PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlacz w 5D Mk3



EKIA
09-02-2014, 11:56
Witam

Kilka dni temu kupiłem Mk3 ( szkło 24-70 2.8 L), wspaniała maszyna, ale mam wątpliwości co do kolorystyki obrazu wyświetlanego przez wyświetlacz: kolor niebieski, a w szczególności kolor nieba, ma wyraźny fioletowy odcień. Nie wiem czy Mk3 tak ma, czy to usterka akurat tego egzemplarza... Dodam, że po wrzuceniu na kompa, kolory wyglądają na moje oko poprawnie, a porównuję je również do tego co uzyskuję z 30D, z którego się przesiadłem na 5-tkę.

Czy ktoś miał podobny dylemat?

Pozdrawiam

Mikol
09-02-2014, 21:14
A monitor jest skalibrowany?

Matsil
09-02-2014, 21:44
U mnie na 50D, 5DII i 5DIII wszystko wygląda tak samo. Kolory bardzo porównywalne. W sumie to nie wiem jak porównujesz jakość wyświetlacza 30D do 5DIII, dzieli je przepaść.

obcy21
09-02-2014, 22:03
a po co porównywać kolory na wyświetlaczu? ocenić ostrość, kadr i z bańki :)

EKIA
09-02-2014, 23:11
U mnie na 50D, 5DII i 5DIII wszystko wygląda tak samo. Kolory bardzo porównywalne. W sumie to nie wiem jak porównujesz jakość wyświetlacza 30D do 5DIII, dzieli je przepaść.

Tak, ale chodzi mi tylko o ten mocny nienaturalny, fioletowy zafarb w 5D. W 30D tego nie było.

--- Kolejny post ---


a po co porównywać kolory na wyświetlaczu? ocenić ostrość, kadr i z bańki :)

No niby trochę racja, ale jednak za takie pieniądze oczekuję właściwego działania również i wyświetlacza.

Matsil
10-02-2014, 12:11
a po co porównywać kolory na wyświetlaczu? ocenić ostrość, kadr i z bańki :)
A chociażby po to, żeby dobrze dobrać tepmeraturę barwową w programie K. Ja to wykorzystuję.


Tak, ale chodzi mi tylko o ten mocny nienaturalny, fioletowy zafarb w 5D. W 30D tego nie było.

Nie zauważyłem jakiegoś nienaturalnego zafarbu. Najlepiej porównaj z inną 5-ką. Kolory w 30D były takie raczej wyblakłe, w 5DIII są o wiele bardziej nasycone, może stąd masz takie odczucie.

EKIA
10-02-2014, 17:11
A chociażby po to, żeby dobrze dobrać tepmeraturę barwową w programie K. Ja to wykorzystuję.


Nie zauważyłem jakiegoś nienaturalnego zafarbu. Najlepiej porównaj z inną 5-ką. Kolory w 30D były takie raczej wyblakłe, w 5DIII są o wiele bardziej nasycone, może stąd masz takie odczucie.

Być może, szczerze mówiąc mam nadzieję, że tak właśnie jest ...

pawel1178
11-02-2014, 12:17
Jedynie porównać z innym 5D dla mnie to będzie słuszny krok, być może tylko Ci się wydaje że jest tak a powinno być inaczej