PDA

Zobacz pełną wersję : EOS300D: Koszt naprawy ("Error 99") + czy ta karta pamięci pasuje do tego aparatu?



Słowik
25-01-2014, 19:36
Dobrych parę lat temu kupiłem używany aparat Canon 300D na fali fascynacji fotografią. Potem mój entuzjazm trochę przygasł, aparat pożyczyła więc ode mnie na długi czas młodsza siostra. Teraz na nowo chcę zacząć z niego korzystać, problem mam z dwoma rzeczami:

1) Przy robieniu zdjęć na ekranie pojawia się "Err 99". Ile kosztuje w dzisiejszych czasach naprawa? Czy w ogóle ktoś naprawia jeszcze aparaty cyfrowe sprzed 10 lat?

2) Oboje z siostrą do tej pory radziliśmy sobie z kartą 64MB. To jednak za mało na wypad poza dom i pstrykanie w pełnej rozdzielczości, nie mówiąc już o plikach RAW. Chciałbym kupić kartę 8GB, ale nie wiem czy ta, którą kupię będzie pasować do mojego aparatu. Czy na przykład ta karta (http://allegro.pl/sandisk-ultra-30mb-s-8gb-compactflash-i3892845639.html) będzie działać z 300D?

Pytanie dodatkowe: czy dział z ogłoszeniami na tym forum dotyczy wyłącznie sprzętu? Chciałbym sprzedać książkę o fotografii i nie wiem czy mógłbym ją tu zareklamować.

Sezamek
25-01-2014, 20:20
Przeczyść styki w obiektywie to po pierwsze. Co do karty to tańszych nie ma? nie chce mi się szukać ale nie ma sensu pchać się w Ultrasy 30MB/s skoro aparat zapisuje z szybkością pewnie poniżej 10MB/s (moja 40D miała taki zapis). Dział z ogłoszeniami dotyczy wszystkiego :) Obyś tylko wymogi regulaminowe spełniał :)

EDIT odnośnie kart. Nówki Kingstona (te zielone) masz nawet taniej a nowa to nowa :)

http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/product_ranges/cameras/eos/error_codes/#Err99

Słowik
26-01-2014, 16:29
No to chyba rzeczywiście problem z obiektywem, albo stykami w aparacie, bo po odkręceniu obiektywu błąd nie występuje.

Słowik
27-01-2014, 17:02
Niestety pomimo wyczyszczenia styków zarówno w aparacie jak i obiektywie błąd nadal się pojawia. Co teraz? Wymiana obiektywu? Na szczęście mam tylko kitowy 18-55.

Sezamek
27-01-2014, 18:58
Sprawdz inny obiektyw najlepiej, bedziesz mial jakis poglad na to czy to wina obiektywu

Słowik
29-04-2014, 21:22
Odkopuję temat. Niestety nie mam dostępu do innego obiektywu. Ile może kosztować diagnoza i naprawa w serwisie fotograficznym (nie tym oficjalnym Canona, tylko w lokalnym serwisie foto w moim mieście)? Prosiłbym o jakiś przedział, ile najmniej, a ile najwięcej. Tak z waszego doświadczenia :) Wiem, że przez Internet nic mi ze stuprocentową pewnością nie powiecie. Kiedy będę miał czas - przejadę się do takiego serwisu, ale nie wiem o jakich kosztach mowa - dziesiątki złotych, setki?

Element7th
29-04-2014, 21:26
Diagnozy w normalnych serwisach są bezpłatne z reguły, więc nie widzę sensu wróżenia z fusów.

Słowik
29-04-2014, 21:32
O, o tym nie wiedziałem. Nigdy nie korzystałem z usług serwisów foto. Przejdę się do nich.

słowiczek
30-04-2014, 10:57
300d obsługuje karty cf1 i 2,więc powinno śmigać. Odnośnie err99, może kończyć się migawka. Jeżeli masz blisko serwis,rób jak piszą wyżej,ewentualnie możesz wybrać się do sklepu rtv i poprosić sprzedawcę o udostępnienie obiektywu,zapniesz w sklepie,cykniesz kilka razy i będziesz wiedział czy to styki,czy nie. Kończąca się migawka daje też objawy w postaci pasów na zdjęciach