PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka ip 7250 nie pobiera papieru



manfred1
09-02-2014, 20:40
Witam serdecznie moja nowa drukarka Canon ip 7250 nie pobiera papieru. Tzn zwykły papier drukuje bez problemu. Ale jeśli chcę wydrukować zdjęcie A4 i wsadzę sam papier fotograficzny glossy 1-5 szt. to drukarka nie jest w stanie pobrać papier. Wyskakuje komunikat że brak papieru w kasecie. Natomiast jak włożę do kasety ok 30 szt. to wtedy parę razy mi się udało że drukarka pobrała papier do drukowania. Przecież nie będę zawsze miał tyle kartek papieru fotograficznego. Zastąpiłem papier fotograficzny zwykłymi kartkami . Na sam wierzch położyłem jedną kartkę papieru fotograficznego. Wtedy drukarka pobiera papier fotograficzny ale wraz z tą kartką pobiera również te zwykłe kartki i wydruk idzie do kosza. Dodatkowo na płycie dvd gdy drukuje nadruk widoczne są pasy 5 pasów tak jakby rolki mocno dociskały płytę. Drukarka ma niecałe dwa tygodnie ale nerwów zjadła mi jak bym miał ją wieki.

Dodatkowo w ustawieniach mam przesunięcie wydruku względem płyty i nie wiem jak to wyrównać

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/n5iyypj)

manfred1
10-02-2014, 06:01
Czyli rozumiem że pozostaje mi tylko odesłanie do serwisu.

Wysłane listem poleconym

czornyj
10-02-2014, 07:53
Tak kontrolnie, bo nie znam iP7250 - wsadziłeś papier do dolnej kasety? Czemu nie drukujesz z górnego podajnika?

manfred1
10-02-2014, 08:29
Czornyj górny podajnik jest na mniejszy papier. Dlatego A4 wkładam do dolnego podajnika który jest chyba dla niego. To jest moja pierwsza drukarka może się nie znam ale tak to wygląda.

Dolna szuflada: A4, A5, B5, Letter, Legal, koperty (format DL lub Commercial 10), 20 x 25 cm
Górna szuflada: 10 x 15 cm, 13 x18 cm
A możesz mi powiedzieć dlaczego na płycie mam to przesunięcie. Nie mam zielonego pojęcia gdzie to wyregulować.

andre1978
10-02-2014, 09:56
A możesz mi powiedzieć dlaczego na płycie mam to przesunięcie. Nie mam zielonego pojęcia gdzie to wyregulować.

Ten typ tak ma, było to już tu kilka razy wałkowane. Pozostaje jedynie inne oprogramowanie niż te dołączone przez producenta.

manfred1
10-02-2014, 10:02
Sorry a możesz wskazać mi link albo jaką wskazówkę. Rozumiem że mam zainstalować tylko i wyłącznie sterowniki do drukarki. Ale tak na dobrą sprawę ja mam tylko sterowniki zainstalowane a drukuje poprzez windosowy program.

andre1978
10-02-2014, 10:57
Wątek z MG6350, no może źle zrobiłem ale sprowadził IP i MG do jednego poziomu, na mojej 6150 też na próbnym wydruku były babole i póki co odpuściłem.