PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzet do 13K



S.K
26-11-2013, 23:15
Witam ! .
Przymierzam się do zakupu zestawu z myślą o filmowaniu na czele i fotografii motoryzacyjnej to pewne ale wiadomo jak to bywa w freelancingu wszystko się bierze pod szkło , chciałbym zagospodarować pieniądze rozsądnie ponieważ wszystko ma służyć zarobkowo .

Dysponuję kwotą około 13 000pln

Pomóżcie dobrać w miarę odpowiedni i dobry sprzęt . Filmowaniem vdslr zajmuję się już amatorsko od trzech lat , w moim posiadaniu jest typowy "starter" który będzie na zasadzie sprzętu awaryjnego czy po prostu podczas fotek pod ręką z innym zapiętym szkłem , tak czy inaczej do dyspozycji dwa setup'y pod film .

Posiadam :
-Canon 550D z ML (zakupiony przez mnie w czerwcu 2010 nówka)
-Canon EF-S 18-55 mm IS (kit z 550D)
-HELIOS-44-2 58mm
-Filtr UV ( low end )
-Viewfinder MK-VF 100
-Zewnętrzny mikrofon manta ( low end :] )
-Adapter M42
-Karta SanDisk SDHC Extreme HD Video Class 6 20MB/s 16GB
-Karta Kingston SDHC Class 4 8GB - (Karta zapasowa do zdjec i awaryjnie do filmu z obniżonym bitrate w ML)
-Zamiennik akku do 550D (low end - trzyma 1/3 czasu działania ori)
-GoPro Hero 3 Black Edition
-Dodatkowy akumulator do GoPro (ori)
-Przyssawka samochodowa do GoPro (ori)
-Karta MicroSD SanDisk SDHC Class 10 32GB Ultra
+ nieistotne rzeczy zbudowane i używane "na raz" które pójdą w kosz bądź na rozbiórkę w celu złożenia czegoś porządnego - DIY slider szyna z drukarki , nie działający steadicam zrobiony z uszkodzonego statywu bardziej służy jako wysięgnik do ujęć z góry , diy polar do heliosa ... lecz tak jak mówię , zero pierdzielenia się z diy robionym na szybko , kompletuje obecnie rzeczy do zrobienia zautomatyzowanej szyny do timelapse . Co do szkieł to zupełnie nie wiem które kupię nowe a które używane lecz bardziej będę stawiał na te używki w stanie idealnym , zawsze to kilka stów w kieszeni .

Lista życzeń :
-Canon 600D (tylko BODY nowe) do pracy z zainstalowanym ML oczywiście (decyduje się na to body ponieważ na 550D pracuje mi się bardzo dobrze , jest tanie co pozwoli na zakup większej ilości peryferii , nie widzę konieczności przesiadki na FF które by okroiło moją listę budżetowo .
-Samyang 35 mm (będę szukał używki w dobrym stanie)
-Tamron SP AF 17-50 mm VC
-Miał być Samyang 8mm ale z racji posiadania GoPro i możliwości nagrywania kadrów fish-eye'm plus możliwość montażu w trudno dostępnych miejscach odpuściłem .
-Jakieś szkło ( na razie mam tylko te dwa powyżej na liście zakupów , zobaczę co Wy zaoferujecie )
-Glidecam HD / XR który miał by być najtańszym wariantem i utrzymywać body/szkło + mic. + ewentualnie jakiś mały lekki zew. LCD zakupiony w późniejszym czasie . Zupełnie nie mam pojęcia którą serię wybrać i nie znam się na tym sprzęcie ( co się zużywa na co zwracać uwagę przy zakupie ) więc na używkę się na razie nie decyduje , oczywiście jak będzie okazja kupna używanego stabilizatora za dobrą kwotę z zaufanego źródła to od razu biorę . Nie interesują mnie repliki typu steadicamy , flycamy z allegro .
-Mikrofon RODE - Tutaj też proszę o pomoc w doborze modelu najtańszym kosztem .
-VF od meike identyczny jak mam w 550d ponieważ jak na niską półkę jest on bardzo dobrze wykonany , nigdy nie miałem problemów z tym viewfinderem i uniwersalna muszla oczna jest przyjemna w dotyku wykonana z dobrej jakości gumy .
-Velbon DV-7000 - chyba najlepszy wybór w stosunku ceny do jakości i możliwość zdjęcia głowicy .
-Opcjonalnie najprostsza szyna z wózkiem jak starczy funduszy z SLIDEKAMERA.PL .
-Dodatkowe akku - phottixy .
-Filtry - Oczywiście nie muszą być to super drogie bo zapewne UV'ki kupie tańsze a polary jakieś lepsze nie przesadzając do ok.30-50zł za szt. w zależności od średnicy .
-Szybkozłączka do Glidecama .
-Stacja robocza (przeznaczone 5000 z kwoty) do post-produkcji / rendering 3D (3dsmax) / grafika / obróbka graficzna - i7 i inne wydajne podzespoły z możliwością OC .
-Opcjonalnie w przypadku sprzedaży controlera wi-fi do GoPro lampa LED Manfrotto do doświetlania malowaniem w fotografii i jako typowe światło na body w filmie .
-Pierdoły typu mocowanie filtrów , statywowe do GoPro i monopod używany równie z GoPro do najazdów z góry i do stabilnych statycznych ujęć z dslr .

Proszę Was o pomoc i liczę na cenne uwagi co do zmiany , kupna czy zaproponowania alternatyw . Zaznaczam że nie spieszy mi się z kupnem sprzętu więc równie dobrze mogę zacząć się zbroić na początku przyszłego roku z racji możliwych wariacji cenowych związanych z świętami .

Z góry serdeczne dzięki i pozdrawiam ! ~Staszek .

BartasPL
02-12-2013, 12:08
Może wypowiem się w sprawie stacji roboczej bo niedawno przerabiałem ten temat:
-proc na LGA1155 np. i7-2600 / i72600K / i3770k - ok.800zł
-markowa płyta główna obsługująca USB 3.0- ok.350zł
-wydajne chłodzenie proca - ok 150zł
-pamięć ram 4x4GB lub 2x8GB DDR3 1600/1866 Mhz- 300/600zł - wybierz ją po wybraniu płyty głowniej z listy polecanych pamieci przez producenta płyty głównej, można tez zacząc od 2x4GB u mnie taki zestaw bdb sobie radzi z montażem flimów w 1080p
-karta graficzna jest nieistotna - 100zł (SLI nie istotne)
-wydajna do chłodzenia i dobrze wyciszona obudowa z portem usb 3.0 i 2.0 na froncie (450-500zł) wraz z 2/3 wiatrakami Noctua ok. (120-300zl),
-dysk SSD 128/256GB -ok 500-600zł,
-dysk SATA 2-3TB - ok 300-400zł,
-monitor Dell U2410/11/13 za ok.1000-1800zł,
-zasilacz 750/100 Watt.

Proc, płytę, ram, grafikę a także chłodzenie obudowy mozesz kupić używane. Dyski, chłodzenie proca i obudowę kupił bym nową.
Nad używanym monitorem można się zastanowić, można polowac na uzyuwany u2711. Chłodzenie takiego zestawu jest bardzo ważne, standardowy wentylator z wersji BOX i obudowa z jednym wentylatorem nie da rady, tak naprawdę można rozpatrywać chłodzenie wodne jeśli dużo pracujesz na kompie lub stoi on w salonie.