PDA

Zobacz pełną wersję : Faststone image viewer - hurtowe akcje gdzie?



ketras
30-10-2013, 13:32
Witam,

Po eksporcie plików w lightromie poddaje je jeszcze nadaniu miniaturki i wyostrzaniu. Wykonuję to w programie faststone image viewer, nie mogę znaleźć opcji by po zaznaczeniu kilku plików wyostrzyć je hurtowo, nadać im znak wodny. Czy program nie posiada tej opcji? A jeżeli tak to gdzie ona jest?Chciałbym przyspieszyć proces bo przy 200 zdjęcia edycja każdego i zapisywanie jest trochę uciążliwa.

simarik
30-10-2013, 14:06
W FastStone Image Viewer niestety nie ma narzędzia hurtowego zmieniania rozmiaru zdjęcia. Tę funkcję posiada inny program ze stajni FastStone Photo Resizer.

Cichy
30-10-2013, 14:14
Fast Stone ma opcję i hurtowego wyostrzania, i wklejania znaków wodnych, i zmieniania rozmiaru...

Fotofil
30-10-2013, 17:06
W FastStone Image Viewer niestety nie ma narzędzia hurtowego zmieniania rozmiaru zdjęcia. Tę funkcję posiada inny program ze stajni FastStone Photo Resizer.

Oj, myślę że trzeba pisać jak się wie na 100%, a nie korzystać ze szklanej kuli.
W Fast Stone Image Viewer można zmienić hurtowo wszystko:

* rozmiar
* osrtość
* nasycenie
* gama
* jaskrawość
* barwa
* RGB
i wiele innych...


nie mogę znaleźć opcji by po zaznaczeniu kilku plików wyostrzyć je hurtowo, nadać im znak wodny. Czy program nie posiada tej opcji? A jeżeli tak to gdzie ona jest?Chciałbym przyspieszyć proces bo przy 200 zdjęcia edycja każdego i zapisywanie jest trochę uciążliwa.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/7/ag4r.jpg/)

simarik
30-10-2013, 17:25
Dzięki kolego za informacje. Byłem przekonany że hurtowo sie nie da ale jak widać jest to możliwe. Zatem ta przeglądarka ma to wszystko czego mi potrzeba.

ketras
31-10-2013, 10:44
Oj, myślę że trzeba pisać jak się wie na 100%, a nie korzystać ze szklanej kuli.
W Fast Stone Image Viewer można zmienić hurtowo wszystko:


Dzięki bardzo za pomoc, dogrzebałem się do ustawień zaawansowanych, jednakże pojawił się kolejny problem, otóż po wrzuceniu w *png znaku wodnego nie mogę zmienić jego rozmiaru. Zdjęcia już zmniejszyłem wywołując je w Lightroomie, i po wykonaniu podglądu znak wodny nawet nie mieści się cały na zdjęciu (wykonałem go w dużej rozdzielczości). Zmniejszenie samego znaku wodnego nie wchodzi w grę bo bym musiał do każdego setu zdjęć dopasowywać rozmiar. Stąd kolejne pytanie do specjalistów, czy można zmienić rozmiar znaku wodnego w opcjach zaawansowanych? Jeżeli tak to jak? Ponieważ w głównym oknie przy edycji pojedynczego zdjęcia można zmieniać rozmiar znaku wodnego.