PDA

Zobacz pełną wersję : Perfect Effects 8



zysk
28-01-2014, 23:50
Perfect Effects 8 , z tematu (http://www.canon-board.info/software-14/tylko-dzis-94395/) .
Program do obróbki fotografii.Jako niepoprawny eksperymentator ,ściągnąłem korzystając z darmowej oferty.
Pierwsze wrażenie:kobyła.Drugie:rakieta w szybkości pracy toto nie jest nawet z 12 RAM.
Po półgodzinnym grzebalnictwie:pytanie ? czy ten program może zastąpić mi(choć to się dopiero okaże)dotychczasowe:
photofiltre,LR,Biblie 5 Pro,Tintii i inne?
Pierwsza z funkcji ,która mnie ujęła to gradient koloru.
IMHO
Zawodowcom pewnie się nie przyda ,ale amatorom jak ja ,może ułatwić życie,czyli upiększanie fotek na jeszcze piękniejsze :mrgreen: ,
co najbliższa przyszłość pokaże.

manfred1
29-01-2014, 12:15
Ja to już odinstalowałem masakra jakaś Mój żółw jest szybszy niż ten program.

Bangi
29-01-2014, 18:00
Zdjącia trzeba robić tak, by nic nie poprawiać !!! 8-)

manfred1
29-01-2014, 18:13
Powiedział co wiedział

Kuba1
29-01-2014, 18:39
Ja to już odinstalowałem masakra jakaś Mój żółw jest szybszy niż ten program.
Panowie, ten program jest mega-pamięciożerny - zamula na kompach z mniejszą ilością RAM, gdzie jest tzw. plik stronnicowania, bo wykorzystuje całą pamięć RAM i ostro korzysta z pliku stronnicowania, czyli z twardego dysku jako pamięci RAM, co odczuwamy jako zamulanie. A kiedy plik jest wyłączony, dostajemy komunikat o konieczności wyłączenia programu z powodu zużycia zbyt dużej ilości RAM (Win7). Rada jest jedna - działać na mniejszych plikach, lub na 8-bitowych obrazach. Oczywiście to są półśrodki - najlepiej mieć 16GB+ RAM'u.
Komputer do zdjęć (i do wszelkich zasobożernych działań), generalnie powinien mieć wyłączony plik wymiany, bo to go zawsze będzie spowalniać, nawet kiedy RAM'u jest zapas. Korzystam z całego pakietu OnOne od lat i to zawsze były wtyczki na mocne maszyny, ale odwdzięczają się niezłymi presetami, szczególnie kiedy nie wie się, jak dany efekt uzyskać bezpośrednio w PS. Ten, kto korzysta z ACR, może otwierać w PS RAW'y o 2x mniejszej rozdzielczości - to pomaga na przyśpieszenie pracy na kompach z mała ilością RAM (8-12GB). Co do pliku wymiany, to już w maszynach z 4GB RAM można go całkiem wyłączyć, tylko trzeba się liczyć z crash'ami w przypadku używania zasobożernych softów. Ze znanych mi programów do foto, OnOne jest zdecydowanie najbardziej wymagający od komputera.
Gzwlijasdfl;kjbgv;DF.KBJ ;)

Mirosuaw
29-01-2014, 19:36
Pobrałem, zainstalowałem, spróbowałem programu, kolejną czynnością będzie odinstalowanie ;)
Zamula, nie da się normalnie na nim pracować.

Bangi
29-01-2014, 21:41
Pamięć zżera masakrycznie - potwierdzam.
Mam 8 GB RAM-u i wyłączony plik stronicowania, nigdy mi nie zawołał komp, że jest problem a przy zabawie z tym czymś już tak i to dość szybko.

Kuba1
29-01-2014, 21:47
Pamięć zżera masakrycznie - potwierdzam.
Mam 8 GB RAM-u i wyłączony plik stronicowania, nigdy mi nie zawołał komp, że jest problem a przy zabawie z tym czymś już tak i to dość szybko.No więc mnie woła przy 16 GB, że jak zaraz nie przestanę, to sam go wyłączy. Wystarczy, że nałożę z 8 efektów w stacku. Inna sprawa, że np. w NIK'u jeszcze chyba nigdy nie użyłem więcej niż 3 jednocześnie.