chyba polegać tylko na własnych wrażeniach organoleptycznych ze zdjęć...
Proszę jeszcze raz: nie oskarżajcie mnie o nową batalię. Musiałem przelać gdzieś żale;-)

KuchateK
17-03-2006, 15:34
Nie kupuj papierowego barachla na zaden temat (no moze poza takimi z ladnymi zdjeciami plci pieknej ;)). Bedziesz mial wiecej na zabawki i nerwow sobie nie bedziesz szarpal.

Chyba ze sobie wyrobisz odruch reagowania na takie bzdury smiechem... Wtedy to nawet niezla rozrywka :mrgreen:

Tomasz Urbanowicz
17-03-2006, 15:40
No właśnie - to które czasopismo jest obecnie w miarę obiektywne?

kami74
17-03-2006, 15:43
No właśnie - to które czasopismo jest obecnie w miarę obiektywne?
www.google.com :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gietrzy
17-03-2006, 15:47
Witam koleżanki i kolegów.
Witam :)

Kolejny flejmik :mrgreen: -> Jes, jes, jes
czekamy na Jarka...

stdanielo
17-03-2006, 23:35
No właśnie - to które czasopismo jest obecnie w miarę obiektywne?

http://canon-board.info

:)

Jac
18-03-2006, 01:07
Obiektywne sa czasopisma ktore nie robia testow sprzetu a zajmuja sie zawartoscia kadru ;-) i te jako jedyne nalezy czytac pomijajac strony z mini testami :-)

stdanielo
18-03-2006, 01:16
Obiektywne sa czasopisma ktore nie robia testow sprzetu a zajmuja sie zawartoscia kadru ;-) i te jako jedyne nalezy czytac pomijajac strony z mini testami :-)

Tak można powiedzieć o Pozytywie, ale zaczęła mnie drażnić maniera zdjęć tam prezentowanych. Całe szczęście pozostaje jeszcze internet.

Jac
18-03-2006, 01:22
Tak można powiedzieć o Pozytywie, ale zaczęła mnie drażnić maniera zdjęć tam prezentowanych. Całe szczęście pozostaje jeszcze internet.

a mi sie podoba ;-), natomiast co do internetu to jest to dobre narzedzie jesli ma sie pewne podstawy wiedzy fotograficznej... poczatkujacy powinnie jednak zaczynac od czasopism, tak aby ktos za nich na poczatek zrobil selekcje i pokazal im Co jeste 'trendy' a co jest 'passe', plus kilka nazwisk, reportazy... inaczej ludzie beda sie wzorowac na plfoto :/

a co do wyboru pisma to polecam lekture http://canon-board.info/showthread.php?t=1828

Pawel Woo
18-03-2006, 14:12
Sami oceńcie.
Polecam też test D30 :)

Nie jestem do końca fanem Canona - poprzenio używałem systemu Minolty - ale to totalne bzdury.

Tomasz1972
18-03-2006, 14:17
To jest nas dwóch , którzy zmienili system z minolty na canona :-)
A wątek o FK i porównaniu D20 - AE500 jest tutaj :
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=9462

akustyk
18-03-2006, 14:31
To jest nas dwóch , którzy zmienili system z minolty na canona :-)
A wątek o FK i porównaniu D20 - AE500 jest tutaj :
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=9462
system to nie, ale zanim kupilem 10D mialem przez ponad rok Minolte D7i. bardzo fajny aparat :)

Madroz
18-03-2006, 14:32
FK to maniacy Nikona, test porównujący 300D, D70 i Pentaxa ist, ze dwa lata temu to był szczyt nienawiści do Canona. Zresztą czytelnicy w listach do FK wyrazili oburzenie na ten temat.

Vitez
18-03-2006, 14:51
Sami oceńcie.
Polecam też test D30 :)

A po co taka staroc testowac? :shock:

Oczywiscie pomyliles z 30D ... ostrozniej :p

kami74
18-03-2006, 21:38
No to i ja coś dopisze bo dzisiaj przejrzałem FK w EMPIku. Ostatnie zadanie tekstu brzmiało mniej więcej tak: 20D to stara konstrukcja i powinien z kretesem przegrać walke o klienta np. z NIKONEM D200 , ale nieracjonalne przywiązanie polskiego klienta do marki Canon może znów zwyciężyć Przypominam ,że to był test 20D vs Oly E500 więc po co wtręt o D200 ? Cóż poprostu przypadek ;)
Aha 20D zwycieżył nieznacznie w teście ale było baardzo mocno podkreślane, że tylko o włos wygrał z totalnie amatroską lustrzanką Olympusa

JSK
20-03-2006, 08:24
Problem tkwi w agresywnym marketingu Nikona. Po prostu zbyt dużo naprodukowali, a towar nie chce się sprzedawać. Ot co!

