PDA

Zobacz pełną wersję : Czym konwertowac filmy avi z S1 do mpeg lub divx'a?



darwicki
14-03-2006, 22:12
Jakim programem moge skonwertowac filmy z S1 z avi na mpeg lub divx??

yogi-bear
14-03-2006, 23:09
VirtualDub + kodeki ... darmowe i bardzo wygodne!

Qbexus
17-03-2006, 19:30
Na mpeg najlepiej Tmpeg

sid
09-02-2011, 13:20
Ja gorąco (!) polecam software Freemake video converter:
http://www.freemake.com/free_video_converter/

Wiele lat szukałem czegoś tak skutecznego, przyjaznego w obsłudze i dającego dobrą jakość i nie znalazłem nawet wśród programów płatnych. A tu proszę, darmowy, malutki programik.

Z ciekawostek nadmienię tylko, że obsługuje technologię Nvidia CUDA, czyli wykorzystuje moc obliczeniową karty graficznej do kompresji filmów, pozwala na prostą liniową obróbkę wideo, czyli wycinanie klatek i łączenie kilku filmów w jeden, oraz pozwala również tworzyć proste pokazy slajdów z podkładem muzycznym w jakości HD i FullHD.

Dla mnie to jedno z większych odkryć softwareowch ostatniego czasu.

Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 4.

adamG
01-07-2012, 17:03
Ja polecam MPEG Streamclip bardzo dobry program. Świetnie przerabia pliki video.

grzbiet
01-07-2012, 18:57
Sid, czy wykonanym za pomocą tego Freemake video converter slideshow można zawiesić na youtube bez narażania się na utratę domu? Bo w licencji jedno zdanie na ten temat cyt.

You may:
1. Install and use the Product free of charge for personal, educational (non-profit) use. In these cases, you are granted the right to use and to make an unlimited number of copies of this software.
A sam program fajny...

kerami82
02-07-2012, 09:52
TMPGEnc - dość prosty i wydajny

Jago
05-07-2012, 11:09
Ja gorąco (!) polecam software Freemake video converter:
http://www.freemake.com/free_video_converter/

Wiele lat szukałem czegoś tak skutecznego, przyjaznego w obsłudze i dającego dobrą jakość i nie znalazłem nawet wśród programów płatnych. A tu proszę, darmowy, malutki programik.

Z ciekawostek nadmienię tylko, że obsługuje technologię Nvidia CUDA, czyli wykorzystuje moc obliczeniową karty graficznej do kompresji filmów, pozwala na prostą liniową obróbkę wideo, czyli wycinanie klatek i łączenie kilku filmów w jeden, oraz pozwala również tworzyć proste pokazy slajdów z podkładem muzycznym w jakości HD i FullHD.

Dla mnie to jedno z większych odkryć softwareowch ostatniego czasu.

Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 4.

Także polecam ten programik.
Co prawda ma on bardzo skromne możliwości co do obróbki wideo (to samo można zrobić już na etapie samej kamery, tj przycięcia, przejścia) jak i samego pokazu slajdów (tylko funkcja panoramowania) - jednak ma też wiele zalet.
Należą do nich:
- bardzo dużo opcji przetworzenia materiału wejściowego na inne formaty i nośniki
- bardzo dobre kodeki w przypadku eksportowania filmów na You Tube. Osobiście polecam szybciej skonwertować film w tym programie na MP4 a później przesłać go przez samo You Tube - nie wiem czemu, ale zdając się na konwersję przez You Tube film ma później gorszą jakość (podejrzewam, że ten kanał ma ciut "gorsze" kodeki niż sam program)
- zastosowanie tego programu wymaga aktualizacji starszych kart graficznych (sam proces jest bardzo prosty, tzn program samemu rozpoznaje jaką masz kartę graficzną i przekierowuje później na stronę do aktualizacji - wystarczy wpisać tylko model karty). W przypadku mojego lapka aktualizacja odniosła pozytywny skutek, tzn znacząco poprawiły się kolory na monitorku
- program działa naprawdę szybko w przypadku posiadania w miarę silnego procka i karty z serii GeeForce (najlepiej jakiś wyższy model)

Z wymienionych powodów go polecam - na jego korzyść przemawia także fakt, że jest on za darmo.

Przypomniała mi się też jedna wada: eksportując za pomocą tego programu film na You Tube można przekazać plik o długości tylko do 15 minut. Pomimo rozszerzenia na samym koncie w kanale You Tube możliwości przesyłania filmów o dłuższym czasie trwania, program Freemake Video Converter ma w ustawieniach domyślnie zapisany maksymalny czas 15 minut - jak ktoś montuje filmy dłuższe, to za pomocą tego softu po prostu nie da się go wyeksportować na jutube.