PDA

Zobacz pełną wersję : Dostałem LR5 do Canona - co mogę z nim zrobić?



Hiv
25-12-2013, 18:48
Witajcie.
Do 5DmkIII dostałem pakiet LR5 + PE11.
Mam już te programy więc chcę te zakupione ze sprzętem, oddać koledze(numery licencji są wewnątrz opakowania) wraz z dowodem mojego zakupu.

Będzie mógł ich legalnie używać?

becekpl
25-12-2013, 18:55
będzie
musicie zrobić cesje praw
wszystko na stronie Adobe

Hiv
25-12-2013, 18:58
Masz jakiegoś linka? Bo długo tego szukałem i nic...

becekpl
25-12-2013, 19:13
daj mu po prostu, jeśli nie były wcześniej rejestrowane to niech on sobie założy konto na Adobe , i je zarejestruje
Adobe- moje programy- dodaj program
nawet nie trzeba będzie robić cesji

Hiv
25-12-2013, 22:28
Tak byłby najłatwiej ale niektórzy poddają w wątpliwość legalność używania takiej wersji jeśli nie masz sprzętu do którego był dodany.

becekpl
25-12-2013, 22:33
to inaczej
rejestrujesz na siebie
jak juz masz w swoich produktach, to tam jest opcja pomocy-taki czat(rozmowa w ingliszu)
podajesz nr licencji i piszesz ze chcesz ja przekazać komuś
on(adobe) prosi o wypełnienie dokumentu -cesji praw
wypełniasz ty i obdarowany i wysyłacie mailem do adobe , po paru dniach (chyba 2-3 dni) dostajesz info ze cesja się dokonała

Hiv
25-12-2013, 22:51
A gdybym w taki sposób chciał sprzedać taką wersję?

becekpl
25-12-2013, 22:59
ich nie obchodzi co z tym zrobisz ;
sprzedasz czy oddasz
1-jak zarejestruje na siebie ot tak , to wątpię czy ktokolwiek się przyczepi
ma program , klucz -rejestruje i już
2-chcesz zgodnie z licencja to musisz przez czat, on jak mu podasz nr to sprawdzi co z ta licencja można zrobić
ale nie ma problemu z przeniesieniem cesji -oddzielny egzemplarz na nabywce i zbywającego, pełne dane adresowe i już(obaj musicie mieć konto na adobe i ten ich ID adobe)
ja w ten sposób przerejestrowałem Adobe Creative suite i nie było problemów

maciek12ss
25-12-2013, 23:07
mam podobny dylemat . Mam oryginał ps6 Dostałem z 6d LR5 i jakiś programik do filmów. Powiedzcie proszę czy warto to zatrzymać zainstalować itd czy jest to lepsze od windowsowskiego movie markera itd. Ps z Cr wersja pl wiem ze mi wystarczy i ten Lr mi jest zbędny. Sprzedać to ototo ? Nawet nie wypakowałem tego lr z folii leży sobie spokojnie ..

GoOrange
26-12-2013, 12:50
Dzwoniłem do Adobe i mój rozmówca (po konsultacjach, ponieważ też nie był pewny), odpowiedział że odsprzedanie i dalsze używanie Lightrooma z zestawu Canona jest legalne. Już miałem kupować do kompletu z Ps CS6, którego używam ale Capture One Pro 7 za 680 zł skuteczniej mnie przekonały, zwłaszcza że v6 może być już tylko w abonamencie.