PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Canon 60D



dymeekk
02-02-2014, 16:17
Mam wątpliwości co do zakupu Canon 60D
Potrzebuje lustro do szkoły na zajęcia (fototechnik) i mam pytanie czy Canon 60D się sprawdzi na 4lata?
Rozumiem że body to nie wszystko bo obiektyw ale to już odrębny temat.
Chodzi mi o sam aparat. Co myślicie? Po 4 latach będę mógł powiedzieć, że był warty swojej ceny?
Z góry dzięki :P i prosze o konkretne odpowiedzi :P

salas
02-02-2014, 16:38
Nikt Ci na to nie odpowie, możesz trafić sztukę, która padnie po jednym dniu, po miesiącu, po roku czy po 5 latach.
Zapytaj może wróżki czy Twoje przyszłe 60d wytrzyma 4lata bezawaryjnie.

krzyssp
02-02-2014, 16:39
Polecam na początek zapoznać się z budową forum, i zakładać wątki w odpowiednich działach :) Mam 60D, fajny aparat, ma dobry AF i jest wygodny w obsłudze (drugi ekranik, dwa kółka). Z wad to ma obudowę z tworzyw sztucznych i nie ma mikroregulacji. Czy Ci wystarczy, czy wolisz coś innego, musisz odpowiedzieć sobie sam, mnie nie przekonała awaryjność Nikona, no i do Canona miałem trochę akcesoriów z domu. W zdjęciach pewnie nie zauważysz różnicy cokolwiek z półki podobnej do 60D weźmiesz, polecam samemu ocenić z czego Ci się wygodniej korzysta.

@up wypowiedź dość bez sensu, gdyż Canon mam raczej niezłą kontrolę jakości i szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem o 60D padającym po jednym dniu, ba, w ogóle nie przypominam sobie jakiegokolwiek wątku o absolutnym padnięciu sześdziesiątki, choć pewne awarie oczywiście się niektórym zdarzały.

dymeekk
02-02-2014, 18:03
up dzięki ci bardzo za odpowiedź :P
up up serio chyba mojego pytania nie zrozumiałeś :>

EOS_1DX
02-02-2014, 18:05
mam pytanie czy Canon 60D się sprawdzi na 4lata?
Tak zdecydowanie sprawdzi się. Wszystko zależy do jakich celów będziesz go używał i z jakimi obiektywami czy szeroki kąt, długie ogniskowe, portret studio a może sport reporterka?

bo w cenie nowego 60D można kupić używaną pełną klatkę.



Rozumiem że body to nie wszystko bo obiektyw ale to już odrębny temat.
Obiektywy są o wiele ważniejsze od body, czy to będzie canon 70D czy 40D czy nawet 20D nie odczujesz większej różnicy w jakości obrazka, a od 40D w ergonomii nie ma większych zmian. Dopłacasz kilka tysięcy, a nie widać różnicy na zdjęciach. Za 4 lata tego 70D i tak sprzedasz za max 1000zł w idealnym stanie, czyli strata jakichś 3000zł

A głupia przesiadka z kita na 50 1.4 dopłacasz 1400zł i masz ogromną różnicę w jakości obrazka. A za 4 lata sprzedasz tego 50mm 1.4 ze stratą 30% wartości.

salas
02-02-2014, 18:22
wszędzie się trafiają wadliwe sztuki, sam tego doświadczyłem, dostałem nówkę z jakimś błędem i musiałem odsyłać - mowa o 60d.
Jeśli nie chodzi o to czy wytrzyma czy nie wytrzyma 4lata, to na pewno jest wart pieniędzy za jakie jest obecnie dostępny.
Jedna z lepszych propozycji.

kudi145
02-02-2014, 19:28
Idź do sklepu weź do łapy 60D i 7D, zobacz które body Ci pasuje:-D Ja miałem ten dylemat ale ostatecznie wybrałem 60 ze względu na uchylny ekran co w wielu sytuacjach jest bardzo wygodne a po dokupienia grippa jest już komfort nawet z ciężkim szkłem Canona L, choć przyznać muszę że 7D przykleja się do dłoni, ale wyboru nie żałuję. Ja często robię zdjęcia makro i używam aparat do astrofotografii, cokolwiek wybierzesz będzie dobrze, na Twoim miejscu bardziej bym się skupił na szkle niż na zastanowieniu się które body będzie lepsze.
Pozdrawiam Rafał

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Adam71
02-02-2014, 20:16
Możesz go spoko brać. Jest nawet Made in Japan ;-)

zdebik
09-02-2014, 15:37
60d jest jak mowi Pani Basia git majonez heheh.

pawel1178
11-02-2014, 12:21
Również miałem dylemat pomiędzy 60D a 600D :) wybrałem 60D o klasę wyżej jak to piszą hehe :) i nie żałuje :) fajnie leży w łapie, no i ma swoje możliwości do tego drugi lcd dzięki któremu bateria znacznie dłużej wytrzymuje, w moim przypadku różnica jest kolosalna pomiędzy wytrzymałością aku w 550D a 60D może i pojemnościowo również robi różnice ale nie aż tak napewno :D

pr83
11-02-2014, 14:39
Mam w domu 600D i 60D (600D żony) i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że 60D jest znacznie wygodniejszy. Nawet żona jak idzie zdjęcia robić to zawsze woli wziąć 60tke bo lepiej jej w ręce leży (mimo że żona to waga lekko pół śmieszna i ma małe łapki). 60D na pewno Ci starczy na lata.

Bolek02
11-02-2014, 18:51
60D to dobry wybór nawet dla zaawansowanego amatora. W segmencie cropów Canona lepszy jest jedynie 7D :)
Nie stresuj się, że się zepsuje, bo to raczej mało prawdopodobne. Jak się uprzesz i go zatopisz, to jest taka możliwość a inaczej raczej nie.

salas
11-02-2014, 19:11
60D to dobry wybór nawet dla zaawansowanego amatora. W segmencie cropów Canona lepszy jest jedynie 7D :)
Nie stresuj się, że się zepsuje, bo to raczej mało prawdopodobne. Jak się uprzesz i go zatopisz, to jest taka możliwość a inaczej raczej nie.

no i 70d :D

haze
11-02-2014, 22:01
no i 70d
A co z 1DmarkIV? :D też crop ;)

cobalt
12-02-2014, 08:48
Mam wątpliwości co do zakupu Canon 60D
Potrzebuje lustro do szkoły na zajęcia (fototechnik) i mam pytanie czy Canon 60D się sprawdzi na 4lata?
Rozumiem że body to nie wszystko bo obiektyw ale to już odrębny temat.
Chodzi mi o sam aparat. Co myślicie? Po 4 latach będę mógł powiedzieć, że był warty swojej ceny?
Z góry dzięki :P i prosze o konkretne odpowiedzi :P
Jak sam korpus, to szukaj używanego Canona 7D z małym przebiegiem. To typowy aparat dla reportera, uszczelniony, szybki i z dobrym AF. Zaraz usłyszysz, że to szumoza. Nie jest tak źle jak piszą "teoretycy" i szum nie będzie większy niż w 60D. Może układać się w innych kolorkach i mieć inny stosunek szum kolorowy i monochromatyczny. Do ISO 3200 będzie OK.
Sam szukam dobrego body.