PDA

Zobacz pełną wersję : Kompakt w góry - alternatywa lustrzanki



amroz
08-11-2013, 17:45
Witam!
Po dziesięciu latach biegania po górach z lustrzanką zacząłem się zastanawiać czy nie znajdzie się jakiś mniejszy aparat którym mógłbym robić przyzwoite krajobrazy. Czy do tego tematu zdjęć lustrzanka ma aż taka przewagę nad "lepszymi" kompaktami? ISO i tak mam zawsze 100-200, przysłonę około 8-10 a szkło 16-35mm. Wiem co to plastyka itd ale... Może ktoś z Was interesował się już tym tematem? Cena za bardzo nie gra roli, jeśli to byłoby uzasadnione to może kosztować te kilka tysięcy. Myślałem o tej najwyższej półce canona albo ewentualnie nex soniaka z wymienną optyką, co Wy na to?

Ligo
08-11-2013, 18:06
DP1 Merrill‎?

amroz
08-11-2013, 18:14
No z pewnością to dobry sprzęt, ale robiłes tym zdjęcia? porównywałeś z czyms innym?

Selena
08-11-2013, 18:15
Zobacz co można wyczarować NEX-5 (nie wiem od której strony są z NEX-a, ale na 100% kilka ostatnich):
Z Wysokiej (MarcinX) - Strona 47 (http://www.cyberfoto.pl/miasto-krajobraz-natura-makro/97078_47-z-wysokiej-marcinx.htm)
Polecam oglądać większe wersje, zwłaszcza panoramek - dla mnie rewelacja.

amroz
08-11-2013, 18:29
Zobacz co można wyczarować NEX-5 (nie wiem od której strony są z NEX-a, ale na 100% kilka ostatnich):
Z Wysokiej (MarcinX) - Strona 47 (http://www.cyberfoto.pl/miasto-krajobraz-natura-makro/97078_47-z-wysokiej-marcinx.htm)
Polecam oglądać większe wersje, zwłaszcza panoramek - dla mnie rewelacja.
No to już jest coś, szkoda że nie mogę znaleźć tam żadnego maila do autora, chętnie bym osobiście zapytał. Ale w patrząc na te zdjęcia to śmiało mógłbym powiedzieć że z lustra :)

Selena
08-11-2013, 18:38
Zarejestruj się na CF (albo zaloguj) i napisz na priv

amroz
08-11-2013, 18:53
Zarejestruj się na CF (albo zaloguj) i napisz na priv
No właśnie tak zrobiłem :) tylko coś z wysyłaniem wiadomości mam problem :)

--- Kolejny post ---

lipa chyba z tego będzie, jako początkujący to chyba nie wyślę tam żadnej wiadomości :(

Ligo
08-11-2013, 19:04
No z pewnością to dobry sprzęt, ale robiłes tym zdjęcia?
Nie. Mam za słaby komputer na takie pliki ;)
Wystarcza mi matryca Sigmy DP2s.
Trochę górskich widoków z Foveona jest w galerii kolegi quadalcanal:
digarty | ~quadalcanal | użytkownik | digart.pl (http://quadalcanal.digart.pl/digarty/)
Możesz zobaczyć, czy odpowiada Ci specyfika pracy takiej matrycy.

amroz
08-11-2013, 20:11
Nie. Mam za słaby komputer na takie pliki ;)
Wystarcza mi matryca Sigmy DP2s.
Trochę górskich widoków z Foveona jest w galerii kolegi quadalcanal:
digarty | ~quadalcanal | użytkownik | digart.pl (http://quadalcanal.digart.pl/digarty/)
Możesz zobaczyć, czy odpowiada Ci specyfika pracy takiej matrycy.
Dzięki! Trudny temat, zdjęcia niby są ale nie wiadomo czy to zepsute matrycą czy obróbką, ehh...

Selena
09-11-2013, 00:30
No właśnie tak zrobiłem :) tylko coś z wysyłaniem wiadomości mam problem :)

--- Kolejny post ---

lipa chyba z tego będzie, jako początkujący to chyba nie wyślę tam żadnej wiadomości :(
Szczerze, to nie mam pojęcia co "wolno" nowym - jestem tam już trochę i swoich początków nie pamiętam ;)
Szlabany na giełdę rozumiem (trochę), ale z brakiem możliwości pisania na priv jeszcze nigdzie się nie spotkałam.

Nex-7 miałam w rękach, ale krótko, z ciemnym szkłem i w kiepskim świetle więc zachwytu nie było.

jacek_73
09-11-2013, 15:12
No właśnie tak zrobiłem :) tylko coś z wysyłaniem wiadomości mam problem :)

--- Kolejny post ---

lipa chyba z tego będzie, jako początkujący to chyba nie wyślę tam żadnej wiadomości :(

Ale posta w temacie chyba napisać można?

PMP
11-11-2013, 10:07
Polecam Ci Canona G1X. Jest solidny i robi znakomite zdjęcia. Sam zabieram go w góry i jestem ze zdjęć zadowolony.

Macios
20-07-2017, 08:46
Odświeżam wątek - może się komuś przyda. Długo szukałem czegoś małego i lekkiego, dającego jakość pozwalającą na komercyjne wykorzystanie zdjęć i mój wybór padł na Ricoh GR II. Jestem pod wielkim wrażeniem ostrości od brzegu do brzegu klatki od f5,6 (stałoogniskowy obiektyw o ekwiwalencie 28mm f/2.8, matryca APS-C 16,2mp). Jak do tej pory jedyne minusy to akumulator wytrzymujący tylko ok 300 zdjęć i nieco zielonkawy zafarb zdjęć (trochę czasu mi zajmuje ustawienie naturalnego balansu bieli w Capture One).

Macios
20-08-2017, 08:33
Chciałem wstawić DNG, ajko uzupełnienie mojego poprzedniego wpisu, ale przegrałem z PinyPic, a nie chcę zakładać konta w kolejnych serwisach... Jak ktoś chce, to mogę przesłać mailem (18mb):)