PDA

Zobacz pełną wersję : Przeglądarka plików graficznych z wyświetlaniem EXIF na full screenie



Element7th
31-10-2013, 12:52
Witam,

Z racji, że przeglądarek jest pierdyliard nie bardzo mi się uśmiecha sprawdzanie wszystkich po kolei.

Znacie jakąś przeglądarkę, która wyświetla przy przeglądaniu na pełnym ekranie dane z EXIF'a takie jak ISO, czas i przysłona?

Z góry dzięki za namiary.

marie21mk
31-10-2013, 13:28
Faststone Image Viewer wyświetli po wciśnięciu klawisza "i", to na pewno, może da się też ustawić żeby od razu wyświetlało informacje, ale teraz nie mam jak tego sprawdzić.

Merde
31-10-2013, 13:51
Faststone Image Viewer wyświetli po wciśnięciu klawisza "i", to na pewno, może da się też ustawić żeby od razu wyświetlało informacje, ale teraz nie mam jak tego sprawdzić.

Z tego co widzę - nie da się włączyć tego na stałe (co zresztą nie miałoby większego sensu IMHO). Oprócz skrótu klawiaturowego "i" można to samo osiągnąć przesuwając kursor myszy do prawej krawędzi ekranu.

Element7th
31-10-2013, 14:01
(co zresztą nie miałoby większego sensu IMHO).

No właśnie chodzi mi bardziej o nałożenie tych informacji na ekran, a nie osobne okno, które przysłania zbyt dużo.
Fajnie jakby była opcja z tymi danymi tak jak jest wyświetlana nazwa pliku w lewym górnym rogu w Faststone.

Chociaż wyskakujące okienko w tym programie to już jest jakieś tam rozwiązanie dla mnie.

Merde
31-10-2013, 14:55
No właśnie chodzi mi bardziej o nałożenie tych informacji na ekran, a nie osobne okno, które przysłania zbyt dużo.
Fajnie jakby była opcja z tymi danymi tak jak jest wyświetlana nazwa pliku w lewym górnym rogu w Faststone.

W takim razie sprawdź Photoscape, ale on niestety nie obsługuje rawów (a przynajmniej nie robi tego domyślnie w module "przeglądarka").

jb79
31-10-2013, 15:31
fast stone będzie chyba najlepsza, jak dasz kursor na prawo to strzałkami będziesz mógł przewijać zdjęcia i info będą cały czas.

Sent from my GT-i9100 using Forum Fiend v1.0.2.2.

vaas
31-10-2013, 15:59
Najlepszy będzie Fast Picture Viewer - wg mnie oczywiście! Wyświetla w fajny sposób informacje z EXIF-a, a także inne (można wybrać co ma wyświetlać). Nie zasłania zdjęcia jak FastStone. Do tego prawidłowo wyświetla kolory w przeciwieństwie do FastStone'a. Jest wersja bezpłatna (do domowego użytku) i komercyjna.
Więcej można poczytać u producenta FastPictureViewer Professional | A Fast 64 bit Raw Image Viewer for Windows 8.x Desktop, Windows 7, Windows Vista & XP. (http://www.fastpictureviewer.com/)
Nie zmienia to faktu, że osobiście i tak najbardziej lubię Fast Stone'a.

marie21mk
31-10-2013, 16:23
Najlepszy będzie Fast Picture Viewer - wg mnie oczywiście! Wyświetla w fajny sposób informacje z EXIF-a, a także inne (można wybrać co ma wyświetlać). Nie zasłania zdjęcia jak FastStone. Do tego prawidłowo wyświetla kolory w przeciwieństwie do FastStone'a. Jest wersja bezpłatna (do domowego użytku) i komercyjna.
aż sama to wypróbuję, może będzie działać szybciej niż Faststone (u mnie trochę muli) i screeny wyglądają zachęcająco

Element7th
31-10-2013, 16:37
Najlepszy będzie Fast Picture Viewer - wg mnie oczywiście!

Jak na razie wygrywa :) można ustawić przeźroczystość okienka z danymi, a to już blisko celu. Ogólnie przyjemny w obsłudze.

Ligo
31-10-2013, 17:36
Najszybsza, najmniejsza i najfajniejsza przeglądarka, jaką znam to Exif 7.19 produkcji Michała Kowalskiego.
U mnie od lat nr 1. Niecałe 0.5 Mb i nie trzeba nawet tego instalować. Aż się dziwię, że prawie się o niej nie mówi.

MMM
01-11-2013, 14:38
Witam,

Z racji, że przeglądarek jest pierdyliard nie bardzo mi się uśmiecha sprawdzanie wszystkich po kolei.

Znacie jakąś przeglądarkę, która wyświetla przy przeglądaniu na pełnym ekranie dane z EXIF'a takie jak ISO, czas i przysłona?

Z góry dzięki za namiary.

Machinery Explorer ma taką funkcję i jest darmowy (nie ma ograniczenia czasowego).
Czyta wszystkie RAWy, TIFF, PNG, JPG.
www.machineryhdr.com (http://www.machineryhdr.com)