PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 60D, 550D + Sigma 18-35/1.8 - zawieszający się aparat?



mateo
11-11-2013, 10:32
Witam,

Mam problem z kompletem podanym w tytule. Co jakiś czas, nieregularnie aparat z tym obiektywem się zawiesza, przynajmniej takie mam wrażenie. Objawia się to w sposób taki, że miga ten pomocniczy, mniejszy ekran lcd i nic nie można zrobić poza włączeniem i wyłączeniem aparatu. Jednak takie pstrykanie włącznikiem nic nie daje, bo cały czas jest ten sam objaw - migający ekran lcd i nic innego nie działa. Czasem pomaga przełączenie obiektywu na MF, a czasem dopiero wyjęcie baterii i odczekanie 2-3 minut. Na żadnym innym obiektywie to się nie zdarza, tylko właśnie na sigmie.
Na 550D rzadziej się to dzieje, ale też bywa, że się zawiesi z tym obiektywem.

Czy ktoś z Was miał jakieś podobne problemy z tym obiektywem?

Pozdrawiam,
mateo

adawro
11-11-2013, 12:40
Może upgrade firmware w obiektywie pomoże - chyba gwarancja to pokrywa.

robson999
11-11-2013, 13:03
Miałem tak jeden raz z 550D. Podczas fotografowania gwiazd, nie mogłem w ogóle wyzwolić migawki, wszystko było zawieszone. Dopiero po przełączeniu na MF (o czym wcześniej zapomniałem), wszystko wróciło do normy. Hmm...

mateo
11-11-2013, 21:14
Może upgrade firmware w obiektywie pomoże - chyba gwarancja to pokrywa.

Tak czytając na forum o serwisie sigmy boję się oddawać "dobrze działający" obiektyw... Poza tym problemem z zawieszaniem się, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, ani do autofokusu, jak i ogólnie zdjęć. Właściwie to mogę powiedzieć, że jakość obiektywu jest porównywalna z obiektywami L od canona.

adawro
11-11-2013, 23:01
Tak czytając na forum o serwisie sigmy boję się oddawać "dobrze działający" obiektyw... Poza tym problemem z zawieszaniem się, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, ani do autofokusu, jak i ogólnie zdjęć. Właściwie to mogę powiedzieć, że jakość obiektywu jest porównywalna z obiektywami L od canona.

No to sam sobie kup USB-DOCK sigmy, przy okazji wytuningujesz sobie szkło pod swoje potrzeby.