PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z softem 600D



Canonierka
07-12-2013, 11:24
Witam, mam 600D,
program instalacyjny z płyty raz przenosił, raz nie przenosił zdjęć do komputera i tak trwało 2 lata. Czasem trzeba było zastartować program kilkakrotnie. Od kilku tygodni przestał w ogóle przenosić.
Za radą serwisu Canona usunęłam wgrany z płyty soft, wyłączyłam Nortona Internet Security i zaczęłam wgrywać soft ze strony Canona. Kilkukrotnie wgrywałam i za każdym razem mam info, że program jest niezgodny z moim systemem operacyjnym. Mam Win 7 64 bit...i taki soft usiłuję wgrać.
Czy ktoś mi może pomóc?

salas
07-12-2013, 11:33
Tak z czystej ciekawości: a czemu nie karta i czytnik?

Canonierka
07-12-2013, 12:06
Tak z czystej ciekawości: a czemu nie karta i czytnik?
Bo chcę mieć program instalacyjny Canona na laptopie. On ma różne możliwości, nie tylko zczytywanie zdjęć.
Poza tym pani w serwisie mi mówi, ze operowanie kartą nie jest dla karty bezpieczne.

RobertON
07-12-2013, 12:18
Właśnie, przecież prędzej jest wyjąć kartę z body i wsadzić do czytnika. Czytnik na stałe wpięty pod USB do kompa i tylko wyciągamy karty.

Ale jedno nie wyklucza drugiego. EOS Utility jest tylko innym softem do tego samego. Czytnik kart jest "widziany" tylko jako kolejny źródło danych. Poza tym wpisanie i wypinanie kabelka do aparatu może być trochę uciążliwe na dłuższą metę.

Otwarcie klapki w aparacie wyłącza aparat i nic się nie stanie.

salas
07-12-2013, 12:24
Jest tam trochę korzyści, jak ktoś ładuje w studio foty czy jakaś produktowa fotografia gdzie wszystko można z kompa robić, ale pytanie czy Ty to robisz? Jeśli nie, to w dalszym ciągu jestem za tym, że karta w czytnik i zgrywać. Pani w serwisie niech sobie pogada, myślę że większość użytkowników wyciąga kartę zgrywa i wkłada z powrotem do aparatu i raczej rzadko się słyszy, żeby karta z tego powodu się psuła..

Możesz odinstalować to oprogramowanie z systemu, następnie zainstalować z płyty, które dostałaś z aparatem samo eos utility i zrobić aktualizację ze strony canona to powinno pomóc.
Tu masz dokładny link do aktualizacji ze strony producenta: EOS 600D (http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_600D.aspx?DLtcmuri=tcm:13-1091637&page=1&type=download)

piast9
07-12-2013, 12:50
Sprawdzałeś na innym kablu?

Podłączasz może aparat do komputera stacjonarnego do złącz wyprowadzonych z przodu obudowy? Jeśli tak to sprawdź na złączach z tyłu. Te na obudowie niejednokrotnie połączone są z płytą główną drucikami marnej jakości.

Canonierka
07-12-2013, 12:58
Ja z kompa robię całą postprodukcję.
Dziękuję za link właśnie wgrywam ten update. Zobaczymy czy zadziała.
Komputer widzi aparat, włącza się sygnał ale nie wyświetla się na pasku narzędziowym na dole ekranu taka mała ikonka aparatu, która się wyświetlała jak wszystko działało. Kiedy włączam aparat to wchodzę na EOS Utility, pokazuje się okienko ale aktywna jest w nim tylko ostatnia pozycja, czyli nie mogę zgrać zdjęć. Zmieniałam przewód, zmieniłam akumulator, i dalej nic.
Acha, zapomniałam że wgrałam soft z płyty przed chwilą. I też nic.

RobertON
07-12-2013, 12:58
Sprawdzałaś, nie sprawdzałeś.

Tak jakoś wydaje się, że to kobieca wątpliwość.

Canonierka
07-12-2013, 12:59
Sprawdzałeś na innym kablu?

Podłączasz może aparat do komputera stacjonarnego do złącz wyprowadzonych z przodu obudowy? Jeśli tak to sprawdź na złączach z tyłu. Te na obudowie niejednokrotnie połączone są z płytą główną drucikami marnej jakości.

Podłączam do laptopa który jest połączony z monitorem zewnętrznym.

RobertON
07-12-2013, 13:07
Również mam W7/64 i niektóre programy wymagały uruchamiania w trybie zgodności, a EOS Utility jest 32 bitowy. Skoro komputer widzi aparat - masz ikonkę aparatu w Mój komputer, to kabel do USB jest OK. Jeżeli PPM to możesz importować w poziomu Win7 i nie trzeba EOS Utility. Czy da się to zrobić ?

Canonierka
07-12-2013, 15:30
Manager urządzeń widzi EOSa ale pokazuje błąd:
System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)
Czy ktoś pomoże?

salas
07-12-2013, 15:36
może trzeba wyczyścić rejestr z tych instalek, które robiłaś kilkukrotnie.
~ Jak oczyścić rejestr Windows 7? ~ | TUTORIALE - HelpWay.manifo.pl - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=P9BELHFCYPo)
i dopiero zainstalować

RobertON
07-12-2013, 17:47
Odinstalować w całości systemowym odinstalatorem. Następnie narzędzie "CCleaner" (free) - sprawdzić czy widzi pozostałość po programie, dalej wyczyścić wpisy w rejestrze - narzędzie "Jv16 Power Tools". Proponuję użyć ustawień domyślnych, aby nie skopać całkiem rejestru.

Uwaga !
Zanim będzie to zrobione - to koniecznie utworzyć albo punkt przywracania systemu lub (co polecam) użyć programu Erunt do utworzenia tylko kopii rejestru.
Przywracanie z niego rejestru jest banalnie proste.

