PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw do nagrywania video w domowym studio do ok 3.5k



pnowak2
02-01-2014, 16:45
Witam,

Powstała potrzeba stworzenia mini studio stworzonym w pustym pomieszczeniu, gdzie inspiracją był film DIY Office Video Studio (http://wistia.com/learning/diy-office-video-studio)

Powyższy film dobrze oddaje to co chcielibyśmy osiągnać.

Cel to nagrywanie krótkich filmów promujących produkty pewnej firmy IT oraz także robienie dobrej jakości zdjęć.
Ujęcia będą zawierały osobę, która będzie mówić do kamery, być może będzie też pisać coś na białej tablicy itd.

Jakość z jaką chcielibysmy zarejestrować materiał to full HD.

Zatem do zakupu jest

* lustrzanka z możliwością kręcenia filmów
* obiektyw
* mikrofon, który będzie można używać z tym aparatem a także osobno do dogrywania poźniejszej sekwencji audio, komentarzy itd.

Czy ktoś jest w stanie polecić sprzęt za sumę około 3500zł brutto ?

r_m
02-01-2014, 18:08
Może lepiej byłoby zapytać na tym forum, ale w dziale video Sprzęt video – kamery i lustrzanki vdSLR Canon (http://www.canon-board.info/sprzet-video-kamery-i-lustrzanki-vdslr-canon-59/)
Zobacz też "forum videodslr" (google).

W Twoim zestawieniu zabrakło najważniejszej rzeczy - światła. Nie licz na to, że bez dodatkowego oświetlenia uzyskasz dobre efekty w przeciętnym pomieszczeniu. Zresztą w filmiku była o tym mowa. Aha, i jeśli dobrze widziałem, kilka ujęć było robionych z nieprzyzwoicie małej odległości (zniekształcenia twarzy), więc - "nie idź tą drogą" ;)

Kolekcjoner
02-01-2014, 18:18
Jeśli to ma być "jakość" a nie "jakoś" to dopisz zero do sumy i może się uda ;).

Przy okazji przeniosłem do odpowiedniego działu.

pnowak2
02-01-2014, 23:52
tak, wiem, natomiast nie stać nas na wydanie 35tys. zł, pomyślałem że ktoś będzie w stanie zaproponować budżetowy zestaw do 3500zł, to nie będą filmy emitowane w tv, lecz na youtube, całość ma po prostu wyglądać w miarę*profesjonalnie i trzymać się kupy.

krzyssp
03-01-2014, 20:14
To może 600D, kit (wersja II jest w miarę ostra), i reszta na mikrofon i lampy?

jas_r
21-01-2014, 21:49
tak, wiem, natomiast nie stać nas na wydanie 35tys. zł, pomyślałem że ktoś będzie w stanie zaproponować budżetowy zestaw do 3500zł, to nie będą filmy emitowane w tv, lecz na youtube, całość ma po prostu wyglądać w miarę*profesjonalnie i trzymać się kupy.
Nie spodziewałbym się cudów w ramach tego budżetu.
600D mógłby być w sumie dobrą opcją na początek (+ może 50mm 1.8?), do tego mikrofon Rode Videomic (ok. 400zł) - zapewni 'studyjną' jakość dźwięku. Reszta na tło i jakieś tanie lampy na statywach.

Kolekcjoner
21-01-2014, 22:56
Nie spodziewałbym się cudów w ramach tego budżetu.
600D mógłby być w sumie dobrą opcją na początek (+ może 50mm 1.8?), do tego mikrofon Rode Videomic (ok. 400zł) - zapewni 'studyjną' jakość dźwięku.

Z tą studyjnością to bym się nie rozpędzał ;).