PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE!!! canon 20d i error 99



Robert_P
11-03-2006, 13:31
Właśnie wróciłem z pleneru. W Jakuszycach spotkałem dziewczynę, która używa canona 20d. Zagadnęła mnie bo myślała, że focę cyfrą. Powiedziała mi, że wczoraj jej Canon pokazal komunikat "error 99". Ten komunikat pojawia się również dzisiaj. Problem w tym, że nie może robić zdjęć, a miała robić reportaż z zawodow w Jakuszycach. Czy możecie coś poradzić?, czy jest to coś poważnego? obiecalem jej, że jak się czegoś dowiem na forum to do niej zadzwonię i jej powiem. Przyznaję, że nie szukałem w archiwach forum czy taki wątek się pojawił. po prostu teraz nie mam na to czasu. będę wdzięczny za każdą informację na powyższy temat.pozdrawiam

akustyk
11-03-2006, 13:53
wyjac karte pamieci, wlozyc z powrotem.
jesli nie ustapilo, to naladowac akumulator

Raff
11-03-2006, 13:54
http://canon-board.info/showthread.php?t=7727&highlight=error

ukasz
11-03-2006, 13:56
Jaki miała obiektyw? err99 występuje np. ze starymi sigmami przy próbie przymknięcia przesłony.

Robert_P
11-03-2006, 13:57
z tego co mapiętam miała właśnie sigmę - trudno mie jednoznacznie określić wiek obiektywu

Robert_P
11-03-2006, 13:58
wyjac karte pamieci, wlozyc z powrotem.
jesli nie ustapilo, to naladowac akumulator


z tego co wiem aku miała naładowane i sprawdzała też inna kartę - efekt ten sam error 99

Robert_P
11-03-2006, 13:58
Jaki miała obiektyw? err99 występuje np. ze starymi sigmami przy próbie przymknięcia przesłony.


to przy jakiej przysłonie teoretycznie dalaby robić zdjęcia?

ukasz
11-03-2006, 14:01
zadzwoń i zapytaj ;) Poza tym niech spróbuje z innym szkłem. Jeśli nie ma to niech spróbuje robić fotki na "pełnej dziurze". (tryb AV, przesłona otwarta na maximum) U mnie w ten sposób da się zmusić Sigmę do pracy. I nawet efekty są przyzwoite.
edit:
Można spróbowac zrobić zdjecie bez obiektywu. Puszka nie powinna wtedy wyświetlać błedu. Jeśli wyświetli to... oops....

Robert_P
11-03-2006, 14:11
sorki wprowadziłem w błąd. dzwoniłem do niej . do cyfry używa obiektywu canona. moja pomyłka wynika z faktu, że w torbie miala jeszcze analoga eos 30 wraz z sigmą (tylko że maj jeden film :-((). Dziewczyna próbowała już zamieniać obiektywy, robić bez obiektywu, wyminiać karty, wkładać i wyciągać aku. bez efektu...chyba jakś poważniejsza sprawa...