Jak będzie odinstalowane i wyczyszczone - restart i wówczas instalacja starej wersji, tej która działała wcześniej.

P.S. Porady te, nie mają nic wspólnego z canonem, ale z "kondycją" każdego komputera, to tak na marginesie, ale może będzie to pomocne.

Canonierka
07-12-2013, 21:42
Oczyściłam cały laptop CCleaner. Wcześniej odinstalowałam softwer wgrany z dyskietki. Chciałam wgrać softa ze strony Canona. I NIC TO NIE POMOGŁO, dalej wyskakuje ten sam komunikat: twój system jest niekompatybilny. Co jeszcze mogę zrobić?
Oprócz wyrzucenia laptopa za okno :-(

--- Kolejny post ---


Odinstalować w całości systemowym odinstalatorem. Następnie narzędzie "CCleaner" (free) - sprawdzić czy widzi pozostałość po programie, dalej wyczyścić wpisy w rejestrze - narzędzie "Jv16 Power Tools". Proponuję użyć ustawień domyślnych, aby nie skopać całkiem rejestru.

Uwaga !
Zanim będzie to zrobione - to koniecznie utworzyć albo punkt przywracania systemu lub (co polecam) użyć programu Erunt do utworzenia tylko kopii rejestru.
Przywracanie z niego rejestru jest banalnie proste.

Jak będzie odinstalowane i wyczyszczone - restart i wówczas instalacja starej wersji, tej która działała wcześniej.

P.S. Porady te, nie mają nic wspólnego z canonem, ale z "kondycją" każdego komputera, to tak na marginesie, ale może będzie to pomocne.

Jeszcze raz spróbuję według tej recepty :-)

Canonierka
07-12-2013, 22:43
Również mam W7/64 i niektóre programy wymagały uruchamiania w trybie zgodności, a EOS Utility jest 32 bitowy. Skoro komputer widzi aparat - masz ikonkę aparatu w Mój komputer, to kabel do USB jest OK. Jeżeli PPM to możesz importować w poziomu Win7 i nie trzeba EOS Utility. Czy da się to zrobić ?
Niestety czyszczenie nie pomogło. Wgrałam softa z dyskietki i dalej nie mam aktywnych okienek w EOS Utility. Jedynym skutkiem tego czyszczenia jest to, że laptop lepiej chodzi /dziękuję :-)/.
Napisz proszę jak za pomocą PPM można cos importować z poziomu Win 7, bo nie rozumiem tego ...

RobertON
07-12-2013, 23:19
Prawy Przycisk Myszy na ikonie Canon Eos w oknie Mój komputer - funkcja Importuj obrazy i wideo - następnie Ustawienia importowania - podać gdzie mają być umieszczane pliki i to wszystko.

Proponuję na którys z tych plików (np. jpeg) najechać myszą i ustawić Otwórz za pomocą i wybrać program EOS Utilty. Aby to zadziałało wybierz program domyślny (ale bez ptaszka) i tam podaj ścieżkę dostępu - jest we właściwiściach - powinna być taka jak poniżej. Wówczas możesz otwierać pliki programem EOS Utility za jednym kliknięciem.

"C:\Program Files (x86)\Canon\EOS Utility\EOS Utility.exe"

--- Kolejny post ---

Dla Eos Utility musisz ustawić monitowanie folderu. Ale to i tak jest przeglądaczka.

Program do obróbki plików DPP masz poniżej i taką ścieżkę można podać w oknie Otwórz za pomoca i dalej Program domyślny.

"C:\Program Files (x86)\Canon\Digital Photo Professional\DPPViewer.exe"

--- Kolejny post ---

Czy na ikonie EOS Utility ustawiłaś tryb zgodności np. z XP SP3 ?

Może będzie konieczne zaptaszkowanie na dole jako Administrator w trybie zgodności.

--- Kolejny post ---

Pytanie - Czy w Zarządzaniu komputerem - Menedżer urządzeń - Kontroler magistrali szeregowej - nie ma czasem alertu, że nie działa ?

Canonierka
07-12-2013, 23:33
Wielkie dzięki za pomoc, zadziałało!!!:lol: Na sprzęcie ustawiłam diagnozę, pokazało znowu że mam wadę sterownika, Windows powiedział, że to dlatego, że mam aktualizacje ustawione na ręcznie zamiast na automat, kazał przestawić na automat, pobrał jakies aktualizacje i ... tadammmmm! Mam EOS Utility.
A dodatkowo laptop śmiga jak Ksawery ... Szacunek i jeszcze raz dzięki za wszelką pomoc!

RobertON
07-12-2013, 23:45
Uff i po problemie, przy okazji wyszło coś przydatnego.

Canonierka
08-12-2013, 00:05
Uff i po problemie, przy okazji wyszło coś przydatnego.

Bardzo przydatnego, bo mi laptop mulił a teraz - huragan!!!
Wszystkie te programy do rejestrów zgrałam i zapamiętałam, bardzo się przydadzą. Miałam do czyszczenia TuneUp, ale jak widać nie za bardzo czyścił, bo mi twoje programy wyświetliły całą listę badziewia różnego.
Ja dużo obrabiam zdjęć na komputerze, więc jak się sprzęt muli to wiesz, jak idzie praca z grafiką. A teraz mam cały projekt do opracowania i myślałam już że się załamię. Wczoraj kilka razy dzwoniłam do Canona do serwisu, a dzisiaj od rana walczyłam... Dobrze, że tu trafiłam i że mi pomogłeś :-)

RobertON
08-12-2013, 00:35
Miło mi za dobre słowo.

Pozdrawiam.