PDA

Zobacz pełną wersję : 1DSII - matryca



dolat
04-11-2013, 21:59
Witam potrzebuję takiej porady, mam wdaliwe body, wada polega na tym że uwalone jest połączenie miedzy matrycą a płytą ( tak relacjonuje serwis Żytnia ), pewnie komuś upadł i cuś tam się uszkodziło, jeden z poprzednich włascicieli to otworzył posklejał na taśemki i sprzedał. Mnie to doskwierało mniej lub bardziej ( na zdjęciach są poprzeczne paski, po wyjęciu całego prądu czasem pochodzi dzień - dwa i znów to samo ). Serwis sie tego nie podejmie polutować bo mogą wymienić całość za 10k. czy ktoś zna jakeigoś elektronika -- hobbyste, który by mógł to obejrzeć. ja już sie pogodziłem ze stratą więc ryzyko że naprawa się nie uda po mojej stronie. dziękuję z góry

salas
04-11-2013, 22:13
może pan NAPRAWIACZ ? :D jak sam nie zobaczy tematu to pisz prywatną :D

jinks
05-11-2013, 19:42
Poszukaj może po innych serwisach niż Żytnia. Korzystałem kiedyś z fotoserwis.krakow.pl a na forum znajdziesz też namiary na inne.

FOTO-PAN
06-11-2013, 00:40
a może po prostu daj ogłoszenie na gumtree ze kupisz uszkodzony tani egzemplarz ale z dobrym modułem matrycy może ktoś ma takowy egzemplarz w dobrej cenie

taki "dawca organów"

Peter87
06-11-2013, 11:59
Zdaję sie na Allegro facet uszkodzonego 1DII próbował sprzedać- z uszkodzoną migawką. Ponoć nawet raz mu wylicytowali, ale się rozmyslili...

--- Kolejny post ---

Albo nakłamałem- to D mk II, a nie DS II...
http://allegro.pl/canon-eos-1d-mkii-n-uszkodzony-i3672734486.html

dolat
06-11-2013, 15:55
dziękuję wszystkim za rady, wysłałałem dziś w ciemno do kolegi NAPRAWIACZA, zobaczymy może otworzy i cuś "pospawa"
Zobaczymy co z tego będzie.