PDA

Zobacz pełną wersję : Bateria Ansmann odmowila posluszenstwa



GARBUS
08-12-2013, 14:51
Witam
Tak jak w tytule 3 lata temu zakupilem rezerwowy akumulator do eos 50d.Ansmann 1400mAh.wczoraj wsadzilem do aparatu i nie odpalil...podpialem pod ladowarke i pokazuje calkowicie naladowanie...czy to koniec tej baterii?czy moze istnieje jakis trick na ponowne wskrzeszenie?
z gory dziekuje za podpowiedzi.

becekpl
08-12-2013, 15:02
baterie tak maja ze po jakimś czasie padają
trick na wskrzeszenie? to proste
kup nowa i pomysł sobie ze to ta stara


p.s.
to chyba naj...ciekawszy temat roku 2013

Kolekcjoner
08-12-2013, 15:15
Niestety tak bywa z zamiennikami.

nightcrawler
08-12-2013, 15:51
Niestety tak bywa z zamiennikami.

A oryginały to nie padają? Hmmm widać mi producent zamienniki dał w zestawie ;)

zysk
08-12-2013, 15:57
3 lata temu zakupilem rezerwowy akumulator do eos 50d.Ansmann 1400mAh.wczoraj wsadzilem do aparatu i nie odpalil.
A Ty masz zamiar żyć 200 lat ?,powodzenia :)

Gargins
08-12-2013, 16:38
Za chwilę ktoś założy posta, że mu się pasek od body przeciera i co z tym fantem począć.

RobertON
08-12-2013, 16:43
Bateria Li-ion Ansmann jest do zreanimowania, ale na własne ryzyko. Kilka razy przeprowadzałem taką operację z bateriami do laptopów i jeden raz na trzy się udawało.

Baterię wyjąć z ładowarki - nie zwierać styków, ma przecież szczątkową SEM. Włożyć do zamrażarki na 12 h, zawiniętą szczelnie w folię.

Po wyjęciu natychmiast włożyć do ładowarki i ładować tak jak nową. Czasami z Li-ion to się udaje skutecznie przeprowadzić.

krakał
09-12-2013, 15:04
wczoraj wsadzilem do aparatu i nie odpalil...podpialem pod ladowarke i pokazuje calkowicie naladowanie...czy to koniec tej baterii?

Typowy objaw padaki Ansmanna. Miałem w sumie trzy akumulatory Ansmanna do 400D i dwa z nich zakończyły życie w ten właśnie sposób. Ciesz się, że służył ci trzy lata - jeden z moich zaprezentował opisany przez Ciebie objaw po niecałych trzech miesiącach i około 10 cyklach ładowania (reklamowałem, dostałem nowy).

Spróbuj zrobić tak, jak radzi , a jak nie pomoże - wywal z czystym sumieniem do kosza i kup nową, najlepiej odżałuj i dołóż parę dych do oryginału.

Kolekcjoner
09-12-2013, 20:46
A oryginały to nie padają? Hmmm widać mi producent zamienniki dał w zestawie ;)

U mnie pady zaliczyły tylko zamienniki, dlatego uważam że jeśli już kupować zamienniki to tylko te najtańsze.

BTW: w kwestii tych padniętych accu - Canon Ci nie wymienił?