Jac
20-03-2006, 08:51
Problem tkwi w agresywnym marketingu Nikona. Po prostu zbyt dużo naprodukowali, a towar nie chce się sprzedawać. Ot co!
ostatnio czytalem wprost przeciwne informacje, zwiekszenie zysku i sprzedazy, i nie byly to materialy Nikona wiec napisz prosze skad masz takie info?.

chomsky
20-03-2006, 08:53
Jestescie gorsi od Fotokuriera! Co nie wydaje sie byc mozliwe na tym forum. Dwie strony i nic, nic konkretnego o porownaniu 20D do E500. Nalezaloby sie odniesc do testu, sposobu przeprowadzenia, metodyki, no i oczywiscie wnioskow. A tu tylko placz jaki ten Fotokurier do kitu bo lubi Nikona.
Czesc,Ch.

kami74
20-03-2006, 09:26
Chomsky, pewnie dlatego że większośc tak jak ja nie czytała całego testu wnikliwie tylko "przerzucała w empiku". Zdanie ktore zacytowałem dla mnie jasno pokazuje hmm... tendencje tego pisma. Bo konkluzja jest taka, przynajmnie ja to tak odebrałem: 20D jest nieznacznie lapszy od totalnie amatorskiego E500, ale tak naprawde oba sa do ****, bo The best jest Nikon D200.

Piotr Milecki
20-03-2006, 23:03
Problem tkwi w agresywnym marketingu Nikona. Po prostu zbyt dużo naprodukowali, a towar nie chce się sprzedawać. Ot co!

Jak zwykle to wyjasnia wszystkie kwestie i usprawiedliwia kazdy wynik testu :mrgreen: 20D Wypadl tylko odrobine lepiej od Olego - wszystkiemu winny marketing Nikona! Jestem pod wrazeniem tego stwierdzenia. Oby tak dalej kolezanki i koledzy.

kami74
20-03-2006, 23:09
Jak zwykle to wyjasnia wszystkie kwestie i usprawiedliwia kazdy wynik testu :mrgreen: 20D Wypadl tylko odrobine lepiej od Olego - wszystkiemu winny marketing Nikona! Jestem pod wrazeniem tego stwierdzenia. Oby tak dalej kolezanki i koledzy.
Nie wiem czy marketing Nikona czy preferencje redaktorów, ale dla mnie wyżej cytowany wtręt jest ewidentny.

Jac
20-03-2006, 23:11
Jak zwykle to wyjasnia wszystkie kwestie i usprawiedliwia kazdy wynik testu :mrgreen: 20D Wypadl tylko odrobine lepiej od Olego - wszystkiemu winny marketing Nikona! Jestem pod wrazeniem tego stwierdzenia. Oby tak dalej kolezanki i koledzy.
Dlaczego wypowiedz JSK traktujesz jak glos prawie 5k uzytkownikow forum?

Driver
21-03-2006, 00:19
Szczerze przyznam że nie rozumiem tego wątku. I o co to bicie piany. Czy dlatego że jakaś tam gazeta napisała że 20D jest prawie taki sam jak E-500 od razu oznacza że wszystkie wasze 20-stki stały się gorsze ?

akustyk
21-03-2006, 00:24
ja za Driverem. niech sobie Fotokurier smoli jakie tam bzdury im wygodnie. nie pierwsze to i nie ostatnie pismo, ktore "drukuje wyniki".

tak nawiasem mowiac, to zwolennikom recenzji polecam obejrzec recenzje Oly E-330 na dpreview. pierwszy raz widze, zeby Askey tak bez ogrodek pojechal po czyms

Pawel Woo
21-03-2006, 14:02
Szczerze przyznam że nie rozumiem tego wątku. I o co to bicie piany. Czy dlatego że jakaś tam gazeta napisała że 20D jest prawie taki sam jak E-500 od razu oznacza że wszystkie wasze 20-stki stały się gorsze ?
Nie :) nie o to chodzi.
Ale
1. Takie teksty obrażają moją inteligencję :)
2. Musiałem znajomemmu tłumaczyć dwie godziny, że:
- taki test to nie wyrocznia i najlepiej przetestować samemu,
- to co można uzyskać za pomocą jednego i drugiego body przekracza prawdopodobnie i jego i moje umiejętności robienia zdjęć,
- dużo lepsze porównania body osiąga się stosując do testów optykę, która nie jest ogranicznikiem jakości.
Dla mnie to nie polemika ze stwierdzeniem, że Nikon lepszy od Canona, tylko o ETYCE tego Kto wciska masom kit (nie szkło kitowe :) )

chomsky
21-03-2006, 16:38
Az se przeczytam w Empiku ten test. Musze zobaczyc co Was tak rozezlilo bo sami nie jestescie (w stresie) wstanie tego wyartykulowac.
czesc.ch.