PDA

Zobacz pełną wersję : Program do drukowania zdjęć.



2marekm
30-10-2013, 12:25
Poszukuję programu do drukowania zdjęć, bez marginesów i z możliwością wstawienia profilu ICC.

Przeglądarka ACDSee w wersji Pro, posiada moduł do drukowania z możliwością zainstalowania ICC, ale niestety drukuje 4 mm marginesy.
Oryginalny soft Canona do drukowania zdjęć Easy-PhotoPrint, poniekąd bardzo dobry, pomimo że umożliwia drukowanie bez marginesów, nie pozwala na wstawienie profilu ICC.
Wszelkie podpowiedzi...bezcenne.

baxter
31-10-2013, 17:09
Używam ACDSee Pro 6 i na pewno można drukować bez marginesów. Posprawdzaj ustawienia w ACDSee w module druku jak i w sterowniku drukarki.

2marekm
31-10-2013, 20:14
Muszę dokładnie wszystko to posprawdzać.
Czy można drukować za jednym przejściem dwa zdjęcia w formacie 15x21 /A5/ na papierze A4 , aby powtórnie nie wkładać papieru odwrotnie do wydrukowania drugiego zdjęcia ?

baxter
31-10-2013, 23:27
Tak. Sprawdzałem dla drukarki Canon iP 4700

2marekm
03-11-2013, 10:00
ACDSee Pro, ma w zasadzie wszystko czego szukałem, można drukować bez marginesów, aczkolwiek nie jest tak przyjazny w posługiwaniu się jak Easy-PhotoPrint Canona. Za to ma olbrzymią zaletę, czego nie ma soft Canona. Można wstawiać profile ICC.

jan pawlak
05-11-2013, 05:28
Od "zawsze" drukuję w Qimage Ultimage.
Niestety, się rozrasta o funkcje dalekie od drukowania, ale .... "może wszystko"

jp

2marekm
05-11-2013, 22:27
Próbowałem najnowszego triala, ale dla mnie zbyt trudny w obsłudze. Może gdybym miał wersję sprzed kilku lat, byłoby o.k.

marekh
13-11-2013, 13:51
Witam
Polecam wydruk z DPP (Print with detailed setting ...).
Drukuję na Epson R2400, odwzorowanie kolorów prawie idealne (ze sprzętowo skalibrowanym monitorem, tusze i papier epson-a).
Przed wydrukiem należy dokonać konwersji do docelowego wymiaru wydruku z uwzględnieniem ustawionej rozdzielczości (czyli odjąć z wymiaru papieru obszar na takie marginesy jakie się chce uzyskać) , po konwersji ustawienie ostrości. Gdy ustawimy takie same marginesy w DPP obiekt do wydruku będzie idealnie spozycjonowany.
Efekty doskonałe ale niestety każde zdjęcie wymaga powt. tego procesu ... ale naprawdę warto. Ramka może być biała lub czarna.

P.S.
Oczywiście w czasie konwersji do docelowego rozmiaru zaznaczyć: Embed ICC profile in image

2marekm
16-11-2013, 10:08
Witam
Polecam wydruk z DPP (Print with detailed setting ...).
Drukuję na Epson R2400, odwzorowanie kolorów prawie idealne (ze sprzętowo skalibrowanym monitorem, tusze i papier epson-a).
Przed wydrukiem należy dokonać konwersji do docelowego wymiaru wydruku z uwzględnieniem ustawionej rozdzielczości (czyli odjąć z wymiaru papieru obszar na takie marginesy jakie się chce uzyskać) , po konwersji ustawienie ostrości. Gdy ustawimy takie same marginesy w DPP obiekt do wydruku będzie idealnie spozycjonowany.
Efekty doskonałe ale niestety każde zdjęcie wymaga powt. tego procesu ... ale naprawdę warto. Ramka może być biała lub czarna.

P.S.
Oczywiście w czasie konwersji do docelowego rozmiaru zaznaczyć: Embed ICC profile in image
Trochę to wszystko skomplikowane, poza tym DPP chyba otwiera pliki tylko z Canonów, bo dlaczego miałby otwierać np. z Sony.