PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 1100D plus rejestrator Zoom H1 Ver. 2.0



LudiBeat
17-11-2013, 19:19
Witam,

Mam zamiar kupić rejestrator dźwięku Zoom H1 wersję 2.0, gdyż jest to genialne urządzenie niewiele większe od dyktafonu, a nagrywające dźwięk z niesamowitą jakością i precyzją. Głównie nagrywałbym instrumenty, jednakże kilkakrotnie zdarzyło mi się filmować moim Canonem i zastanawiałem się czy dałoby radę podłączyć rzeczony rejestrator aby działał jako zewnętrzny mikrofon. W internecie znalazłem poradnik jak to zrobić z aparatem 60D.

I tu rodzi się moje pytanie:
Canon EOS 60D posiada wejście na zewnętrzny mikrofon i wtedy nie ma najmniejszego problemu aby podłączyć rejestrator, jednak mój Canon 1100D posiada jedynie mini USB, mini HDMI i wejście na wyzwalacz. Jednakże Zoom H1 w wersji 2.0 MOŻE działać jako mikrofon USB (stąd oznaczenie 2.0). Nie wiem jednak czy w wypadku aparatu takie połączenie również zadziała.

Łatwo się domyślić że nie uśmiecha mi się montowanie osobnych ścieżek dźwiękowych z obrazem, zwłaszcza przy tak dużych plikach w rozdzielczości HD Ready. Jeśli ktokolwiek miał styczność z Zoomem H1 i eksperymentował z nim to prosiłbym o pomoc i z góry dziękuję.

Kolekcjoner
17-11-2013, 19:46
USB w aparacie to jest z reguły wyjście więc bardzo wątpię żeby to zadziałało tak jak chcesz.

hansu44
18-11-2013, 05:17
Nie zadziała wyżej wspomniany zoom jako mikrofon. USB służy w nim jedynie do transmisji danych. Mimo wszystko dobrym wyjściem będzie korzystanie z niego jakos rejestratora audio i potem montaż plików.

pajlot
18-11-2013, 19:05
USB w aparacie to jest z reguły wyjście więc bardzo wątpię żeby to zadziałało tak jak chcesz.

to chyba nie do końca prawda - z eos utility można sterować aparatem po usb wiec to chyba także wejście. aczkolwiek nie mówię, że zadziała to co kombinuj kolega.

Kolekcjoner
19-11-2013, 00:35
Nawet jeśli działa w obie strony to przy tym zastosowaniu moim zdaniem zero szans.

Fotopstryczek
19-11-2013, 01:12
Podpinając do komputera urządzenie USB, potrzeba od niego sterownik. Skąd weźmiesz sterownik do aparatu?
Nie ma takie możliwości aby to działało ;)

LudiBeat
19-11-2013, 15:41
Nie zadziała wyżej wspomniany zoom jako mikrofon. USB służy w nim jedynie do transmisji danych. Mimo wszystko dobrym wyjściem będzie korzystanie z niego jakos rejestratora audio i potem montaż plików.

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Na pewno zgodzę się że to dobre wyjście bo urządzonko nagrywa wprost genialnie i jakość w stosunku do jego wielkości mnie powaliła. Ale właśnie dlatego piszę o wersji 2.0 która została wyposażona w dodatkową możliwość działania jako mikrofon USB, oprócz transmisji danych. Stąd moje pytanie, inaczej w ogóle bym się nie zastanawiał.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://zoom.co.jp/img/products_img_en/h1/img_ver.jpg)

"The H1 also functions as a USB audio interface, letting you record directly to either a Mac or PC. "

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że aparat to nie PC, ale skoro aparat sam w sobie nie ma wejścia liniowego na mikrofon to po zakupie pozostanie mi montowanie osobno dźwięku i obrazu.