PDA

Zobacz pełną wersję : Szkolenia / Warsztaty - retusz



Żwirek
07-01-2014, 15:27
Witam,

czy ktoś z Was kiedykolwiek korzystał ze szkolenia w zakresie retuszu i może się wypowiedzieć w tym temacie ?
Chciałbym się podszkolić w tym zakresie, na ta chwile mam na oku warsztaty Pana Tomka Pluszczyka, ale może polecicie jeszcze jakieś ?


Pozdrawiam

BartasPL
07-01-2014, 20:47
Ja byłem na warsztatach u Tomka, byłem też na warsztatach które organizowane są przez prowadzącego Projekt 50mm https://www.facebook.com/projekt50mm?fref=ts
Bardziej podobały mi się warsztaty u Tomka. Jeśli chcesz robić retusz beauty - idź nie zastanawiaj się, zaoszczędzisz kupę czasu i zupełnie inaczej spojrzysz na swoje zdjęcia.

Minusem takich warsztatów jest to,że uświadomisz sobie że potrzebujesz dobrego monitora, kalibratora i być może tableta graficznego ;)

andre1978
08-01-2014, 00:48
Też się wybieram na ten kurs organizowany we Wrocławiu, może jacyś chętni z Opola jeszcze się znajdą, zawsze to będzie raźniej no i taniej.

Roy P
08-01-2014, 01:02
Witam w klubie - też się wybieram we Wrocku (już zapłaciłem)
Tyle, że ja tubylec. :)

Żwirek
08-01-2014, 12:14
Ja byłem na warsztatach u Tomka, byłem też na warsztatach które organizowane są przez prowadzącego Projekt 50mm https://www.facebook.com/projekt50mm?fref=ts
Bardziej podobały mi się warsztaty u Tomka. Jeśli chcesz robić retusz beauty - idź nie zastanawiaj się, zaoszczędzisz kupę czasu i zupełnie inaczej spojrzysz na swoje zdjęcia.

Minusem takich warsztatów jest to,że uświadomisz sobie że potrzebujesz dobrego monitora, kalibratora i być może tableta graficznego ;)

Dzięki za opinie. Jedyną moją wątpliwością jest fakt, że warsztaty u Pana Tomka są w formie grupowych wykładów, z wykładami nie mam dobrych wspomnień :)

BartasPL
08-01-2014, 13:28
No tak, ale możesz bez problemu zadawać pytania, a podczas przerw pogadać i zapytać o co chcesz. Dostajesz potem materiał video, opis i kolejność najważniejszych czynności, a także gotowe akcje do PS więc nie musisz wszystkiego co do joty pamietać, a z drugiej strony nie tracisz czasu na klikanie i sprawdzanie przez prowadzącego czy wszyscy uczestnicy są na tym samym etapie szkolenia, bo zawsze ktoś się zagubi.

raskoks
08-01-2014, 15:30
Ja bylem u tomka indywidualnie i polecam ;) plus warsztatow w grupie taki tez jest ze padaja pytania z sali nawet jak sie ma cheiloea pudtke w glowie

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka