PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka foto - następca Epson P50/R285 - może Canon ?



softgbs
14-12-2013, 19:50
Witajcie :)

Rozglądam się za drukarką fotograficzną a4 (opcjonalnie a3) cena max 1500zł choć wolałbym przeznaczyć na to możliwie mało kasy z racji szybkiej amortyzacji i potrzebnych 3-4 sztuk takich urządzeń :)

Epsony R285 pogrzebałem na początku tego roku i jako nowszy sprzęt wybrałem Epsony P50 - w zasadzie to takie same drukarki więc pasował mi zgromadzony tusz INK-MATE, wieczne kartridże oraz spore zapasy papieru foto Epsona.

Obecnie po ok 5-6 tys wydruków padł P50, nadal mam spore ilości tuszu oraz papieru foto tyle że w tym momencie nie wiem czy są jakieś drukarki z nowych serii gdzie by pasowały wieczne kartridże i tusz INK-MATE z epsona P50.

Na drukarkach robię wyłącznie digipacki i nadruki na płytach - jestem ciekaw czy Canon ma coś do zaoferowania w tej klasie cenowej.

Najbardziej istotne są koszty eksploatacji na w miarę dobrych zamiennikach i sama jakość wydruku z drukarki.

Przeglądając oferty nowych drukarek mam wrażenie że dobre i tanie drukarki się już skończyły ...

Jestem ciekaw Waszych sprawdzonych propozycji i rozwiązań - jeśli będzie warto zostawić Epsona to zrobię to z chęcią (zasychanie głowicy) :)

Pozdrawiam!

fhumargo
14-12-2013, 21:24
Dobra i tania w eksploatacji to Epson L800

softgbs
14-12-2013, 21:44
Tusze od P50 będą pasować czy na innych "płynach ustrojowych" ona już jedzie ? :)

fhumargo
14-12-2013, 23:17
Ma oryginalny ciss. 6 tuszy po 70ml. Cena 1 koloru oryginału około 40zł. Można drukować na CD.
Mam i jestem zadowolony.
Szczegóły sprawdź w internecie.

softgbs
16-12-2013, 17:22
Dzięki za info :) L800 tymczasowo na zajechanie - do lipca powinna dotrwać. W styczniu ruszam na dwóch Epsonach R3000 - papier z roli, tusz ink mate pigment i kalibrator na pokładzie :)