PDA

Zobacz pełną wersję : ACDSee Pro 7 wygląd fotografii



tomphoto
30-10-2013, 00:15
Różnica w wyświetlaniu fotografii w formacie RAW, pomiędzy Adobe Bridge czy Lightroom 4.4 jest na korzyść ACDSee. Po otworzeniu fotografii w ACR jest mniejszy kontrast...ogólnie gorzej to wygląda.
W programach ustawione te same profile.
ACDSee samo automatycznie wyostrza, poprawia tony, kontrasty expo ?

Axel
05-11-2013, 23:13
wyświetla zaszytego jpega

tomphoto
05-11-2013, 23:51
nie masz racji, wyostrza podbija tony, ale nadal raw

Axel
06-11-2013, 16:19
a co masz ustawione w opcjach w zakładce zarządzania kolorem? Może tam coś jest nie tak

tomphoto
06-11-2013, 18:07
Standard, srgb. Acdsee samo poprawia fotografie, pytanie czy można to wył. przejrzałem wszystkie opcje i nic nie znalazłem

mxw
07-11-2013, 00:58
Acdsee samo poprawia fotografie, pytanie czy można to wył.
spróbuj może w develop ustawić wszystkie opcje wywoływaczki na swoje domyślne, tzn. takie, które chciałbyś mieć (czyli niekoniecznie na "zero").

u mnie też ACDSee sam poprawia foty (zawsze wyświetla rawa najpierw prawie normalnie, a po sekundzie-dwóch, gdy sam go przetrawi, poprawia). tyle tylko, że jakoś nie walczyłem z tym - do wywoływania RAWów używam innego softu, a ACDSee tylko do podglądu i do zarządzania finalnymi JPEG'ami, co robi już bardzo dobrze.

tomphoto
07-11-2013, 08:51
u mnie też ACDSee sam poprawia foty (zawsze wyświetla rawa najpierw prawie normalnie, a po sekundzie-dwóch, gdy sam go przetrawi, poprawia). tyle tylko, że jakoś nie walczyłem z tym - do wywoływania RAWów używam innego softu, a ACDSee tylko do podglądu i do zarządzania finalnymi JPEG'ami, co robi już bardzo dobrze.

Jpg już nie poprawia pod siebie ? Program ten wykorzystuje w podobny sposób, tylko do przeglądania.
LR 4.4 trochę mi muli (powoli się do niego przekonuje). Do tej pory był bridge plus ps (acr)

mxw
07-11-2013, 15:54
Jpg już nie poprawia pod siebie ?
poprawia, ale już nie tak agresywnie. porównywałem kiedyś z irfanview i innymi przeglądarkami do jpeg - i ACDSee IMHO wypadał najlepiej.

tomphoto
07-11-2013, 18:20
w takim razie nie szukam dalej i zostaje z tym co mam, a czego używasz do wywoływania raw ?

mxw
08-11-2013, 01:51
ostatnio po prostu DPP. 8-)

Gwido33
08-12-2013, 07:57
w takim razie nie szukam dalej i zostaje z tym co mam, a czego używasz do wywoływania raw ?
A próbowałeś do wywoływania RAWa oprogramowania producenta?
Ja tak miałem z plikami RAW w Nikonie. W podglądzie ACDSee wyświetlał RAWa takiego, jakim był w aparacie, ale po kilku sekundach obraz stawał się blady, wyblakły... Wkurzało mnie to, bo dążyłem do tego, żeby mieć jeden program, a nie dwadzieścia... Szukałem po necie co jest nie tak i po dłuższym czasie trafiłem w 10... Okazało się, że producent ma swój profil sRGB, który w programie od niego jest określony jako Nikon sRGB z jakimś tam numerkiem. I wywołując RAWa bez żadnej obróbki spod tego oprogramowania otrzymuję jpga prawie identycznego kolorystycznie i kontrastowo z tym RAWem, który jest wyświetlany w ACDSee przez pierwsze sekundy. Prawie, bo oczywiście jpg jest skompresowany a poza tym ma tylko 8 bitową głębię ostrości, a RAW przynajmniej w N jest 12 bitowy.
Może więc Canon ma tak samo? Trzeba sprawdzić tą drogę...
Pozdrawiam